Jump to content
Duyurular
  • IPBaccess ve bünyemizde bulunan IPB tabanlı forumlar için Sunucu değişimi yapıldı.
  • Bir kaç gün içinde mevcut siteler yeni sunucuya taşınacaktır.
  • IPBAccess Güncellendi.
Sign in to follow this  
Oscar

SMS Gateway - Uyarı ve Doğrulama Sistemi aktif

Recommended Posts

Birkaç günden beri akşamları üzerinde çalıştığım bir sistemi aktif etmiş durumdayım. Genel itibariyle bir uyarı sistemi niteliğinde olan bu çalışma ile maddeler halinde yazdığım bütün bu özellikleri forumlar, IPBAccess ve sunucular üzerinde kullanabileceğiz.

1. Üyelik SMs doğrulamalı olacak ve diğer tip üyelikler kabul edilmeyecek.
2. Günlük olarak otomatik yedek alan sistemlerimiz yedekleri sağlıklı bir şekilde aldığında SMS ile bilgilendirme yapılacak.
3. Dileyen üyeler IPBAccess haberlerini ve kritik güvenlik uyarılarını SMS yoluyla alma seçeneğini kullanabilecek.

Şimdilik uygulamaya konulan özellikler bunlar ama bir kaö gün daha çalışıp birkaç özelliği daha eklemeyi düşünüyorum.

Oscar bahsettiğin özellikler gerçekten iç acçıcı. Bu modülü download a sunmayı düşünüyormusun ? emeğine sağlık.

Oscar

bahsettiğin özellikler gerçekten iç acçıcı. Bu modülü download a sunmayı düşünüyormusun ? emeğine sağlık.

Downloada sunabileceğimiz bir yapı değil. Bazı SMS servisleriyle ortaklaşa çalışıyorum. İstek olursa bu sistemi herhangi bir forum sitesine kurabiliriz vBulletin veya IPB olabilir.

İki sistem var;
Sunucular tarafında kullanılan sistem.
Siteler tarafında kullanılan sistem.

Bu iki sistem birbirinden bağımsız olarak kullanılabilir.

En güzel tarafı bir kullanıcı SMS yoluyla siteye üye olduğunda o kullanıcının siteden pislik yapması mümkün değildir çünkü telefon bilgileri mevcut olduğu için hakkında yasal işlem yapmak çok kolaydır. İkinci bir üyelik alması veya üyeliğini devretmesi de mümkün değildir.

Bu sistem hakkında biraz bilgi verebilme imkanınız varmı ? forum sitesi için değilde değişik bir platformda bu uygulama çok işime yarayacak. işe nerden başlamam gerekir. siteye nasıl integrasyonunu yapabilirim ? hangi firmalar bu iş için ideal yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Bu sistem hakkında biraz bilgi verebilme imkanınız varmı ? forum sitesi için değilde değişik bir platformda bu uygulama çok işime yarayacak. işe nerden başlamam gerekir. siteye nasıl integrasyonunu yapabilirim ? hangi firmalar bu iş için ideal yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Sistem aslında basit ama teknik altyapı bilgisine sahip olmanız gerekiyor. Forum veya site fark etmez. Burada önemli olan o foruma SMS doğrulamalı bir hesap yönetimi eklemebilmek.

Ondan sonra SMS API hizmeti satan bir yerden hizmet larak sistemi kurabilirsiniz.

İsterseniz sistem altyapısını ve hesap yönetim yazılımlarını ben yapabilirim. Elbette ben bunun üzerine çok fazla kafa yorduğum için işe ticari olarak bakıyorum.

Sistem basit bir forumu bile ciddi ve güvenli bir hâle getirecektir. Emeğinize sağlık, bencede bunu forumdan uygulama olarak satışa çıkarın.

Önemli olan sms api hizmetini alabilecek düzgün bir firma bulmak. Altyapısı ve kodlarla bende uğraşabilirim. piyasadaki ücretlere baktım 1 sms yaklaşık 0,11 kuruşa geliyor. bundan daha uygun bir hizmet bulabilme imkanımız varmı ?

Önemli olan sms api hizmetini alabilecek düzgün bir firma bulmak. Altyapısı ve kodlarla bende uğraşabilirim. piyasadaki ücretlere baktım 1 sms yaklaşık 0,11 kuruşa geliyor. bundan daha uygun bir hizmet bulabilme imkanımız varmı ?

Güvenlik ve güvenilir üyeler edinmek için SMS fiyatlarını düşürseniz size uygun bir sistem olmadığını söyleyebilirim. Ben iyi bir müşteriyi veya kullanıcıyı güvenli bir şekilde üye yapabileceksem onun fiyatına bakmam. Tabi bu benim düşüncem. SMS hizmeti için değilde SMS API hizmeti veren bir firma gerekiyor onun güvenirliğinin bir önemi yok sonuça sistemi kuracak olan sizsiniz. Firma sizin SMS içeriğinizi okuyacak değil elbette. Kaldı ki bir sürü yerli / yabanı firma var bu hizmeti veren amaişi onunla bitmiyor sisteme entegre etmek gerekiyor.

Kodlarla siz uğraşabilirseniz mesele yok, herhangi bir yerden rahatlıkla SMs API alabilirsiniz.

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Sistemi kuracağım site kendi kodladığım özel yapım bir script diyebiliriz ve sadece bende olan bi sistem forum tarzında değil bu yüzden entegresinide benim kodlamam gerekiyor. Fiyatlar konusunda düşüncelerinize katılmaktayım. Bu sistemi ilk açılış itibari ile ilk üyelikten başlatacağım ve ortalama ilk olarak aylık 2000 sms kullanılır düşüncesindeyim. tabi bu zamanla kendini gösterecektir.

Yalnız burada bir şeyi unutmayın olay sadece SMS ücreti meselesi değildir. SMS ücreti ve SMS API için hizmet alacaksınız. SMS Paketini her yerden alabilirsiniz ama SMS API aynı şey değildir ve fiyatı da farklıdır.

Sign in to follow this  
    • 1 Posts
    • 367 Views
    • 1 Posts
    • 274 Views
    • 1 Posts
    • 316 Views
    • 1 Posts
    • 325 Views
    • 2 Posts
    • 665 Views

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Guidelines.