Jump to content
Duyurular
  • IPBaccess ve bünyemizde bulunan IPB tabanlı forumlar için Sunucu değişimi yapıldı.
  • Bir kaç gün içinde mevcut siteler yeni sunucuya taşınacaktır.
  • IPBAccess Güncellendi.
Sign in to follow this  
XANDERER

IP.Downloads indirmek için yeni sekme açılması.

Recommended Posts

Merhaba.

Her şey güzel gidiyor aslında, ancak bir tek sorunum kaldı.

Ücretsiz indirilecek olan tüm dosyalarımı dışarıdan başka bir site yönlendirme linki ile yapıorum, bildiğiniz dosya paylaşım siteleri Rapidshare gibi.

Sorun şu ki IP.Download da eklediğim link, İndir düğmesine tıklayınca aynı sayfanın üzerine açılıyor, yani benim sitem kapanıyor başka bir siteye yönlendiriyor, ben aslında benim sitemden çıkmadan, başka bir sekmede açılmasını istiyorum.

Bunu yapmanın bir yolunu bilen var mı acaba ?

IPB nin orjinal destek forumlarında bile bu sorulmuş aslında, oradan bile bir cevap gelmemiş, konu sorun çözülmeden zaman aşımına uğramış, konu başlatıldığında yıl 2012 imiş, şimdi 2014 deyiz hala buna bir çare bulabilen yada önerisi olan yok, çok enteresan gerçekten.

Bende son çare çözümü burada arayayım dedim, lakin en olmayacak dediğimiz şeyleri bu siten öğrenerek oldurduğumuzu biliyorum.

Öneri ve yardımlarınızı rica ediyorum.

Teşekkürler şimdiden.

Saygılar.

Dosyaya tıkladığınız yerde sağ tık yaparak bağlantının kaynak koduna ulaşın. Sonrasında nerede değişiklik yapmanız gerektiğini bulabilirsiniz. Bağlantıya tema üzerinden target="_blank" etiketini eklemeniz gerekiyor. 

Örnek bağlantı ekleyebilir misiniz?

Dosyaya tıkladığınız yerde sağ tık yaparak bağlantının kaynak koduna ulaşın. Sonrasında nerede değişiklik yapmanız gerektiğini bulabilirsiniz. Bağlantıya tema üzerinden target="_blank" etiketini eklemeniz gerekiyor. 

Örnek bağlantı ekleyebilir misiniz?

http://www.mmo.info.tr/files/download/12-ets-2-mod-%E2%80%93-kfc-dorsesi/

Hocam bu adresteki düğmeyi tıkladığımızda.

Bu adrese gidiyor.

http://sharemods.com/ojo9t3pmzhn8/KFC_trailer_mod.rar.html

Umarım bunu kastetmişinizdir, keza ben tema içerisinde nereyi arayacağımı da bilmiyorum açıkcası.

Eklediğin linklere bakmam lazım. bir tane indirme linki hazırla misafirlerinde indirebileceği sonra sayfanın bağlantısını bana gönder. Linkler muhtemelen internal göründüğü için aynı sayfa da açıyor yoksa bütün external linkleri harici sayfada aç özelliği forumda var Eğer yazdığım gibi bir durumsa eklenti olmadan yapamazsın.  Ufak bir eklenti yaparız onun için. 

Eklediğin linklere bakmam lazım. bir tane indirme linki hazırla misafirlerinde indirebileceği sonra sayfanın bağlantısını bana gönder. Linkler muhtemelen internal göründüğü için aynı sayfa da açıyor yoksa bütün external linkleri harici sayfada aç özelliği forumda var Eğer yazdığım gibi bir durumsa eklenti olmadan yapamazsın.  Ufak bir eklenti yaparız onun için. 

Tamadır hocam bu linktekini misafirler indirebiliyor :

http://www.mmo.info.tr/files/file/12-ets-2-mod-%E2%80%93-kfc-dorsesi/

Bu raya tıklayınca gitttiği adres :

http://sharemods.com/ojo9t3pmzhn8/KFC_trailer_mod.rar.html

Bir bak istersen, indir e tıklayınca aynı sayfanın üstüne açılıyor.

İlgin için Teşekkürler.

Normalde eklentiyle yapılsa daha iyi olur amam geçici olarak temja editleme yöntemiyle şunu dene.

skin_download grubu içindeki fileDisplay şablonunda şu satırı bulun:

<a href='#' id='purchasesmenu' class='download_button rounded right ipbmenu'>{$this->lang->words['manage_file_purchases']}</a>

Şununla değiştirin

<a href='#' target='_blank' id='purchasesmenu' class='download_button rounded right ipbmenu'>{$this->lang->words['manage_file_purchases']}</a>

deneyin abkalım oalcak mı?

Normalde eklentiyle yapılsa daha iyi olur amam geçici olarak temja editleme yöntemiyle şunu dene.

skin_download grubu içindeki fileDisplay şablonunda şu satırı bulun:

<a href='#' id='purchasesmenu' class='download_button rounded right ipbmenu'>{$this->lang->words['manage_file_purchases']}</a>

Şununla değiştirin

<a href='#' target='_blank' id='purchasesmenu' class='download_button rounded right ipbmenu'>{$this->lang->words['manage_file_purchases']}</a>

deneyin abkalım oalcak mı?

Yok hocam olmadı, dediğiniz yerden buldum değiştirdim hala aynı sayfanın üstüne açılıyor.

Sayfayı yenileyin çalışması lazım bende oldu çünkü. 

Hostunuz safe modsa belki cache yapmamıştır.

Birde bu kodu deneyin 

<a href='#' rel='external' id='purchasesmenu' class='download_button rounded right ipbmenu'>{$this->lang->words['manage_file_purchases']}</a>

Sayfayı yenileyin çalışması lazım bende oldu çünkü. 

Hostunuz safe modsa belki cache yapmamıştır.

Birde bu kodu deneyin 

Hocam bu da olmadı :)

Sorun değil bunu sonra deneriz artık.

Sanırım host ta problem var, zaten host ta sadece bu problem yok, başka problemler de var.

İlginiz için teşekkürler.

Tamamdır sonraki aşamada hallederim.

Taşıma bitt o external link olayını da hallettim.

Hocam ellerine sağlık, çok güzel oldu bu.
Yerimiz bize yetmez ise yakında yükseltmek için sizinle tekrar görüşeceğiz.
Saygılar.

Hocam tekrar selamlar.

External link olayını hallettim demiştiniz, ben mi yanlış bir şey yapıyorum acaba, çerezleri falan da temizledim ancak indir dediğimde yine aynı sayfanın üstüne açılıyor, başka bir sekmede açmıyor.

Saygılar.

Sign in to follow this  
    • 3 Posts
    • 102 Views
    • 8 Posts
    • 1117 Views
    • 5 Posts
    • 434 Views
    • 4 Posts
    • 638 Views
    • 2 Posts
    • 387 Views

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Guidelines.