Jump to content
Duyurular
  • IPBaccess ve bünyemizde bulunan IPB tabanlı forumlar için Sunucu değişimi yapıldı.
  • Bir kaç gün içinde mevcut siteler yeni sunucuya taşınacaktır.
  • IPBAccess Güncellendi.
Sign in to follow this  
Guest decoys

İP.Download Dosya Ekleme

Recommended Posts

Guest decoys

merhaba ben  ip.download,ta dosya yüklemeye çalıştığımda dosya yi yüklemek için bekletiyor dolum işlemi bitince seçilmiş dosya yok diyor..eklemeye çalıştığım dosya winrar 190 mb boyutunda acaba bukadar büyük dosyamı kabul etmiyor uzun sürüyor diye anlamadım..

ayrıca bu dosyaları ben ftp sunucuma yüklemek istiyorum gerekli ayarları yaptım ama doğruluğundan emin değilim ..acaba ayarları anlatan bir makele vs varmı...

merhaba ben  ip.download,ta dosya yüklemeye çalıştığımda dosya yi yüklemek için bekletiyor dolum işlemi bitince seçilmiş dosya yok diyor..eklemeye çalıştığım dosya winrar 190 mb boyutunda acaba bukadar büyük dosyamı kabul etmiyor uzun sürüyor diye anlamadım..

ayrıca bu dosyaları ben ftp sunucuma yüklemek istiyorum gerekli ayarları yaptım ama doğruluğundan emin değilim ..acaba ayarları anlatan bir makele vs varmı...

Dosya başına yüklenebilecek dosya büyüklüğünü sunucu ayarları belirler. Hiç bir web sunucu o kadar büyük bir dosyayı kabul etmez. Çoğu hostun dosya yükleme büyüklüğü varsayılan olarak dosya başına 8MB'tır.

Makalelik bir iş değil. Dosyaları başka sunucuya yükle bölümünde ftp bilgilerini gireceksiniz. Yine orada dosya büyülüğü ftp ayarlarına bağlıdır. O büyüklüğe izin veriyorsa sorun yok ama kullanılan genel yöntem dosyaları part dediğimiz parçalara ayırmaktır.

Örneğin 190mb dosya yüklenirken veya indirilirken kesilse sunucu devam etmeyi desteklemiyorsa baştan başlamak gerekir ama part'lı olsa inmeyen veya yüklenemeyen parçadan başlarsınız.

Guest decoys

teşekkürler Oscar hostçu ile görüşeyim

teşekkürler Oscar hostçu ile görüşeyim

Görüş ama bu dosya yükleme boyutunu haklı olarak yükseltemezler çünkü dosya boyutuna ve yükleme süresine bağlı olarak yükleme esnasında sunucu aşırı seviyede yavaşlar hatta bloke bile olabilir.

Başka çözümler bulmalısın mesela o boyutta bir dosyayı o işler için kullanılan paralı veya free olan sunuculara yüklemen daha uygun olur.

Guest decoys

hocam biliyorum sorun olabilirmi diye sordum limit var çünkü ben bıktım baksettiğim dosyaları upload etmeksten siliniyor hemen :) ben gerekirse partlara bölerim o sorun değil şuan ticket attım bakalım..birde ben ortalama 500 mb parçalanmış dosya yükleyecem indirenler yoğun olursa sanırım bu siteyi kitleyebilir diye düşünüyorum..

hocam biliyorum sorun olabilirmi diye sordum limit var çünkü ben bıktım baksettiğim dosyaları upload etmeksten siliniyor hemen :) ben gerekirse partlara bölerim o sorun değil şuan ticket attım bakalım..birde ben ortalama 500 mb parçalanmış dosya yükleyecem indirenler yoğun olursa sanırım bu siteyi kitleyebilir diye düşünüyorum..

O büyüklükte dosyalar Web siteleri için uygun değil. Premium  hesap alıp ücretli dosya sunucularına yüklemen daha uygun olur om zaman dosyalarınız silinmez.

Guest decoys

haklısın 50 kişi 500 mb ı indirmeye kalksa siteye girilmez belkide kitlenir

hocam sadece dosyalar için sunucu alsam yani download özelliği için indirmeler sitenin kurulduğu sunucudan değilde download eklentisinin sunucusundan indirilecek?

haklısın 50 kişi 500 mb ı indirmeye kalksa siteye girilmez belkide kitlenir

hocam sadece dosyalar için sunucu alsam yani download özelliği için indirmeler sitenin kurulduğu sunucudan değilde download eklentisinin sunucusundan indirilecek?

IP.Downloads ayarlarında başka sunucu tanımlama alanları var, onları alacağınız sunucuya göre doldurursanız ufak dosyalar içinde o sunucu kullanılır ama büyük dosyalar için örneğin 50Mb bir dosya varsa onu elle diğer sunucuya upload edecek sonra IP.Dowbloads'a link olarak dosyayı ekleyeceksiniz.

Guest decoys

vps sunucu almayı düşünüyorum ben en az 100 mb yükleyeceğim acaba nekadar trafik harcar yoğun indirmelerde..

vps sunucu almayı düşünüyorum ben en az 100 mb yükleyeceğim acaba nekadar trafik harcar yoğun indirmelerde..

O konular kullanıma bağlı. Ne kadar uplod/download yaparsan o kadar trafik harcar.

Almanya kaynaklı uygun bir vps alırsan daha ekonomik olur.

hetzner.de'ye bak işine yarar vps varsa oradan alabilirsin ben onlarla çalışıyorum. 

Guest decoys

hemen bakıyım uygun bişey arıyorum nede olsa download için sadece ve çok dosya eklemiyecek siteye ait belli birkaç çalışmamız var

Sign in to follow this  
    • 3 Posts
    • 64 Views
    • 1 Posts
    • 271 Views
    • 1 Posts
    • 238 Views
    • 2 Posts
    • 358 Views
    • 2 Posts
    • 430 Views

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Guidelines.