Jump to content
Duyurular
  • IPBaccess ve bünyemizde bulunan IPB tabanlı forumlar için Sunucu değişimi yapıldı.
  • Bir kaç gün içinde mevcut siteler yeni sunucuya taşınacaktır.
  • IPBAccess Güncellendi.
Sign in to follow this  
Oscar

(IPBA) SMS Activation System - v1.2.0 yeni eklenen özellikler

Recommended Posts

Uygulamanın 1.2 sürümüne eklenen özellikleri bu başlıktan vermeye çalışacağım. 

Kayıt ekranında iyileştirmeler yapıldı ve telefon bilgisi alanının yeri değiştirilebilir oldu. Resimde görüldüğü gibi ana ögeler içinde an alta alınmış durumda.  

Ayar sayfasına bir seçenek daha eklemiş olduk. Bu seçenek ile telefon alanı en üste, kullanıcı adının altına, Şifre alanının altına veya e-posta alanın altın kaydırılabilir.

Mesaj alanın aktivasyon butonu.

Tablet bilgisayar veya benzeri cihazlar için sağ üst köşedeki etkinleştirme bölümüne erişim zor oluyormuş. Daha kolay erişilmesi için mesaj alanına aktivasyon butonu ekledim. Bu haliyle hem sağ üst köşeden hemde mesaj alanından aktivasyon penceresine erişilebiliyor.

Misafir ekranı

Zenginleştirilmiş misafir ekranı erişimi kolaylaştırıyor.

v1.2 üzerinde etkin özellikler.

1. Üyelik aşamasında vBulletin stili autologin özelliği ekledim.
  2. Üye kayıt aşamalarında kendisine de bilgilendirme mesajları gönderimi özelliğini ekledim.
  3. Tema şablonlarında değişikliğegidildi daha kararlı bir yapı oluşturuldu.

Not:

Güncellemelerde dil dosyası verilmiyor kullanıcıdaki dil dosyasının bozulmaması için. Bu nedenle İngilizce çıkan yerleri ya kendiniz çevirin ya da demo sitedeki çevirileri kullanın. 

Uygulamayı geliştirmeye devam ediyorum ve yenilikler devam ediyor. ;)

Uygulamayı geliştirmeye devam ediyorum ve yenilikler devam ediyor. ;)

Zenginleştirilmiş Misafir Ekranını ve  Mesaj alanın aktivasyon butonu Gerçekten Sevdim. Eline Sağlık :)

"Activation Waiting Members" grubuna  tekrar sms olarak toplu yeni aktivasyon şifresi gönderimi eklenmeli.

Yani siteye üye başvurusu yapmış , kayıt formunu doldurmuş ancak sms ile gönderilen şifreyi bir nedenle girmemiş ve üye olamamış "Activation Waiting Members" grubuna  tekrar

"..... foruma üyeliğinizi tamamlamak için .....  şifresini  girerek üyeliğinizi tamamlayın" gibi benzeri toplu sms gönderilbilecek bir fonksiyon olmalı.

Yani sms onaylaymadığı için kaçan üyelere tekrar davet gibi olacak.

"Activation Waiting Members" grubuna  tekrar sms olarak toplu yeni aktivasyon şifresi gönderimi eklenmeli.

Yani siteye üye başvurusu yapmış , kayıt formunu doldurmuş ancak sms ile gönderilen üye grubuna tekrar

"..... foruma üyeliğinizi tamamlamak için .....  şifresini forum içindeki şu yere girerek üyeliğinizi tamamlayın" gibi benzeri toplu sms gönderilbilecek bir fonksiyon olmalı.

Yani sms onaylaymadığı için kaçan üyelere tekrar davet gibi olacak.

Bu sürüm şu anda demo sitede olan sürümdür ona göre değerlendirin.

İstek ve öneriler için başlığmız var.

http://www.ipbaccess.com/topic/9064-sms-activation-system-%C3%B6neriler-ve-sorunlar/

v1.2 üzerinde etkin özellikler.

1. Üyelik aşamasında vBulletin stili autologin özelliği ekledim.
  2. Üye kayıt aşamalarında kendisine de bilgilendirme mesajları gönderimi özelliğini ekledim.
  3. Tema şablonlarında değişikliğe gidildi daha kararlı bir yapı oluşturuldu.

Not:

Güncellemelerde dil dosyası verilmiyor kullanıcıdaki dil dosyasının bozulmaması için. Bu nedenle İngilizce çıkan yerleri ya kendiniz çevirin ya da demo sitedeki çevirileri kullanın. 

Mevcut üyeler isterlerse üyeliklerini sms onaylı yapabilsinler diye eklediğim resimdeki gibi basit bir cep telefonu onay sistemine gidilebilir.

EkranAl%C4%B1nt%C4%B1s%C4%B11.gif

EkranAl%C4%B1nt%C4%B1s%C4%B13.gif

Mevcut üyeler isterlerse üyeliklerini sms onaylı yapabilsinler diye eklediğim resimdeki gibi basit bir cep telefonu onay sistemine gidilebilir.

EkranAl%C4%B1nt%C4%B1s%C4%B13.gif

Böyle bir bağlantı ekleyebilirim.

bazı üyeler imlece tıklayıp o menüyü açmayı bile bilmiyorlar sms aktivasyonu hiç yapamazlar bu resimdeki gibi olursa. en güzelini Oscar hocam yapmış. duyuru ile hepsi kendiliğinden geliyor zaten. adım adım takip edecek ve zorlanmıcak üye.

Öneriler bölümüne ekleseniz güzel olurdu bu bölüm mevcut 1.2 sürümü için mevcut özellikler.

Sign in to follow this  
    • 1 Posts
    • 152 Views
    • 6 Posts
    • 380 Views
    • 30 Posts
    • 5792 Views
    • 1 Posts
    • 863 Views
    • 5 Posts
    • 975 Views

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Guidelines.