Jump to content
Duyurular
  • IPBaccess ve bünyemizde bulunan IPB tabanlı forumlar için Sunucu değişimi yapıldı.
  • Bir kaç gün içinde mevcut siteler yeni sunucuya taşınacaktır.
  • IPBAccess Güncellendi.
Sign in to follow this  
Oscar

SMS Onaylamalı üyeliğin önemi

Recommended Posts

Son zamanlarda bizim forumlarda da olduğu gibi gayri ciddi üyelikler ve ciddiyetten uzak kişilere daha çok rastlanmaya başlandı. Bu kullanıcıların forum kurallarını hiçe sayması ve uyarılara aldırış etmemesi de ayrı bir sorun haline geldi. Çoğu zaman bu kişileri tamamen uzaklaştırmak mümkün olsa da zamanla tekrar üyelik oluşturmalarının önüne geçmek ekstra uğraşı gerektiriyor.

SMS doğrulamalı sistemin sitelere kazandıracağı faydaları değinelim.

1. Birden fazla üyeliğin önüne geçilebilir.
  2. Telefon bilgisi sisteme kayıtlı bir kullanıcı site üzerinde gayri ciddi davranışlarda bulunmaktan çekinebilir.
  3. Daha temiz bir kullanıcı listesi. Bu liste içinde sahte hesaplar yer almayacak.
  4. Sitelerde ağzını bozan kişilere telefon numarası üzerinden kolayca ulaşabilir o kullanıcıyı kalıcı olarak telefon numarası üzerinden yasaklayabilirsiniz.
  5. Spam üyeliklere ve yabancı spamcılara kesin çözüm olabilir.
  6. Ticari sitelerde yani para kazanılan sitelerde SMS üyeliğin cazibesini düşünün artık.
  7. Ücretli hizmet veren siteler için süreli ücretli üyelik hizmeti için uygundur. aylık ve yıllık üyelik gibi her yıl yenilenen bir üyelik sistemi için SMS auth. kullanılabilir ki aynı kullanıcı bu hesabı kullanıyor mu yoksa üyeliğini başkasına devir yaptıysa üyeliğin sonlandırılması düşünülebilir. 
  8. Çok güvenlik gerektiren hesaplar için login işleminin de SMS ile güvenliği sağlanarak bankalarda olduğu gibi tek kullanımlık kodlar üretilerek sistem daha kararlı ve güvenli hale getirilebilir.

Selamlar.

SMS doğrulama uygulamanızı bir alman sitesinde gördüm. bu uygulamayı satın almak istiyorum ama satış bölümünde göremedim. yardımcı olur musunuz?

Şu an için satışı yok. Satışı yapılmaya başlandığında satış bölümünde yer alacaktır. :)

Şu an için satışı yok. Satışı yapılmaya başlandığında satış bölümünde yer alacaktır. :)

Bir tarih var mı?

Tarih yok ama bu aylarda çıkabilir. Paket olarak satışa uygun değil şu an. 

Bir an önce çıkarsa çok mutlu oluruz üstad. :)

Aynı o amna sitesindeki gibi içeriğe sahibiz onun için normal üyelik alamıyoruz. biraz durumumuz acil. yapabolabilecek bir şey varsa bizim için yaparsanız seviniriz. :) :) :)

Merhaba Zafer abi.

benim sitede güncelleme sonrası SMS Auth pasif duruma gelmilş doğrulama seçeneklerinin yerini bulamadım. yardım edermsiiniz.

Merhaba Zafer abi.

benim sitede güncelleme sonrası SMS Auth pasif duruma gelmilş doğrulama seçeneklerinin yerini bulamadım. yardım edermsiiniz.

ACP->Settings->Security and Privacy

bölümünde SMS Activation seçeneğini seçeneğini göreceksiniz.

ACP->Settings->Security and Privacy

bölümünde SMS Activation seçeneğini seçeneğini göreceksiniz.

attachicon.gifsmsv.PNG

selam abi bize ne zaman gelecek? biz panelde ne zaman görecez acaba :)

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Guidelines.