Jump to content
Duyurular
  • IPBaccess ve bünyemizde bulunan IPB tabanlı forumlar için Sunucu değişimi yapıldı.
  • Bir kaç gün içinde mevcut siteler yeni sunucuya taşınacaktır.
  • IPBAccess Güncellendi.
Sign in to follow this  
Oscar

IPBA Movie Manager: Alternatif desen desteği

Recommended Posts

IPBA Movie Manager kullanıcılar tarafından elle düzenlenebilir desen (regex) desteği özelliğiyle kolayca modifiye edilebilir özelliğine bir özellik daha ekledim.

Örneğin veri çekilen site birden fazla tema/görünüm içeriyorsa bunu olumlu yönden kullanabileceğimi düşündüm. Örneğin film adını x görünümden alıyoruz ama burada bir değişim olduğunu varsayalım. bu değişim nedeniyle buradan almamız gereken içerik imkansız hale gelirse alternatif olarak eklene diğer görünümden bu içeriği alma imkanımız olacak.  Desenlerden biri bozulursa diğerini panelden kolayca seçebileceğiz.

Şöyle bir özellik daha eklemiş oluyoruz. Örneğin film ile ilgili konu özetini eklenecek bir başka yedek desenle Türkçe bir siteden alma imkanımız olacak. Desen konusunda çok iyi değilsek her eklediğimiz deseni de silmek zorunda değiliz. hepsini saklayabilir istediğimiz deseni aktif edebileceğiz.

Bu özellik  kısmı olarak v1.0.0 sürüme altyapı olarak eklendi. Tam özellikli olarak 2.0.0 sürümünde kullanılabilir olacak.

Güzel Bir Özellik olmuş. Ellerinize  Sağlık. Artisler içinde bir özellik ekleyecegim demiştiniz bir ara o acaba mevcut 2.0.0 sürümünde varmıdır

Güzel Bir Özellik olmuş. Ellerinize  Sağlık. Artisler içinde bir özellik ekleyecegim demiştiniz bir ara o acaba mevcut 2.0.0 sürümünde varmıdır

Evet var.

Aslonda artistler olarak değilde kişiler şeklinde olacak. Bu oyuncular, senaristler ve yönetmenler için kullanılabilecek. Yani bir filmde yöneticiye tıklandığında onun hakkındaki bilgiler yanısıra yönettiği diğer filmler hakkında bilgiler içerebilecek. 

v2.0.0 sürümü v1.1.0 yayınlandıktan hemen sonra sonra son haliyle paketlenip sunulacak. Ama ön sipariş verenler kullanılabilir olduğunda bu sürümü kullanabilecek.

çok güzel. ben zaten ön sipariş verdiğim için beklemedeyim. eklentiyi görmek özelliklerini kapmak . sonra tüm konularımı bu eklenti ile acmak istiyorum. böylelikle konular ömürlük olur

çok güzel. ben zaten ön sipariş verdiğim için beklemedeyim. eklentiyi görmek özelliklerini kapmak . sonra tüm konularımı bu eklenti ile acmak istiyorum. böylelikle konular ömürlük olur

İçerik alma bölümünü bir hayli geliştirdim. Sadece IMDB değil başka yerlerden de kolayca veri alınabilecek. Desen dediğimiz elimizdeki bütün patternleri saklayıp kullanabileceğimiz bir bölüm daha ekledim. 

Patternler bir site üzerinde veri almak için kullandığımız kalıp kodlardır.

İlke kez benim kullandığım PHP'nin class yapısıyla çalışıyor. 

eminim öyledir :)  içerik alma kısmını geliştirdim dediniz.

örnek veriyorum  beyazperde.com  sinemalar.com gibi tr'nin en büyük sinema portallarindeki film konu başlıklarıda cekebilecekmi?

eminim öyledir :)  içerik alma kısmını geliştirdim dediniz.

örnek veriyorum  beyazperde.com  sinemalar.com gibi tr'nin en büyük sinema portallarindeki film konu başlıklarıda cekebilecekmi?

Nereden isterseniz oradan çekersiniz ama çekeceğiniz veri için pattern oluşturacaksınız. Direk oradan alacak diye bir şey yok. Ben her yerden veri alabilecek desteği ekledim. 

Nereden isterseniz oradan çekersiniz ama çekeceğiniz veri için pattern oluşturacaksınız. Direk oradan alacak diye bir şey yok. Ben her yerden veri alabilecek desteği ekledim. 

çok güzel...  peki ne zamana deniyebiliriz ? bir tarih bellimi ?  sitemi kurmak için eklentinin bitmesini bekliyorum :)

çok güzel...  peki ne zamana deniyebiliriz ? bir tarih bellimi ?  sitemi kurmak için eklentinin bitmesini bekliyorum :)

Senin bitmesini beklemene gerek yok kullanılabilir olduğunda senin sitene kurulacak. sonradan sıkıntı yaşamaman için temel hatlarıyla ortaya çıkması lazım ki uygulamayı sana verebileyim. Çok fazla beklemeyeceksin ama ne kadar çok beklersen o kadar iyi.

Senin bitmesini beklemene gerek yok kullanılabilir olduğunda senin sitene kurulacak. sonradan sıkıntı yaşamaman için temel hatlarıyla ortaya çıkması lazım ki uygulamayı sana verebileyim. Çok fazla beklemeyeceksin ama ne kadar çok beklersen o kadar iyi.

Peki Üstad. ben ozaman forumu kurayım.  katagorileri felan ayarlıyayım. eklentiyi teslim aldıgımda konuları acayım :)

Üstad Beta Olarak Yayınladınız bizler ne zaman deneyebiliriz peki ? beta olarak veya full olarak

Üstad Beta Olarak Yayınladınız bizler ne zaman deneyebiliriz peki ? beta olarak veya full olarak

Kullanmaya başlayabilirsiniz. İlk kurulumu benim yapmam lazım. Hazır desenler ile yükleneceği ilk kurulumu siz yapamazsınız. 

Kullanmaya başlayabilirsiniz. İlk kurulumu benim yapmam lazım. Hazır desenler ile yükleneceği ilk kurulumu siz yapamazsınız. 

tmm üstad sitemi ayarlıyorum şimdi bittiginde size bilgilerimi göndereyim

Sign in to follow this  
    • 31 Posts
    • 10708 Views
    • 7 Posts
    • 951 Views
    • 1 Posts
    • 378 Views
    • 1 Posts
    • 1757 Views
    • 5 Posts
    • 2769 Views

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Guidelines.