Jump to content
Duyurular
  • IPBaccess ve bünyemizde bulunan IPB tabanlı forumlar için Sunucu değişimi yapıldı.
  • Bir kaç gün içinde mevcut siteler yeni sunucuya taşınacaktır.
  • IPBAccess Güncellendi.
Sign in to follow this  
crayz88

İP.Download Manager Thumbnail Sorunu !

Recommended Posts

s.a. arkadaslar siteme ip.download manager kurdum ama herhangi bir dosya eklediğimde resim ön izlemesini yapamıyorum nasıl yapılıyor veya modülde mi bi sorun var. yardımcı olursanız sevinirim .

yeni dosya ekle dediğimde thumbnail ile ilgili bir seçenek yok .

sadece dosya yükleme . dosya adı . dosya sürümü , etiket bölümü . Change Log ve mesaj bölümü var . 

Download kategorileri ayarlarından  resim ve thumb ekleme izinlerini açarsanız o seçenekler gelir.

bu seferde şöyle birşeyle karşılaştım .

adszyis.png

nerde yanlış yaptım acaba ftp ana dizindeki screenshot klasörü izinleri 777 .

Hatalı resme sağ tıklayın ve yolu takip ederek hedef dizinde aynı isimde bir resim dosyası var mı yok mu kontrol edin.

hocam resim urlsi 

siteadı.com/index.php?app=downloads&module=display&section=screenshot&record=2&id=1         olarak çıkıyor .

yani resim adı yok bu linkten resime girince de :

index.php?app=downloads&module=display&s << bu çıkıyor

resim ekli dosyanın içine girince kırık fotoğraf linkine tıklayınca açıyor . ama thumbnail olarak göstermiyor . 

Hostunuz safe mod olabilir. IPS'ye ticket atın ayarlarınızı kontrol etsinler.

sonunda buldum İPS' ye gerek kalmadı hocam çözümü basitmiş. 

Belki aynı sorunu yaşayanlar olabilir açıklayayım .

Admin CP --> System --> System Settings --> IPS Apps --> IP.Download Manager -->Settings ' e girip oradaki "URL to Screenshots" yazan yere    

" www.siteadi.com/screenshots " olarak screenshots klasörünün yerini belirttim . düzeldi .

sonunda buldum İPS' ye gerek kalmadı hocam çözümü basitmiş. 

Belki aynı sorunu yaşayanlar olabilir açıklayayım .

Admin CP --> System --> System Settings --> IPS Apps --> IP.Download Manager -->Settings ' e girip oradaki "URL to Screenshots" yazan yere    

" www.siteadi.com/screenshots " olarak screenshots klasörünün yerini belirttim . düzeldi .

Senin bu bölümü tanımlı olması gerekiyordu:

Local storage: screenshot path = {root_path}/screenshots

O bölümü doldurmanıza gerek yoktu. Sizin path ayarlarınızda sorun var o zaman.

Mesela bende o bölüm boş.

Doğrudur hocam bende de " {root_path}/screenshots " olarak yazıyordu .  "URL to Screenshots : siteadı.com/screenshots" ekleyince düzeldi emin olmak için sildim tekrar yazdım . Bu şekilde düzeldi.

hocam bir sorum daha var benim hosting paylaşımlı host bu yüzden hosting firmam performans ve stabilize sağlamak için upload limitini 2mb olarak ayarlamış ancak 2mb altındaki dosyaları upload edebiliyorum. 

ip.downloads ' a ekleyeceğim dosyayı ilk önce ftp ye atıp oradan download manager'e ekleyebilir miyim ?

hocam bir sorum daha var benim hosting paylaşımlı host bu yüzden hosting firmam performans ve stabilize sağlamak için upload limitini 2mb olarak ayarlamış ancak 2mb altındaki dosyaları upload edebiliyorum. 

ip.downloads ' a ekleyeceğim dosyayı ilk önce ftp ye atıp oradan download manager'e ekleyebilir miyim ?

Bütün sunucularda upload limiti varsayılan olarak 2bm'dır. Öylem de kalması iyi olur yoksa büyük dosyaların upload edilmesi sırasında sunucu çok meşgul olur bu da siteye erişimi sekteye uğratır.

Dosyaları url olarak ekleme özelliği var IP.Downloads'da. FTP ile upload ederek ekleyebilirsiniz.  

Sign in to follow this  
    • 1 Posts
    • 271 Views
    • 1 Posts
    • 238 Views
    • 1 Posts
    • 261 Views
    • 1 Posts
    • 233 Views
    • 1 Posts
    • 226 Views

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Guidelines.