Jump to content
Duyurular
  • IPBaccess ve bünyemizde bulunan IPB tabanlı forumlar için Sunucu değişimi yapıldı.
  • Bir kaç gün içinde mevcut siteler yeni sunucuya taşınacaktır.
  • IPBAccess Güncellendi.
Sign in to follow this  
XANDERER

IP.Downloads Uzak sunucu ile dosya indirmek.

Recommended Posts

Merhabalar.

IP.Downloads App kullanarak, zaten başka bir sitede paylaşılan bir şeyi, karşıdaki sitenin download linkini ekleyerek bizim sitemizde yapabilirmiyiz ?

Dahası IPB yi daha yeni incelemeye başladım ayarlarının da ne şekilde yapılacağını bilmiyorum, bunu step by step anlatabilecek birileri var mıdır acaba ?

Özet olarak söylemek istediğim, bizim hostumuzda değil, başka bir sitede paylaşılan bir programı yada eki, bizim sitemizden ayılmadan üyelerin download etmelerini nasıl sağlarım ?

Teşekkürler ve saygılar.

Edited by Oscar
punto normale dönüştürüldü

Tam anlamadığım dediğinizi ama IP.Downloads dosyaları başka sunucuda tutmayı destekliyor.

Tam anlamadığım dediğinizi ama IP.Downloads dosyaları başka sunucuda tutmayı destekliyor.

Şöyle açıklayayım öyleyse;

Sizin algınızda bir kusur yok, ben anlatamadım aslında :)

Şimdi bir arkadaşımızın sitesinde zaten paylaşılmış download linkleri olan program ve ekler var.

Ben IPB forumdaki IP.Downloads app yi kullanarak, kendi host uma yada bana ait bir yere dosyaları koymadan, arkadaşımın sitesindeki download linklerini hedef göstererek, üyelerin IPB forumundan bu programları yada ekleri indirmelerini sağlayabilir miyim ?

Yine karışık oldu gibi ama inşallah bu sefer ifade edebilmişimdir :)

Not: ilk iletimdeki punto yu düzenlemişsiniz, kusura bakmayın, normalde kullanmamız gereken font ve punto nedir, bazen copy past sonucu kopyaladığım yerdeki font u alıyor bende o şekilde devam ediyorum. Özür dilerim.

Saygılar.

Ben düzenledikçe siz inatla koskoca  puntolarla mesaj yazıyorsunuz. Bakın üst mesajda da düzenledik mesajınızı

Göze hoş gelmiyor ve forum kurallarına uygun değildir. ;)

Sorunuzun cevabını verdim verdim zaten.

IP.Download uygulamasının uzak dosya desteği var. Uzak dosyaları link olarak ekler kullanırsınız.

Ben düzenledikçe siz inatla koskoca  puntolarla mesaj yazıyorsunuz. Bakın üst mesajda da düzenledik mesajınızı

Göze hoş gelmiyor ve forum kurallarına uygun değildir. ;)

Sorunuzun cevabını verdim verdim zaten.

IP.Download uygulamasının uzak dosya desteği var. Uzak dosyaları link olarak ekler kullanırsınız.

İş yerindeyim ara ara girip forumunuza göz gezdiriyorum, zaten bende iletimin not kısmına yukarıda yaptığınız düzenlemeyi gördüğüm için açıklama yapmıştım, ancak ben o notu yazarken aniden işim çıktı sizde ben düzenlemeden ilk yazdığım şekli görmüş oldunuz, zaten ben fark edip düzeltiyordum sadece editorün içindeyken AFK olmak durumunda kaldım, tekrar kusuruma bakmayın, sonuçta hepimiz forum kurallarına uyulmasını bilmesi gereken kişiler olmalıyız, lakin burada paylaşılanları ya bir forum un adminini yada yöneticisini ilgilendiriyor, en başta kural ihlali yapılmaması gerektiğini bilmesi gerekenler demektir buda.

Tekrar özür diliyorum.

Tekrar bir not : Eklenebileceğini açıklamıştınız evet, ancak ben beceremedim zaten destek istediğim konu da bu, ya ayarlarında bir kusurum var yada verdiğim link te bir sorun var, tam olarak anlayamadım sorunun ne olduğunu, ısrarla benden dosya yüklememi bekliyor, üstelik ayarlardan link ekleme olayını da açtım buna rağmen illaki bir dosya eklemem gerekiyormuş gibi davranıyor bana.

Saygılar.

Kullanıcı grubuna dosyaları link olarak ekleme yetkisi vermeniz yeterli sonrasında dosyayı url olarak ekleyebileceğiniz alan görünür olacak.

Kullanıcı grubuna dosyaları link olarak ekleme yetkisi vermeniz yeterli sonrasında dosyayı url olarak ekleyebileceğiniz alan görünür olacak.

Denedim verdiği hata şu şekilde oluyor.
  aşağıda Link to a file çıkıyor.
Link i ekliyorum.
Hata Yüklemek için dosya seçilmedi. 
Yazıyor.

Tamam, şu anda kullandığım gerçek bir site değil, sadece başka bir domain altına kurduğum bir subdomain e kurulu, sadece IPB yi öğrenme amacı ile kurdum, yayına açık değil, önümüzdeki ayın 15 ine kadar bilmem gereken her ayrıntıyı öğrenmeye çalışıyorum, lakin bu tarihte satın alacağım.

Dilerseniz size bir Admin hesabı açayım, girip bakın yada kendi hesap bilgilerimi vereyim.

Muhtemelen yaptığım bir hata var.

Vaktiniz olursa tabii.

Saygılar.

Bakamam şu an maalesef yoğunum.  

Daha sonra bakabilirim çözemezseniz.

Kullandığınız IP.Download ayarlarını kontrol edin. Daha önce benzer sorunu yaşayanlar oldu ayarlardan çıkmıştı.

Tamam sorun değil biraz daha kurcalayayım belki çözebilirim, olmaz ise tekrar başka bir vakit buraya yazarım.

Teşekkürler.

Konuya İzah Getireyim.

Sen Alıntı Konuyu Url Ekle Olarak Eklersin, Nexus İle Entegre Etmezsin Ve Direk Url Linki Verirsin, İndirecek Eleman Tıklar Download'a ve O Verdiğin Url Acılır.

Örnek;

1.Yol

Turbobit verdiysen Turbobit Linki Açılır. Buda İpb İçin İğrenç Bir Durum, Iyyy Düşünüyorumda :D Konu İçine Link Atmak Daha Güzel..

2.Yol: Bi Sunucu Alırsın İndirme Linklerini Onun İçine Atarsın, Url Verirsin Ve İndirirsin...

Örnek:

http://www.nostaljifilmindir.com/files/file/1-newyork-yan%C4%B1yor-yang%C4%B1n-city-on-fire-1979-dvdrip-t%C3%BCrk%C3%A7e-dublaj/

Vpsme Ftp kurdum, linke şifre verdim, ve download modülü ile nexus'u entegre ettim ve 15tlye satıyorum. Satın almak isteyen paypal veya kredi kartı veya profil kredisi ile tıklayıp satın alıp indirecek...

Çok Önemli Not: Yukardaki linki örnekte download modülünü sunucuma entegre etmedim, ftp server kullanarak farklı bir yol yani açığı olan bir dandik sistem ile satış yapacagım... Ama Profesyonel Yol ise Şudur;

(Download Modülü Direk Sunucuya Kendi Setting Ayarları İle Entegre Edilir, Sisteme Film Yüklediğinde Vip Sunucuna Atar, Ve Linki Algoritma İle Gizler.. )

Tabi Bu Teknolojiyi Halen Yakalayamadım :) Sitem Halen Demo %80 Bitti Yakında Site Açılınca Umarım Bunuda Öğrenirsiniz Benden :)

Tabi Download Modülünü Vipe Entegre Etmek İçin İlerde Yardım Konusu Açacağım Burada..

Umarım Arkadaş Anlattıklarım İle Biraz Neticeye Varır Ve Lisansı Bunları Göz Önünene Alarak  Alır..

Son Birşey: Eğer Profesyonel Forum İşletmiceksen, Sanada Ayda 2000tl Kazandırmıcaksa Bence Lisans Alma.. Onun Yerine Wp Çizdir :)

Açıklamalarınız ve bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederim, oldukça faydalı oldu bana.

Ayda 2000 TL kazandıracak forum zaten bulmak zor olur yada sayılıdır, kazancı çok olmayacaksa da yine IPB kullanan bir sürü forum biliyorum, hatta hiç kazancı olmayan (yada çok düşük) forumlar bile IPB kullanıyor, hem kendi rahatı hemde kullanıclarının konforu için.

Benim işlettiğim forum oyunlar ile ilgili ve tamamen bilgi platforumu olacak, lakin Warez oyun paylaşmıyorum, paylaşmayacağım da, tamamen bilgiye dayalı bir forum platformunun da öyle 2000 tl gibi paralar kazanması olanaksızdır kanımca, varsa kazanan bende kazanmak isterim derim tabii, yollarını söyleyin bizde kazanalım değil mi :)

Sonuç itibari ile, benim forumumdan bir şeyleri direk indirmek diye bir şey olmayacak, sadece oyunlar içirisinde, key, aylık oyun saati, gold, credit, vs, vs, gibi satışlar olabilir (o da ileride).

Sitemin yapısı MMO Game üzerine kurulu, eskiden vbulletin kullanıyordum, onu da bu tip forum olarak kurmuştum, 11.000 üyem vardı, kapattık gitti tabii.

Yeni sistem, Yeni Script, Yeni Forum, Yeni konu, Yeni üye ile başladık.

İlerleyen zamanlarda göreceğiz neler olabileceğini, IPB yi satın aldım zaten hemde tüm eklentileri ile beraber, bana kazanç sağlasın diye de değil hemde, sırf kullanım kolaylığı ve stabil oluşu ve kullanıcı konforunu maksimum a çıkartması bile benim bu script i almam için yeterli sebeplerdi.

Son şey de şu, profesyonel bir forum olup olamayacağını şimdeden bilemeyeceğim ama ileride bizleri neler bekler bilmiyorum, ancak ben başlangıcı profesyonel bir forum olabilecek düzeyden başlatmak istedim.

Teşekkürler ve Saygılar.

Açıklamalarınız ve bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederim, oldukça faydalı oldu bana.

Ayda 2000 TL kazandıracak forum zaten bulmak zor olur yada sayılıdır, kazancı çok olmayacaksa da yine IPB kullanan bir sürü forum biliyorum, hatta hiç kazancı olmayan (yada çok düşük) forumlar bile IPB kullanıyor, hem kendi rahatı hemde kullanıclarının konforu için.

Benim işlettiğim forum oyunlar ile ilgili ve tamamen bilgi platforumu olacak, lakin Warez oyun paylaşmıyorum, paylaşmayacağım da, tamamen bilgiye dayalı bir forum platformunun da öyle 2000 tl gibi paralar kazanması olanaksızdır kanımca, varsa kazanan bende kazanmak isterim derim tabii, yollarını söyleyin bizde kazanalım değil mi :)

Sonuç itibari ile, benim forumumdan bir şeyleri direk indirmek diye bir şey olmayacak, sadece oyunlar içirisinde, key, aylık oyun saati, gold, credit, vs, vs, gibi satışlar olabilir (o da ileride).

Sitemin yapısı MMO Game üzerine kurulu, eskiden vbulletin kullanıyordum, onu da bu tip forum olarak kurmuştum, 11.000 üyem vardı, kapattık gitti tabii.

Yeni sistem, Yeni Script, Yeni Forum, Yeni konu, Yeni üye ile başladık.

İlerleyen zamanlarda göreceğiz neler olabileceğini, IPB yi satın aldım zaten hemde tüm eklentileri ile beraber, bana kazanç sağlasın diye de değil hemde, sırf kullanım kolaylığı ve stabil oluşu ve kullanıcı konforunu maksimum a çıkartması bile benim bu script i almam için yeterli sebeplerdi.

Son şey de şu, profesyonel bir forum olup olamayacağını şimdeden bilemeyeceğim ama ileride bizleri neler bekler bilmiyorum, ancak ben başlangıcı profesyonel bir forum olabilecek düzeyden başlatmak istedim.

Teşekkürler ve Saygılar.

ozaman sana önerim şudur:  download +nexus= sunucuya entegre et ve oyun sitendeki crackları onlara download ile sat ve kazanc elde et...

ve şunuda sana söylüyeyim.  eğer oyun sitesi işletiyorsan wordpress önermiştim sana sebebi sitenin gelecegi acısından daha iyidir. ama sen birkere lisans almıssan zaten iş bitmiştir... söylücek söz yok..

Şunuda not düşeyim ayda 2000tl dedim onu sakın yanlış anlama ahşalama olsun diye beyan etmedim.  ipb full lisans zaten nerden baksan 2000tlye geliyor o yüzden ötürü siten ayda 2bin tl kazandırıyorsa full lisans al dedim emeğe değsin yoksa paran gider.  ama almışsın zaten. :) Hayırlı olsun

Denedim verdiği hata şu şekilde oluyor.
  aşağıda Link to a file çıkıyor.
Link i ekliyorum.
Hata Yüklemek için dosya seçilmedi. 
Yazıyor.

Tamam, şu anda kullandığım gerçek bir site değil, sadece başka bir domain altına kurduğum bir subdomain e kurulu, sadece IPB yi öğrenme amacı ile kurdum, yayına açık değil, önümüzdeki ayın 15 ine kadar bilmem gereken her ayrıntıyı öğrenmeye çalışıyorum, lakin bu tarihte satın alacağım.

Dilerseniz size bir Admin hesabı açayım, girip bakın yada kendi hesap bilgilerimi vereyim.

Muhtemelen yaptığım bir hata var.

Vaktiniz olursa tabii.

Saygılar.

IP.Downloads veya Nexus'un  sunucuya entegrasyon gibi bir özelliği yoktur zaten gereği de yoktur. Ayarları doğru yapıldığı zaman rahat rahat kullanırsınız ve herhangi bir ek uygulamaya da ihtiyacınız yoktur.

Senin lisansın var, her türlü sorun için IPS'de ticket atarak destek isteyin. Zaten destek parasını vermişsiniz zamanı dolmadan gerekli yardımları alın. Anlamadığınız yerlerde yardım ederiz tabi.

Para kazanma olayına gelince forum kullanarak para kazanan yoktur zaten ya da şöyle demek lazım başkalarının emeğini satıp kazananlar var onlarda aldıkları paranın hayrını görmüyorlardır.

Para kazanma olayını düşünmeyin. İşinizi doğru yapmaya çalışın para kendi kendini zamanla kazandırır :)

.    

IP.Downloads veya Nexus'un  sunucuya entegrasyon gibi bir özelliği yoktur zaten gereği de yoktur. Ayarları doğru yapıldığı zaman rahat rahat kullanırsınız ve herhangi bir ek uygulamaya da ihtiyacınız yoktur.

Senin lisansın var, her türlü sorun için IPS'de ticket atarak destek isteyin. Zaten destek parasını vermişsiniz zamanı dolmadan gerekli yardımları alın. Anlamadığınız yerlerde yardım ederiz tabi.

Para kazanma olayına gelince forum kullanarak para kazanan yoktur zaten ya da şöyle demek lazım başkalarının emeğini satıp kazananlar var onlarda aldıkları paranın hayrını görmüyorlardır.

Para kazanma olayını düşünmeyin. İşinizi doğru yapmaya çalışın para kendi kendini zamanla kazandırır :)

.    

Aynı fikirdeyim, amacımın aslında para kazanmak olmadığını da yazmıştım ilk önce, ama kazandıracak ise de hayır demem elbette, sadece kendisini amorti etmesi benim için yeterli bu da kazanç değil masrafı çıkartmak olur zaten.

İleride reklam geliri falan gibi bir gelir söz konusu olursa forum kendi ücretini amorti eder diye düşünmüştüm.

Zamanım var, acelem yok, yavaş yavaş ve ince ince büyüteceğim forumu,

Ayrıca 2000tl gibi bir rakam ödemedim ben hepsi topu tüm IPP App leri ile beraber türk lirası ile 640 TL ödeme yaptım, 2000 TL nerden çıktı bende anlamadım aslında.

Üstelik bankam ile görüştüm 6 aylık takside bile böldürdüm ödemelerimi.

6 Ay boyunca taksit faizi ile beraber 114 TL ödeyip kapatacağım, sonraki 6 ay da da 150 USD yeniden destek için aktivasyona ödeme yapacağım, böylece beni zorlamadan halletmiş oluyorum.

Sözün özü şu ki ;

Zaten IPB almama sebep olan bu sitedir, orası kesin, bu desteği görmesem zaten bu kadar çabuk karar verip almazdım, benim dilimi anlayan ve sürekli yardımcı olan bir site varken işler daha çok kolaylaşıyor.

Bu vesile ile tekrar Site yöneticilerine teşekkür etmek istiyorum.

Saygılar.

Sign in to follow this  
    • 1 Posts
    • 230 Views
    • 1 Posts
    • 271 Views
    • 1 Posts
    • 269 Views
    • 1 Posts
    • 258 Views
    • 1 Posts
    • 270 Views

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Guidelines.