Jump to content
Duyurular
  • IPBaccess ve bünyemizde bulunan IPB tabanlı forumlar için Sunucu değişimi yapıldı.
  • Bir kaç gün içinde mevcut siteler yeni sunucuya taşınacaktır.
  • IPBAccess Güncellendi.
gonzai

Yeni Kurulum Hakkında.

Recommended Posts

Merhaba. Önceki sistemim 4.1.11 idi sanırım 4.1.19 da olabilir tam emin değilim. (Bunu öğrenmenin bir yolu varsa söyleyebilirsiniz.) Uzun zamandır sitenin full ftp yedeğini ve mysql yedeğini almıştım öyle duruyordu. Şimdi tekrardan sıfırsan temiz bir 4.1.19 kurulumu yaptım. Eski forum konu ve mesajlarımı bu temiz kuruluma nasıl aktarabilirim?

Yedek içinden IPB sürümünü öğrenmek için;

applications/core/data/versions.json

dosyasının içine bakın. Son sürüm numarası (dosyanın sonunda olur) en son güncellenen sürüm bilgisini verir.

Yeni kurulum içine eski yedekden verileri alamazsınız. Çok profesyonel bir çalışma gerektirir. Eski yedeği yükleyip üstüne güncelleme yaparsanız yeni kurulmuş gibi olur. 

Bilgilendirme için teşekkür ederim. peki bir sorum daha olacak. Temiz bir 4.1.11 kurulumu yaptım. Ancak forum yazıları sürekli kalın olarak yazıyor. Bunun sebebi nedir ve nasıl düzeltirim? Önceden böyle olmamıştı.

http://prntscr.com/okeg35

Bir eklenti veya ona benzer bir editleme bold tag açmış sonra kapatmmaış olabilir.  

Tamam inceleyeceğim. Bir de son olarak, diyelim ki şu an 4.1.11 i kullanıyorum. Bunu direkt olarak en son versiyona upgrade etsem olur mu? yoksa sıra sıra bir üst versiyona mı upgrade edeyim ?

Doğrudan en sürüme güncelleyebilirsiniz. Son sürüm içinde tüm ara sürümler mevcuttur. 

Peki şu an 4.1.19 versiyonu için yaptığım tema en son sürüme güncellediğimde sıkıntı çıkartır mı ?

gonzai, 6 dakika önce yazdı:

Peki şu an 4.1.19 versiyonu için yaptığım tema en son sürüme güncellediğimde sıkıntı çıkartır mı ?

4.4 sürümü için temalar uyumlu değildir. 4.3 ve 4.4 arasında bile çok fark var. Kaldı ki sizin sürüm çok çok eski. 

Peki sürüm özelliklerini okuyabileceğim bir güncelleme notu var mı. Yani benim kullandığım sürümle yeni sürüm arasında ne farklar var incelemek istiyorum.