Jump to content
Oscar

(IPBA) IMDB Tag Uygulaması v1.0.18 ve eklenen sürpriz özellikler

Önerilen İletiler

Oscar    1.539

(IPBA) IMDB Tag Uygulamasına pro sürümdeki bazı özellikleri v1.0.18 sürümüne ekledim.

Adım 1.

Kesinlikle çok kullanışlı özelliklerdir ve kullanım kolaylığı sağladığı gibi tam özelleştirme dediğimiz  her öğeyi admin panelden ekleyip kaldırabilir veya sırasını değiştirebilirsiniz.

Bu resimde eklenen öğeleri görüyorsunuz.

acpitelist2.thumb.png.3742b61c22666c64c836646070585adf.png

Tek tek öğe yedekleyip geri yüklemek veya tümünü yedekleyip geri yüklemek mümkün. Böylece uygulama silinse bile yedeklerden ayarları geri yüklemek mümkün.

Öğeleri burada görüldüğü gibi fonksiyon bazında ekleyin düzenleyebiliyor veya pasif duruma getirebiliyorsunuz.

item_edit_add2.thumb.png.3ab8c3550c4174d204b1cf9c8beab2c0.png

Adım 2:

Tamamen yenilenmiş IMDB Info paneli. Zarif görünüm ve tam fonksiyonel responsive uyumlu.

Normal Görünüm.

imdbinfo1.thumb.png.5b911a2b4a64c700740d096d35a721d4.png

Responsive olarak mobil görünüm.

imdbinfo2.thumb.png.022670ed03f658ab174b68afd99d91c9.png

Adım 3:

Tamamen dinamik ve post alanında yer kaplamıyor.  IMDB puanları yenilendiğinde dinamik olarak yenilenir.  IMDB paneli dinamik olduğu için sadece bbcode olarak ID kodu eklendiği için ekleme aşamasında içeriğe müdahale söz konusu değildir.

Daha modern ve IPB4 Framework üzerine inşaa edildiği için tüm sürümlerle sorunsuz çalışabilir.

Bu özellikler halihazırda pro sürümde mevcuttur ama çok istenen özellikler olduğu için özellikle @sekseniki arkadaşımın önerilerini değerlendirerek bu yapıyı oluşturdum. Emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum.

Uygulama demosu bir kaç gün içinde açmayı planladığım altyazi demo sitesinin üzerinde çalışır durumda olacaktır.

Adım 4:

Çok kullanışlı bir özellik daha ekledim.  Bu özellik ile eklediğiniz IMDB alanlarını xml olarak yedekleyebilir ve isterseniz daha sonra tekrar geri yükleyebilirsiniz. 

acpitelist_export_import.thumb.png.0b2ffa6804714490b800feb6a64b2653.png

Adım 5:

Uygulamanın IMDB tarafını kullanın kütüphane bu. 

https://github.com/FabianBeiner/PHP-IMDB-Grabber

Uygulamada kullanılabilecek bütün fonksiyonların bir listesini uygulamadan görebiliyorsunuz.

function_list.thumb.png.6d710a29a292f3c57778a3a52c4bd08a.png

Bütün bu uygulamaları yönetebileceğimiz ve yönetebileceğimiz  bir uygulama bölümü daha var.

functions.thumb.png.5d5653629a3dcefc388588efdb2a205e.png

Bütün  fonksiyonları burada tanımlayıp daha sonra IMDB items alanında yani gösterilebilecek alanlarda göstermek için sadece listeden seçmeniz yeterli olacak.  Adım 1 alanında bu fonksiyonlar seçilerek IMDB Tag BBCode uygulaması otomatik olarak oluşturuluyor. Bu bölümde başka uygulamalarda oluşturulabilir mesela küçük bir BBCode kutucuğu veya daha detaylı bir info kutusu oluşturmak mümkün olabilir.

Bu bölümde de yine bütün fonksiyonlar xml olarak yedeklenebiliyor daha sonra yüklemek veya oluşturmaya uğraşmamak için saklanabilir ve geri yüklenebilir.

• Beğen 4

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
sekseniki    10

hocam mükemmel olmuş. kaymalar oluyodu o düzelmiş.  :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Oscar    1.539
sekseniki, 11 saat önce yazdı:

hocam mükemmel olmuş. kaymalar oluyodu o düzelmiş.  :)

İstediğin öğeleri xml olarak yedekleme ve geri yükleme özelliği ekledim.  Pro sürümde olan bu özelliği de lite sürüme taşımış olduk

Tümünü yedekle ve geri yükle özelliğini sadece pro sürümde tutmayı düşünüyorum. :)

acpitelist_export_import.thumb.png.0b2ffa6804714490b800feb6a64b2653.png

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
sekseniki    10

Akılma bir fikir geldi Zafer abi.

imdb bileşenlerini eklerken imdb class methotlarını listelesek oradan seçip kullansak büyük kolay olur :D

hem aklımızda olmayanları görebiliririz misal yönetmen isimlerini listeleyen classın linksiz olanı var kullanıcı onu seçebiliriz.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Oscar    1.539
sekseniki, 16 saat önce yazdı:

Akılma bir fikir geldi Zafer abi.

imdb bileşenlerini eklerken imdb class methotlarını listelesek oradan seçip kullansak büyük kolay olur :D

hem aklımızda olmayanları görebiliririz misal yönetmen isimlerini listeleyen classın linksiz olanı var kullanıcı onu seçebiliriz.

Aynen dediğin şekilde pro sürümde o özellikler mevcut.

Bu lite sürüme koymayı düşünmüyorum. :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Oscar    1.539

Adım 5'de pro sürümde yer alan özelliği tanıtım amaçlı ekledim lite sürümde yer almayacak. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
sencanm    3

usta bunu bize de ekle lütfen, diğeri sunum yaparken çok alan kaplıyor.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Oscar    1.539

Biraz daha işi var sonra yükleriz. 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Shiniori    0

zafer bey eklenti çok güzel ne zaman paylaşıma sunabilirsiniz

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Shiniori    0

bu eklenti 3.4.x sürümü icin varmı varsa link verebilirmisiniz size zahmet

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Önemli Bilgilendirme

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.