Jump to content
Duyurular
  • IPBaccess ve bünyemizde bulunan IPB tabanlı forumlar için Sunucu değişimi yapıldı.
  • Bir kaç gün içinde mevcut siteler yeni sunucuya taşınacaktır.
  • IPBAccess Güncellendi.
Sign in to follow this  
Oscar

IPB 3.2.0 İncelemesi ve eklenen özellikler

Recommended Posts

IPB 3.2.x devrimsel olmasa da ciddi yenilikler içeriyor. Kullanım aşamasında belirleyebildiğim yenilikleri ve özellikleri burada yazmak istiyorum. Facebook stili konu gösterimiFacebook'ta olduğu gibi konu listesini tek sayfa da görme imkanı sunuluyor. Sayfada dışında kalan diğer konuları aynı sayfa da gösterim için diğer konular seçeneği eklenmiş. Reputation ve Facebook Like birleştiBu adım sanırım Reputation sistemini kaldırmak için yapılmış bir adım gibi düşünülse de öyle değil. Facebook özelliklerini kullanmak istemeyenler Reputation sistemine devam edebilecekler. Like ile elde edilen puanlar like ile entegre seçenekleri eklendi. Yapı değişti eklentiler yenilenecekIPB Framework yapısında bazı değişiklikler yapıldığı için eski eklentilerin çoğu çalışmayacak ve yeniden kodlanması gerekecek. Tab Menu GeliştirildiIPB 3.1.4 sürümünde benim yapmış olduğu bir özellik vardı. Hani çok fazla menu ögesi olması durumunda taşma olmaması için Diğer bölümü eklemiştim dışarı taşan ögeleri orada listelemiştim. IPB o özelliği sunuyor yani fazla menu ögesi olması durumunda More menusu beliriyor. Konulara etiket ekleme özelliği eklendiNeredeyse standart haline gelmiş olan ama IPS'nin görmezden geldiği konulara yerleşik etiket ekleme özelliği kazandırıldı. SEO Özellikleri eklendi.Bu gelişimde benim çok önemsediğim bir konuydu ve sonunda IPs bu konuya da el attı ve daha önce paket olarak yayınlanan IPB SEO eklentisi IPB 3.2'de yerleşik olarak geliyor. Tamamen CSS Tabanlı Bu özellik belki de IPB'de yeni bir dönemin başlangıcı diye düşünülebilir. Bu sürüm tarayıcılarda sitenin daha hızlı yüklenebilmesi için tamamen CSS tabanlı olarak hazırlandı. Daha ayrıntılı bilgiler için buraya bakabilirsiniz.http://community.inv...ed-apps-so-far/Bu ileti içerik sistemine gönderildi

Teşekkürler, SEO Özelliklerini biraz daha açabilirmisiniz acaba ?

Teşekkürler, [b]SEO Özelliklerini biraz daha açabilirmisiniz acaba ?[/b]

Temel olarak arama motoru optimizasyonu, arama motorlarını pingleme vs ve site haritası oluşturma özellikleri.

Dostlar merakla 3.2 yi bekliyoruz..Acaba ne zaman biz update edebileceğiz..Tahmini vakit varmıdır?