Jump to content
Duyurular
  • IPBaccess ve bünyemizde bulunan IPB tabanlı forumlar için Sunucu değişimi yapıldı.
  • Bir kaç gün içinde mevcut siteler yeni sunucuya taşınacaktır.
  • IPBAccess Güncellendi.
Sign in to follow this  
Oscar

Translate Manager - IPBAccess Çeviri Sistemi

Recommended Posts

Her zaman yazdığım gibi mükemmel dil paketi çalışmaları için yeni bir sistem oluşturmuş durumdayım. Mevcut sistem ile çevirilere katkı sağlayabilecek herkesin katılımını mümkün kılacak bir sistem.Elbette her şey sadece dil forum dil paketi ile bitmiş sayılmaz çünkü çeviri bekleyen pek çok IPB modülü var. Çeviri durumunu merak edenler için bu açıklamayı yazmak istedim. Bir kaç güne kadar sistem hazır olacak. Çeviri durumları takip edilebildiği gibi isteyen çevirilere online olarak katılım sağlayabilecek.Çeviri durumu ve bittiğinde katkıda bulunabileceğiniz yeni modülümüzTranslate ManagerSistem Nasıl Çalışıyor:

• Üye grubu ve yukarısı yani belirlediğimiz gruplar çeviriye katılabilecek.
  • Aynı yerler için birden fazla çeviri önerilebilecek farklı kullanıcılar tarafından önerilebilecek.
  • Henüz kabul edilmeyen çeviri önerileri öneren tarafından güncelleme yapılabilecek.
  • Yapılan çeviri önerileri anında uygulanmayacak bir havuza gönderilecek.
  • Çeviriler, çeviri konusunda yetkili kişiler tarafından onaylandığında dil paketine uygulanacak.
  • Çeviri yapılmış yerler için de çeviri önerisi yapılabilecek.
  • Her kullanıcının çeviri önerisi kendisi tarafından görünür. Yetkililer her ikisi görebilecek ve en iyi öneri kabul edilerek çevirisi yapılmayan söcükler arasından kaldırılacak.
Translate Manager şimdilik sadece IP.Board New temasına kuruludur diğerlerinde çalışmaz!Sistem hazır ama testleri yapıldığından şu an için yapılacak çeviri önerileri sadece test amaçlı olarak dikkate alınacaktır. Sistem tam olarak kullanılmaya açıldığında mevcut çeviri önerileri kaldırılarak yeni girilen öneriler dikkate alınmaya başlayacak.Çeviriye en çok katkı sağlayanlar, en çok önerisi kabul edilenler ve de önerileri beklemede olan tüm bilgiler istatistikler bölümünden takip edilebilecek.

[quote name='Oscar' timestamp='1285166214' post='31170']Her zaman yazdığım gibi mükemmel dil paketi çalışmaları için yeni bir sistem oluşturmuş durumdayım. Mevcut sistem ile çevirilere katkı sağlayabilecek herkesin katılımını mümkün kılacak bir sistem.Elbette her şey sadece dil forum dil paketi ile bitmiş sayılmaz çünkü çeviri bekleyen pek çok IPB modülü var. Çeviri durumunu merak edenler için bu açıklamayı yazmak istedim. Bir kaç güne kadar sistem hazır olacak. Çeviri durumları takip edilebildiği gibi isteyen çevirilere online olarak katılım sağlayabilecek.TRManager sistemi diyorsun galiba, süper bir düşünce ve uygulama bence..

Evet, bu sabah biter büyük ihtimalle.

Harika bir Uygulama olmuş, çok da kullanışlı tebrikler Oscar :) Çeviri yapıp öner dedikten sonra boş liste çıkıyor. Belli üye gruplarımı çevirebilecek

Modül henüz kullanıma açılmadı.İlk mesaja modül ile ilgili bir kaç açıklama ekledim. :)

Mükemmel bir uygulama. Keşke daha ilk ipb3 çıktığında aklımıza gelip yapsaydık. Eline sağlık zafer abi.

Hep aklımdaydı ama yapmaya fırsatım olmadı.Biraz kapsamlı bir uygulama olduğu için yapılması biraz zaman aldı.Bir kaç ayarlama daha yapılacak sonra kullanmaya başlıyoruz.

İpbcacces'e Hayırlı uğurlu olsun :)

İlk mesajı güncellendiği için ayrıntılara dikkat etmenizi öneriyorum.Sistem kısmen çalışıyor ve isteyen geçici önerilerde bulunabilir.Sistem ile ilgili önerileri olan varsa bu başlık altından yazabilir ve öneriler doğrultusunda geliştirmeye devam edebiliriz. :)

Sistem şuanda açık değilmi? Önerileri gönderebiliyormuyuz?

Test amaçlı olarak kullanılabilir durumda.Önerilerinizi yazdıktan sonra "Tümünü Kaydet" düğmesine basın. Çeviri önerisinde bulunduğunuz alanlar otomatik olarak seçilir ve gönderilir. Gönderilen önerileri sadece gönderen ve sistem yöneticileri görebilir.İlk mesajda gerekli açıklamalar yapılmıştır.

dün çeviri yaotım ama yaptığım çevirinin hiç biri yoktur. sayfa yenilendikten sonra çeviri kayboldu. şimdi baktım yine yoktur. ya siz kabul etmediniz yada ben boşuna uğraştım

dün çeviri yaotım ama yaptığım çevirinin hiç biri yoktur. sayfa yenilendikten sonra çeviri kayboldu. şimdi baktım yine yoktur. ya siz kabul etmediniz yada ben boşuna uğraştım

Ben kodlama yaparken sizde çeviri yapmaya çalışıyorsunuz, kod bitmeden ve sistem çeviriye hazır diye mesajımızı beklemeden. :)Bir şey yapmadan önce sormanızda fayda vardır.Dün sistem kapalıydı ve çalışma vardı.Bu gün saat 15.00 gibi geçici aktif oldu.Son uyarı. Yukarıdaki iletileri ve ilk mesajdaki yazılanları okumadan herhangi bir şey yapmayınız. Sistem çeviriye test amaçlı olarak hazır, sonra yazdık şimdi bulamıyoruz gibi mesajları iletmeyiniz :)

Sign in to follow this  
    • 7 Posts
    • 946 Views
    • 2 Posts
    • 758 Views
    • 1 Posts
    • 702 Views
    • 3 Posts
    • 1975 Views
    • 1 Posts
    • 1436 Views

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Guidelines.