Jump to content
Duyurular
  • IPBaccess ve bünyemizde bulunan IPB tabanlı forumlar için Sunucu değişimi yapıldı.
  • Bir kaç gün içinde mevcut siteler yeni sunucuya taşınacaktır.
  • IPBAccess Güncellendi.
Sign in to follow this  
Oscar

Adım adım SMS doğrulamalı üyelik

Recommended Posts

(IPBA) SMS Activation System tanımlı forum üzerinden adım adım üyelik.

İlk olarak normal gibi görünen üyelik butonuna tıklayalım

Burada bizi normal üyelik ekranı karşılıyor iki farkla Captha gibi insan doğrulama seçeneği daha önce devre dışı bırakılmış ve ek olarak telefon bilgisinin girileceği alanı görüyoruz. Diğer özellikler aynı. Burada daha önce kullanılmış olan bir e-posta veya telefon girildiğinde eskisinde olduğu gibi devam edemiyorsunuz.

Cerate Account butonun bastım ve üyeliğimi oluşturdum. Bu aşama da normal olarak aktivasyonsuz olarak giriş yapmış oldum ve cep telefonuma aktivasyon kodu gönderildi.  Bu arada user bölümünde Activation Now düğmesinin aktif olduğunu görebiliyorsunuz. 

Şimdi cep telefonumuza gelen aktivasyon koduna bakalım.

Kodumuz hazır olduğuna göre Activation Now düğmesine basarak üyeliğimizi aktif edelim. Bu arada hatırlatayım kod sadece rakamsal ve karakter sınırı 6 olduğu için bunun dışındaki girişlerde uyarı alırsınız ve popup pencere işlev görmez. 

Evet  Activation Now

Butonun atıklar tıklama kodumuz doğru olduğu için üyeliğimiz tamamlandı ve aktivasyon kodumu ölmüş oldu.

hocam aktif etmeden önce profil alanının yanında ikon falan varmı aktife olduktan sonra onaylı ikonu falan?

hocam aktif etmeden önce profil alanının yanında ikon falan varmı aktife olduktan sonra onaylı ikonu falan?

Zaten onaylanınca üye grubuna geçiyorsunuz. Üye grubu olunca bir ikona gerek yoktur eskiden olduğu gibi.

Zafer Hocam Ellerien Sağlık. Bir Kaç Sorum Olacak

1. SMS Kaynağını Nereden Alacaz? (Bize Kim SMS Gönderecek?)
  2. Şifremi Unuttum Kısmında SMS Onayı Gibi Bir Özellik Varmı?
  3. Günlük Telefona Gelen Kodların Bir Sınırı Varmı?
  4. Yeni Bir Üyelik Grubu Oluşturup Onu Onaylı Üyelik Olarak Seçebilir, Böylelikle Normal Üyeleri Onaylı Üyelik Yapabilirmiyiz?

Bunları şimdimi cevaplarsınız? yoksa ilerde paket satılmaya başlandığındamı?

Teşekkürler.

Zafer Hocam Ellerien Sağlık. Bir Kaç Sorum Olacak

1. SMS Kaynağını Nereden Alacaz? (Bize Kim SMS Gönderecek?)
  2. Şifremi Unuttum Kısmında SMS Onayı Gibi Bir Özellik Varmı?
  3. Günlük Telefona Gelen Kodların Bir Sınırı Varmı?
  4. Yeni Bir Üyelik Grubu Oluşturup Onu Onaylı Üyelik Olarak Seçebilir, Böylelikle Normal Üyeleri Onaylı Üyelik Yapabilirmiyiz?

Bunları şimdimi cevaplarsınız? yoksa ilerde paket satılmaya başlandığındamı?

Teşekkürler.

1. Size SMS gönderilmeyecek siz forum üzerinden göndereceksiniz. SMS doğrulamalı sistem öyle çalışır. 

2. Şifremi unuttum yok. Üye zaten telefonla üye olduğu için telefonu varsa onaylı üyedir. Adminler yardımcı olur. aksine adam şifremi unuttum diye günde 50 sms harcamamış olur. Ayrıca şifremi unuttum kısmı var o normal mail üzerinden devam eder.

3. Bunun ne demek olduğu anlamadım. SMS kotanız yetiğince istediğiniz kadar üye kabul edersiniz.  Her üye bir SMS. 

4  Bu soruların yanıtları uygulama bölümünde verildi zaten gidin okuyun bakın özelliklerine. 

http://www.ipbaccess.com/forum/301-ipba-sms-activation-system/

1. Size SMS gönderilmeyecek siz forum üzerinden göndereceksiniz. SMS doğrulamalı sistem öyle çalışır. 

2. Şifremi unuttum yok. Üye zaten telefonla üye olduğu için telefonu varsa onaylı üyedir. Adminler yardımcı olur. aksine adam şifremi unuttum diye günde 50 sms harcamamış olur. Ayrıca şifremi unuttum kısmı var o normal mail üzerinden devam eder.

3. Bunun ne demek olduğu anlamadım. SMS kotanız yetiğince istediğiniz kadar üye kabul edersiniz.  Her üye bir SMS. 

4  Bu soruların yanıtları uygulama bölümünde verildi zaten gidin okuyun bakın özelliklerine. 

http://www.IPBAccess.com/forum/301-ipba-sms-activation-system/

Cevap için teşekkür ederim. Peki biz sms göndereceksek bir taşaron firmadan sms paketimi satın alacaz? ve o paketi sistememi entegre edecegiz? bunu anlamadım.

Cevap için teşekkür ederim. Peki biz sms göndereceksek bir taşaron firmadan sms paketimi satın alacaz? ve o paketi sistememi entegre edecegiz? bunu anlamadım.

Ucuz SMS paketleri var onlardan alabiliyorsunuz. 1000 SMS 24TL. İstediğiniz yerden alın biz onun için ufak bir kod oluşturuyoruz ekliyor sisteme kullanıyorsunuz. Birden fazla yerden alabilirsiniz hepsini destekler. 

Ucuz SMS paketleri var onlardan alabiliyorsunuz. 1000 SMS 24TL. İstediğiniz yerden alın biz onun için ufak bir kod oluşturuyoruz ekliyor sisteme kullanıyorsunuz. Birden fazla yerden alabilirsiniz hepsini destekler. 

Üstad asıl soru şu;

Üye telefon numarası ile onay çektiğinde, biz hangi telefon numarası hangi üyenin? bunu görebilecekmiyiz?  Bunu görürsek çok ama çok iyi.

Üstad asıl soru şu;

Üye telefon numarası ile onay çektiğinde, biz hangi telefon numarası hangi üyenin? bunu görebilecekmiyiz?  Bunu görürsek çok ama çok iyi.

Her özellik var. Bazı şeyleri burada göstermedik.

Sign in to follow this  
    • 26 Posts
    • 6257 Views
    • 1 Posts
    • 1919 Views
    • 10 Posts
    • 6537 Views
    • 3 Posts
    • 2243 Views

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Guidelines.