Jump to content
Duyurular
  • IPBaccess ve bünyemizde bulunan IPB tabanlı forumlar için Sunucu değişimi yapıldı.
  • Bir kaç gün içinde mevcut siteler yeni sunucuya taşınacaktır.
  • IPBAccess Güncellendi.
loving

IPB - Güncel konular / Değişkenleri

Recommended Posts

Selamlar; ben bu görsellerini paylaştığım kısımları Vbulletin'de gördüm acaba ipb'de güncel konular'da bu mevcut mu böyle bir şey ?

Kategori şeklinde son mesaj atılanları görmek gibi. yapılabilir mi yada ? Bana mantıklı geldi forumdaki tüm kategorilerdeki en hit leri göstermek adına.

2222.jpg

11.jpg

IPB'de bir bir özellik yok olsaydı çoktan görürdük. 

IPB'de güncel konularda diye bir özellikte yok ayrıca.  

Özellikten ziyade demek istediğimi anlamışssındır diye düşündüm @Oscar eklenti yada ne deniyorsa.

nRdmrR.jpg

Bundan bahsediyorum. buna ''güncel konular iletiler'' kısmına forumda seçili alanlar tab şeklinde eklenip yukardaki gibi yapılamaz mı peki ? geliştirilemez mi ?

mantıklı olmaz mı yada ? 

Yapılabilir veya geliştirilebilir tabi ki.

• Like 1

Valla @Oscar hocam herkese yararı olabileceği kanısındayım kişisel olarak görülsün istemem bu yönde bir geliştirmeye tabi tutarsanız başta ben olmak üzere çok kişi bu nimetsel geliştirmeden yararlanabiliriz diye düşünmekteyim.

loving, Bir saat önce yazdı:

Valla @Oscar hocam herkese yararı olabileceği kanısındayım kişisel olarak görülsün istemem bu yönde bir geliştirmeye tabi tutarsanız başta ben olmak üzere çok kişi bu nimetsel geliştirmeden yararlanabiliriz diye düşünmekteyim.

Ben o uygulamayı hem vBulletin hem XenForo hemde IPB için bu şekilde yaptım.

Burada XenForo için olan mesela aynı

https://xenturk.com/

Amacım sade forumun bir parçası gibi olsun diye. IPS'de bu şekilde yaptığım için beğeniliyor yoksa alternatifleri var zaten.  Bunun amacı top x  eklentisi değil.  Bu şekilde seviyorum bu uygulamayı ama detaylı öyle özellikleri fazla olan başka bir uygulama yapılabilir. :)

@Oscar hocam vallahi yaparsan tadından yenmez çok kişi faydalanır diye düşünüyorum hem senin yaptıkların kusursuz olduğu için geliştirilmesinide beklemeyiz :D

Böyle uygulamalar kişiye özel olur herkes bu kadar siteyi yoran şeyleri istemezler.  Ne özellikler olacak belirlemek lazım ona göre yapılır. Hoş bir taslak çıkarsa ben yaparım. Özellikleri belirleyin yapalım madem. :) 

• Like 1

Oscar, 3 saat önce yazdı:

Böyle uygulamalar kişiye özel olur herkes bu kadar siteyi yoran şeyleri istemezler.  Ne özellikler olacak belirlemek lazım ona göre yapılır. Hoş bir taslak çıkarsa ben yaparım. Özellikleri belirleyin yapalım madem. :) 

Abi tatlı ile tuzluyu öyle bir arada servis etmişsin ki ilk satırları okurken gerildim son satırları okurken '' ULAN HELAL OLSUN BEEE '' dedim :D hahahahahaha

Abi ben grafiksel olarak çizeyim özlelikleride listeleyeyim sen ona göre ayar çekersen  arkadaşlarda katılım gösterirse harika olur. Ben hazılıklara başlıyayım hemen :D

Genel katılımla karar verilsin. Gerçekte lazım olacak özellikler olursa yapılabilirliğini artırır.  vBulletin eklentileri gibi karman çorman bir şeyde olmasın. IPB daha düzenli bir uygulamadır ona göre eli ayağı düzgün eklentiler veya uygulamalar yakışır. 

• Like 1

Oscar, Bir saat önce yazdı:

Genel katılımla karar verilsin. Gerçekte lazım olacak özellikler olursa yapılabilirliğini artırır.  vBulletin eklentileri gibi karman çorman bir şeyde olmasın. IPB daha düzenli bir uygulamadır ona göre eli ayağı düzgün eklentiler veya uygulamalar yakışır. 

Şöyle düşündüm tabi herkes kendi yorumunu getirsin yine ona göre eklemeler'de olabilir.

br1Om0.jpg

Ben fontu vs sallama yaptım mantığı izah etmek için. Üste modül genişliği kadarınca forumdan site yönetiminin seçeceği 6,7 kategori veya direk kategori içindeki forumlar eklenebilecek modül içinden siteye ilk giriş yapıldığında hangi sekmedeki güncel konuların çıkacağı seçilebilecek ve beyaz mavi konu tablo renkleri daha dar tutulup 5 ten fazla en hit başıklar sergilenebilir.

Benim aklıma gelen bunlar arkadaşlar varsa sizinde aklınıza gelenler yazın @Oscar hocam en iyi seçimler oranında kendi isterse hepimizin işini görecek şekilde geliştirebilir belki bu durumu.

@iphone4 hocam siz bu konuda çok iyisiniz size danışmak istedim ilk postumdaki gibi uygulama biliyor musunuz biliyorsanız link paylaşır mısınız ?

loving, Şimdi yazdı:

@iphone4 hocam siz bu konuda çok iyisiniz size danışmak istedim ilk postumdaki gibi uygulama biliyor musunuz biliyorsanız link paylaşır mısınız ?

Est. dediğim gibi sadece marketi geziyorum arada sırada o kadar :)

Tüm konuları okumaya çalışıyorum, böyle bir özelliği sanırım görmedim veya dikkatimi çekmedi. 

• Like 1

@iphone4 hocam görürseniz rica ediyorum lütfen haber verin çünkü çok önemli beni öyle bir dertten kurtarırsınız ki anlatmam :) 

• Like 1