Jump to content
Oscar

IPB Lisans alma ve bilinmesi gerekenler

Önerilen İletiler

IPB lisansı satın almayla ilgili merak edilen ayrıntılar.

IPB lisans fiyatı ne kadar?

Şu tarih itibariyle IPB lisans ücreti 175$ amerikan dolarıdır.

Lisans süresi ne kadar?

Lisans süresi ömür boyudur.

Güncelleme ücreti ne kadardır?

IPS ürünleri için 6 aylık periyotları kullanmaktadır ve IPB için bu ücret 25$'dır. IPB satın aldığınız anda itibaren  6 ay süreyle destek ve ürün güncellemeleri ile beraber yeni bir ürün anahtarı alırsınız.  Her güncelleme ücreti ödendiğinde bu anahtar yenilenir.

Güncelleme ücretini ödemezsem ne olur?

Güncelleme süresi biten ürünler için destek ve güncelleme alabilmeniz için 6 aylık güncelleme ve destek ücretini ödemeniz gerekmektedir. Güncelleme ücretini ödediğiniz zaman bu 6 aylık süre yeniden başlar ve destek ile güncelleme almaya başlarsınız.  

Uzun süre güncelleme ödenmeyen durumlarda ne olur?

Örneğin bir yıl veya 2 yıl ara verdiniz ve güncelleme almadınız; güncelleme ücretini ödediğiniz andan itibaren destek almaya başlar güncel sürümü kullanma hakkına tekrar sahip olursunuz.

Domain değişimi yapabilir miyim?

Domain değişimi istediğiniz kadar yapabilirsiniz. Lisans sadece bir domainde kullanılabilir. Satın aldığınız güncel ürün anahtarını kurulum yaptığınız domainde kullandığınız anda lisans otomatik olarak o site/forum için aktif olur. Domain değişiminde lisansınızın aktif yani ödemesini yaptığını 6 ay içinde yapabilirsiniz.

Domain devir işlemi yapabilir miyim ve şartları nelerdir?

Devir yapacağınız IPS'ye kayıt olur. Müşteri panelinizden lisans devir işlemi talep edersiniz ve devir yapacağınız kişiyi belirtirsiniz. Lisansınız aktif dönemdeyse devir işlemi IPS tarafından onaylanır. Değilse 25$ ödeyerek önce aktif hale getirip ondan sonra devir işlemini başlatabilirsiniz.

Yeni sürüm çıktığında tekrar para ödemem gerekir mi?

Lisansınız aktifse ödeme yapmanız gerekmez doğrudan yeni sürümü kurabilirsiniz.

Not: Burada verilen bilgiler benim tecrübelerim sonucu edindiğim bilgilerdir. IPS bu bilgileri istediği zaman değiştirebilme hakkına sahiptir. Bu makale yazıldığı tarihteki şartlar için geçerlidir. Bilgilerin doğruluğunu IPS'nin resmi sitesinden kontrol edin gerekiyorsa tekrar mail atarak bilgi alabilirsiniz.

IPS'nin resmi Web sitesi

http://www.invisionpower.com/

Başka merak edilen şeyler olursa bu onudan devam edebiliriz.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Teşekkürler Güzel Bir Konu Olmuş.

Ben Birşeyi Merak Ediyorum. Benim sitemin ismi   sitem kurulu...   ve o site kurulu iken bir sorun meydana geliyor ve sitem acılmıyor cpanele ulasamıorum ve ftpde ölmüş ama sitem online diyelim.  bende hemen aynı isimler yeniden kuruyorum. . ve lisans anahtarımı giriyorum. ve yeni kurdugum siteninde ismi A oldugu için  acaba lisans iptal olurmu cünki Diğer A Sitemdede lisanslı kurulu ? yani 2 sitenin adı aynı ve 2 lisans olacak...

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Teşekkürler Güzel Bir Konu Olmuş.

Ben Birşeyi Merak Ediyorum. Benim sitemin ismi   sitem kurulu...   ve o site kurulu iken bir sorun meydana geliyor ve sitem acılmıyor cpanele ulasamıorum ve ftpde ölmüş ama sitem online diyelim.  bende hemen aynı isimler yeniden kuruyorum. . ve lisans anahtarımı giriyorum. ve yeni kurdugum siteninde ismi A oldugu için  acaba lisans iptal olurmu cünki Diğer A Sitemdede lisanslı kurulu ? yani 2 sitenin adı aynı ve 2 lisans olacak...

Hangi domainde lisansı aktif edersen o domaindeki IPS'de lisanslı görünür.

Lisansın aktif olduğu forumun Lisansa özel işlevleri aktif olur diğerinde o özellikler çalışmaz.

Tema oluşturma sihirbazı, developer mod ve IP.Chat gibi bölümler aktif olmayanda artık çalışmaz.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Yararlı bir konu olmuş bende dün arayış içindeydim böyle bir konu benim gibi olanlar için kafasında soru işareti bırakmaz :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

paypal harici ödeme yöntemi yok malesef. paypal da hesap kartı kabul etmiyor. bir lisans almak işkence oldu

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Yabancı kurumlar banka kartı gibi şeylere ödeme almıyorlar kredi kartı şart.  Kredi kartı olunca ödeme alanında hemen paypal ile kredi kartından ödeme yapabilirsiniz.

İsterseniz ödeme konusunda yardımcı olabilirim.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Yabancı kurumlar banka kartı gibi şeylere ödeme almıyorlar kredi kartı şart.  Kredi kartı olunca ödeme alanında hemen paypal ile kredi kartından ödeme yapabilirsiniz.

İsterseniz ödeme konusunda yardımcı olabilirim.

​benim için istediğim cevap oldu diyebilirim. eğer yardımcı olursanız çok mutlu olurum (:

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Seve seve yardımcı olurum. 

Ödemeyi bana yaparsınız, açtığınız hesap üzeriden giriş yapar lisansınızı sizin adınıza satın alırım. Sonrasında güncellemeler içinde yardımcı olurum. Pek çok kişiye bu şekilde yardımcı oldum herhangi bir sorun çıkmaz. ;) 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Seve seve yardımcı olurum. 

Ödemeyi bana yaparsınız, açtığınız hesap üzeriden giriş yapar lisansınızı sizin adınıza satın alırım. Sonrasında güncellemeler içinde yardımcı olurum. Pek çok kişiye bu şekilde yardımcı oldum herhangi bir sorun çıkmaz. ;) 

​tabiki uygun gördüğünüz iletişim yollarından biriyle iletişime geçerseniz memnun olurum

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

oscar hocam paypal şu anda türkiyede kullanılmıyo ödemeyi nasıl yapıcaz

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
emreyldz, 4 dakika önce tarihinde yazdı:

oscar hocam paypal şu anda türkiyede kullanılmıyo ödemeyi nasıl yapıcaz

IPS'ye sordum. Kredi kartı bölümünü doldurup satın alırsanız IPS ödemeyi çekebiliyormuş. 

VPN ile başka bir ülke üzerinden ödeme yapabildiklerini söyleyenler var.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

6 hazirandan sonra IPS'den lisans alabilen ver mı? varsa nasıl aldığını anlatabilirmi?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Aynen bir üst mesajda yazdığım gibi alabilen var. 

Kredi kartınız olduğu sürece sorun yok üye olduktan sonra ticket açarsınız hemen yardımcı oluyorlar.  Paypal zorunlu değil.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Alıntı

Hello, if you save that card in your account in the client area, then let us know what you would like to purchase, we can process this on our end for you after the card has been saved.

Oscar hocam ipS'e yazdım bana bu cevabı verdiler, pek bişey anlamadım. ödeme yapmak istediğimde beni paypala yönlediriyo haliyle ödeme yapamıyorum

kredi kartımı kaydettim

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Önemli Bilgilendirme

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.