Jump to content
Duyurular
  • IPBaccess ve bünyemizde bulunan IPB tabanlı forumlar için Sunucu değişimi yapıldı.
  • Bir kaç gün içinde mevcut siteler yeni sunucuya taşınacaktır.
  • IPBAccess Güncellendi.
Sign in to follow this  
XANDERER

IP.Download da ücretli ürün indirmek.

Recommended Posts

Merhaba Arkadaşlar.

Aslında Bende Nexus da var ancak indirilebilir ürünleri buradan satmak istiyorum, fiziksel olmayan şeyleri.

Bunu IP.Download da nasıl yapıyoruz, yada Nexus ile ilişkilendirebiliyor muyuz ?

Bu konuda yardıma ihtiyacım var.

Şimdiden teşekkürler.

selam böyle yapmak istiyorsun sanırım

http://www.nostaljifilmindir.com/files/

Anlatıyorum

1. Nexus Kur
  2. Download Kur
  3. Download ---> Mail ----> Ücretli Dosya Ayarları ---> "Enable paid files"  Evet
  4. Nexus --->  Orders ---> "Ödemeler & Fatura Ayarları"  ----> "Manually Approve all Payments?" Hayır   (Paypal ile ödeme geldiğinde manuel onay ver. Daha Garanti)
  5.  Nexus --> Store Settings --->  Store & Client Area ---> Currency Code (TRY) olacak   -----  Override locale (tr_TR.UTF-8) olacak ---> Tax Description (KDV) olacak
  6.  Store Settings ---> "PayPal (Website Payments Standard)"  Buradan ödeme metodu ayarlıcan. Paypala gir sonra oradaki bilgileri api kodu vb.. bunları paypaldan profil düzenleden al ve sonra buraya ekle.
  7. Download Ayarlarını Kendine Göre Uyarla
  8. Katagorileri Aç

Böyle uzayıp gidiyor. Biraz Karışık. Bu kadarını yaparsan zaten mantığı kavrarsın.  Şunları Not Düşeyim

Not: Download Eklentisini Sunucuya Bağlayamazsın. Ayarlar kısmında var bi kaç ayar ama onlar çalışmıyor sistem hatalı. Bir ürün satmak istiyorsan uzantan bir ftp açıp oradan linki alıp download'a url ekle olarak ekliceksin. sonra satın alan kişi satın aldığında indir botonu aktif olduğunda indirdiğinde, uzaktaki ftp'den ürünü satın alacaktır.

Hocam çok saol gerçekten, paypal olayını zaten yapmıştım, Nexus için :)

Download olayı neden düzgün çalışmıyor bende anlamadım, dediklerini tek tek yapıp sonra geri dönüş yaparım.

Tekrar teşekkürler,

Not: Hocam dediklerini yaptım, Ancak Download bölümünde bir ürünü eklerken ücret belirleyeceğim bir yer bulamadım, ücretlerini yazma ve belirleme işini nereden yapıyoruz peki ?

Not: Download Eklentisini Sunucuya Bağlayamazsın. Ayarlar kısmında var bi kaç ayar ama onlar çalışmıyor sistem hatalı. Bir ürün satmak istiyorsan uzantan bir ftp açıp oradan linki alıp download'a url ekle olarak ekliceksin. sonra satın alan kişi satın aldığında indir botonu aktif olduğunda indirdiğinde, uzaktaki ftp'den ürünü satın alacaktır.

Sizin yapamadığınız şeyleri sistem çalışmıyor veya hatalı diye göstermeyin.

Öyle bir hata vardı da bu hatayı senden başkası bulamadı mı? :)

Bugfix'e bakın hiç böyle bir konu açılmadı.

Yapamadığınız şeyleri IPS'de sorun veya ticket açarak destek isteyin.

Hem hala çıkmamış IPB 4 için yavaş yükleniyor demiştin unutmadım. 

Senin kadar IPB'de hata bulan kişi yoktur herhalde. :P

Sizin yapamadığınız şeyleri sistem çalışmıyor veya hatalı diye göstermeyin.

Öyle bir hata vardı da bu hatayı senden başkası bulamadı mı? :)

Bugfix'e bakın hiç böyle bir konu açılmadı.

Yapamadığınız şeyleri IPS'de sorun veya ticket açarak destek isteyin.

Hem hala çıkmamış IPB 4 için yavaş yükleniyor demiştin unutmadım. 

Senin kadar IPB'de hata bulan kişi yoktur herhalde. :P

Şaşır beni ozaman üstad :D

1 adet vds, 1 adet sunucum var.   download modülündeki "File Storage Settings"  ayarlarını nasıl yapacazki?  dosya yükle dediğimizde  vds'deki ftpye veya sunucudaki ftp'ye aktarsın?

yani sitede download modülünde bir dosya up ettiğimizde sitenin içine değil, vds veya sunucuya göndersin o veriyi.

ben bunu 1 sene araştırdım. çok yerde konu açtık işi bilenler ile yapmaya kalktık ama malesef olmadı..

"TurkEdition"   abim ile de çok araştırdık ama malesef yapamadık. :blush:

Hocam çok saol gerçekten, paypal olayını zaten yapmıştım, Nexus için :)

Download olayı neden düzgün çalışmıyor bende anlamadım, dediklerini tek tek yapıp sonra geri dönüş yaparım.

Tekrar teşekkürler,

Not: Hocam dediklerini yaptım, Ancak Download bölümünde bir ürünü eklerken ücret belirleyeceğim bir yer bulamadım, ücretlerini yazma ve belirleme işini nereden yapıyoruz peki ?

Bilgiler vardı zaten daha önceden kalma, hallettim hepsini. " üye grup yönetiminden ---> ücretli dosta göndersin mi?" vb.. ayarları var oradan yapılıyor.  ben admini ayarladım..  diğer gruplarıda sen ayarlayabilirsin.

Şaşır beni ozaman üstad :D

1 adet vds, 1 adet sunucum var.   download modülündeki "File Storage Settings"  ayarlarını nasıl yapacazki?  dosya yükle dediğimizde  vds'deki ftpye veya sunucudaki ftp'ye aktarsın?

yani sitede download modülünde bir dosya up ettiğimizde sitenin içine değil, vds veya sunucuya göndersin o veriyi.

ben bunu 1 sene araştırdım. çok yerde konu açtık işi bilenler ile yapmaya kalktık ama malesef olmadı..

Oradaki ftp hesabı bilgileriyle aynı hedef sunucuda bir ftp hesabınız olacak hepsi o.

Bu yöntemle Storage alanı olarak diğer sunucu seçilmiş olur.

Büyük dosyaları gönderemezsiniz ftp hesaplarının upload sınırları vardır. Sen oraya film göndermeye kalkarsan yapamazsın ama onunda çözümleri var.

Onun için yapamadığınız şeyleri yapamadık deyin o bölüm sorunlu demeyin. Sorun demeniz için belirlenmiş bir kayıt veya hata raporu varsa gösterin çözümüne bakalım. :)

Guest

Bana bu konuda bir şey söylediğinizi ya da böyle bir şey yaptığımızı hatırlamıyorum.

Bana bu konuda bir şey söylediğinizi ya da böyle bir şey yaptığımızı hatırlamıyorum.

pardon hocam Virtual Team ile sizi karıştırdım. :)

Guest

pardon hocam Virtual Team ile sizi karıştırdım. :)

Sorun yok :).

Bilgiler vardı zaten daha önceden kalma, hallettim hepsini. " üye grup yönetiminden ---> ücretli dosta göndersin mi?" vb.. ayarları var oradan yapılıyor.  ben admini ayarladım..  diğer gruplarıda sen ayarlayabilirsin.

Merhaba, sitede yaptığınız test i gördüm, gayet iyi olmuş aslında.

Aynısından bende denedim, ancak benimkinde sadece İNDİR çıkıyor sizin yaptığınızda hem İNDİR hemde SATIN AL çıkıyor.

Benim yaptığımda neden SATIN AL seçeneği çıkmıyor acaba, siz farklı bir şey daha mı yapıyorsunuz ?

Teşekkürler.

Aynısından bende denedim, ancak benimkinde sadece İNDİR çıkıyor sizin yaptığınızda hem İNDİR hemde SATIN AL çıkıyor.

Benim yaptığımda neden SATIN AL seçeneği çıkmıyor acaba, siz farklı bir şey daha mı yapıyorsunuz ?

Teşekkürler.

Ürün eklerken ücretli diye işaretlediyseniz çıkması lazım. Ama yönetici olarak bakıyorsanız size Satıl al demez.,

Teşekkürler.

Ben size pm atacaktım unuttum.

sitenizde yapılması gerekenler

1- tüm download katagorilerine teker teker girin ve hepsine ekran resmi göster, yorum yaz vb.. özellikleri aktif edin. rahat 80 katagori acmıssın gözüme geldi yapamadım :D

2-   "Kullanıcı Grubu Yönetimi " gel oradan download'a gel ilgili gruptan sonra  " ücretli dosya gönderebilirmi?" " satın almadan indirebilirmi?" gibi sekmeleri aktif et. sonrasınra o grup konu açtıgında fiyat ve nexus paketi ile ilişkilendir aktif olacaktır.

Not:  Sitenin uzantısı info.tr  sanırım bu uzantıdan ötürü google seni üvey evlat gördü. full lisansın var konuların var ama ne bi takipcin nede bi hitin var. sıfıra sıfır elde var sıfır.

bu yüzden ötürü sana tavsiyem, wordpress bir site kur hazır oyun scriptleri var çok güzel.  satın al yeni bir domain al ve o site ile konularını makale tarzı aç. forumuda alternatif ve ürün satımı için kullan. ama önce yapman gereken o ismi bi değiştirmek.

Ben size pm atacaktım unuttum.

sitenizde yapılması gerekenler

1- tüm download katagorilerine teker teker girin ve hepsine ekran resmi göster, yorum yaz vb.. özellikleri aktif edin. rahat 80 katagori acmıssın gözüme geldi yapamadım :D

2-   "Kullanıcı Grubu Yönetimi " gel oradan download'a gel ilgili gruptan sonra  " ücretli dosya gönderebilirmi?" " satın almadan indirebilirmi?" gibi sekmeleri aktif et. sonrasınra o grup konu açtıgında fiyat ve nexus paketi ile ilişkilendir aktif olacaktır.

Not:  Sitenin uzantısı info.tr  sanırım bu uzantıdan ötürü google seni üvey evlat gördü. full lisansın var konuların var ama ne bi takipcin nede bi hitin var. sıfıra sıfır elde var sıfır.

bu yüzden ötürü sana tavsiyem, wordpress bir site kur hazır oyun scriptleri var çok güzel.  satın al yeni bir domain al ve o site ile konularını makale tarzı aç. forumuda alternatif ve ürün satımı için kullan. ama önce yapman gereken o ismi bi değiştirmek.

Çok emin olmamakla beraber, Google ın benim domaininmi üvey evlat saydığını sanmıyorum, çünkü açtığım Unique ( Sadece Benim sitede bulunan içerik) içerikler ile ilgili bir konu aradığım zaman 1. sayfanın ilk 3 ünde mutlaka çıkıyor, sitede açtığım konuların başlıklarını arayınca da ilk sayfada yer alıyor, yani google konularımı gayet güzel 1. sayfaya yerleştiriyor, Örneğin Google da "Euro Truck Simulator 2 Multiplayer İncelememiz." diye yazın 1. sayfanın 1. sırasında çıkıyor, üstelik aynı isimle başka bir çok site bu incelemeyi yapmış ve aşağı yukarı aynı başlığı atmıştır.

Bunu biliyorum çünkü bir çoğunu bizzat ben okudum.

Başka örnekler de var, Google a "Swtor : Class lar" yazın 1. sayfada 6. sırada çıkıyor, üstelik bu Swtor Class lar kelimesini bende yıllar önce yazmış 100 den fazla makale ve forum var, yine de ilk sayfada ve 6. sıradayız.

Birde verdiğiniz tavsiyelerin sizin tecrübeleriniz ile olduğunu biliyorum, ancak ben biraz sabit fikirli birisiyim, eğer satış yapacaksam E-Ticaret sitesi satın alırım, asıl amacım paylaşımlarda bulunmak 2. sırada satış yapmak olursa böyle bir forum kullanmak isteri, bu sebep ile forum u sadece satış yapmak için kullanmak bana biraz ters geliyor.

Üstte verdiğiniz Tafsiyelerin ikisinide önceden o şekilde ayarlamışım zaten onu da kontrol ettim, yinede sizin yaptığınız gibi Satın Al bana görünmüyor, Admin Hesabı ile girdiğim halde sizin yaptığınız Test i ben görüntülediğimde İndir ve Satın Al görünüyor, ancak benim yaptıklarımda ücretli olarak hazırlanmasına rağmen sadeceIndir görünüyor, belkide onları ben hazırladığım için öyle görünüyordu, başka bir hesap hazırlayınca 2 seçenek te görünüyordur, belkide bunu biz bilmiyoruz dur, sonuçta bu satılacak ürünü Başka bir admin hesabı hazırlamış, yani şahıslar ve hesaplar başka.

Benim varabildiğim sonuçlar bunlar.

Tabii söylediklerinizede sonsuz güvenim var lakim bu güne kadar bana çok yardımcı oldunuz, sadece kendi fikirlerimi de sizler ile paylaşmak istedim.

Tekrar teşekkürler ve Saygılar.

Sign in to follow this  
    • 1 Posts
    • 271 Views
    • 1 Posts
    • 238 Views
    • 2 Posts
    • 363 Views
    • 12 Posts
    • 1860 Views
    • 1 Posts
    • 233 Views

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Guidelines.