Jump to content
Duyurular
  • IPBaccess ve bünyemizde bulunan IPB tabanlı forumlar için Sunucu değişimi yapıldı.
  • Bir kaç gün içinde mevcut siteler yeni sunucuya taşınacaktır.
  • IPBAccess Güncellendi.
Cenksmert1455

Ödeme Yöntemi Değiştirme

Recommended Posts

Sanal pos sistemiyse uygulama yapılır. Size gerekli bilgileri verecekler. forum üzerinde Nexus'a bir eklenti ile bu hizmet eklenecek veya direk ayrı bir ödeme bağlantısı ile ek bir IPB uygulaması ile de olabilir. 

Siz soruyu karışık hale getirdiniz. :)

IPB'ye sanal ödeme sistemi entegre edilebilir mi? Cevabı evet. zaten amaç o sanal pos yani web üzerinden ödeme alma hizmeti. Her siteye uygulanabilir veya entegre edilebilir.

Yazabilen birileri olduğu sürece her şey mümkün.  

ilginiz için ayrıca teşekkür ederim.

hocam gerekli kod ve bilgileri almak için ofislerine gideceğim sonrasında tekrar sizlerle gerekli bilgileri paylaşırım.

valla hocam bişeyler anllattılar ama kendilerine göre anlattılar sözde...

benim istediğim ve anladığım şey sadece şu;

mağaza sayfasında ödeme yöntemi seçtilip ödeme yap butonuna tıklandıktan sonra size gönderdiğim linke sayfayı yönlendirecek.. yönlendirme yaparken oid= bölümüne fatura numarası para= bölümünede ürünün fiyatını koyarak o ödeme urlsini oluşturup yönlendirecek..

müşteri ödemeyi yaptıktan sonra da panelde başarılı başarısız url ekleme bölümü var.. 

bu iki bölüme 2 tane php dosyası yazılması lazım. geri dönüş urleri sistemde fatura numrası(oid) ve para miktarlarının kontrolünü yapıp  başarılıysa ödemeyi onaylayacak başarısız sa yine aynı kontrolleri yayıp ödemeyi iptal e düşürecek. aslında mantık bu kadar basit. ama ben kod konusunda yeteneksiz olduğum için bunu yapamıyorum...

Ben hala anlamadım sizi. :D

Uygulamayı siz yapmaya çalışıyorsanız anladığım kadarıyla mümkün görünmüyor.  Sizin yapabilmeniz için IPB developer konusunda iyi olmanız lazım. Ayrıca başka detaylar var iletişim protokolleri gibi

Yaptıracaksanız bu kadar kafa yormanıza ne gerek var. Uygulamayı yapacak olan zaten nasıl yapılacağını biliyordur. 

Oscar, 4 dakika önce yazdı:

Ben hala anlamadım sizi. :D

Uygulamayı siz yapmaya çalışıyorsanız anladığım kadarıyla mümkün görünmüyor.  Sizin yapabilmeniz için IPB developer konusunda iyi olmanız lazım. Ayrıca başka detaylar var iletişim protokolleri gibi

Yaptıracaksanız bu kadar kafa yormanıza ne gerek var. Uygulamayı yapacak olan zaten nasıl yapılacağını biliyordur. 

siz yaparmısınız hocam :D 

o zaman direk sorayım.

Yapabilirim ama başka birkaç proje üzerinde çalışıyorum.

Aceleniz yoksa ileri bir tarihte programıma alırım.  

tabi hocam olur.. tahmini ne kadar bir süre sonra olabilir.

Zaman vermem çok zor normalde hiç araya iş almamam lazım ama dediğim gibi uygun bir boşluk denk geldiğinde ele alırım. 

tamamdır hocam çok teşekkür ediyorum.. skype den de yazdım zaten her hafta makul saatlerde rahatsız ederim ben sizi. :) 

Forumla ilgili konulara sadece forumdan yazıyorum.  Diğer mesajlaşma araçları dikkat dağıttığı çalışırken kullanmıyorum.