Jump to content
Duyurular
  • IPBaccess ve bünyemizde bulunan IPB tabanlı forumlar için Sunucu değişimi yapıldı.
  • Bir kaç gün içinde mevcut siteler yeni sunucuya taşınacaktır.
  • IPBAccess Güncellendi.
Cenksmert1455

Ödeme Yöntemi Değiştirme

Recommended Posts

Öncelikle herkese merhabalar sitem üzerinde satış yapacağım fakat ordakilerin hiçbiri turkiye 'de çalışmıyor bildiğiniz gibi nasıl satış yapacağım turkiye uyarlı bir eklenti falan varmı yardımcı olursanız sevinirim?

https://www.paywant.com burası şirket sicilin olmaksızın ödeme sıklığına  bağlı hizmet veriyor bununla çalışan API key'e bağlı @Oscar Zafer abi bir şeyler yazabilir belki.

• Like 1

Şu an için pratik bir yöntem yok maalesef. 

Olanlar da yabancı  ve çok fazla komisyon alıyorlar. 

En sağlam yöntem banka ödemesi görüşme üzerinden yürütürsünüz daha mantıklı ve garanti. 

Ayrıca site üzerinden online satış olayları maliye tarafından inceleme altında. 

• Like 1

Oscar, 13 saat önce yazdı:

Şu an için pratik bir yöntem yok maalesef. 

Olanlar da yabancı  ve çok fazla komisyon alıyorlar. 

En sağlam yöntem banka ödemesi görüşme üzerinden yürütürsünüz daha mantıklı ve garanti. 

Ayrıca site üzerinden online satış olayları maliye tarafından inceleme altında. 

anladım fakat ben kendi yapmış olduğum oyunu satıyorum sitem türk sitesi değil ama bende ips community kullanıyorum peki nasıl bir ödeme alabilirim yabancılardan ve türklerden başka yolu var mı acaba ?

Yabancılara satış olacaksa mecburen IPB'ye sanal pos desteği veren yabancı bir yer olması lazım. 

Hatırlamıyorum bir ara IPB desteği olan yabancı bir sanal ödeme kanalı vardı.

Şu an IPB 4.3 sürümü Bitcoin ödeme desteği sunuyor. 

• Like 1

Oscar, 02.05.2018 - 15:27 yazdı:

Yabancılara satış olacaksa mecburen IPB'ye sanal pos desteği veren yabancı bir yer olması lazım. 

Hatırlamıyorum bir ara IPB desteği olan yabancı bir sanal ödeme kanalı vardı.

Şu an IPB 4.3 sürümü Bitcoin ödeme desteği sunuyor. 

merhaba hocam..

api sağlamadan böyle bir dönüş url si isteyen bir sanal pos sistemi var bunun için birşey yazılabilirmi..

image.png.f06d2240f58b4874ef3f976eb2d03e34.png

Detaylı bilgi vermeniz lazım nedir ne değildir ve ödemeyi nasıl yapıyorlar. Url bazlı bir şeyler veriyorlarsa bu API desteği veya XML veya JSON desteği. Hangi yöntem olursa olsun uygulama yapılabilir. Nelere destek verdikleri önemli yani siz ödemeyi kullanıcıdan aldığınızda sistem geri dönüş yapıyor olması yeterlidir.

Oscar, 5 dakika önce yazdı:

Detaylı bilgi vermeniz lazım nedir ne değildir ve ödemeyi nasıl yapıyorlar. Url bazlı bir şeyler veriyorlarsa bu API desteği veya XML veya JSON desteği. Hangi yöntem olursa olsun uygulama yapılabilir. Nelere destek verdikleri önemli yani siz ödemeyi kullanıcıdan aldığınızda sistem geri dönüş yapıyor olması yeterlidir.

hocam reklam vb. durumu olmasın diye skype üzerinden cevapladım.

Skype bakamıyorum yoğun çalışmalarım var. Ödeme kanalı hangi firma verebilirsin reklam olmaz isteyen kullanır isteyen kullanmaz. Gerçi bir sürü yerli ödeme kanalı var. API desteği veren komisyonları uygun bir yerden hizmet alarak IPB eklentisi yaptırabilirsin.

https://satariz.com/pos/Tahsilat/?para=(*)&git=71&oid=S564987

örnek burdaki linke tıklayınca ödeme sayfası açılıyor

nexus da da açılsın veya inframe ile içine çeksin sorun değil. ama işlem başarıyla tamamlandığında onay versin istiyyoruz

picturemessage_spe1y3xs_s0a.thumb.png.110f7fa8966210ad29be36cf426b7082.png

ayrıca resimde ok ile gösterdiğim yerlerdeki para=* değeri satın alınan ürünün değeri olmalıdır. git= benim mağaza kodum ve oid= de bir fatura numarası olmalıdır.

image.thumb.png.e25bcc1a38d0d7e5644113a39f82538f.png

O site bir ödeme kanalı mı onu anlamadım. Örnek olarak mı gösteriyorsun? Siz hangi sanal pos hizmetini kullanacaksınız onu belirleyin onun API bağlantılarına bakalım

örnek değild hocam gerçek bağlantı..
satariz.com un sanal pos sistemi. api ile değil URL doğrulama ile işlem yapıyor.