Jump to content
Oscar

IMDB Tag BBCode Desteği ve bir kaç detay.

Önerilen İletiler

1.

Alıntı

Uygulama ile ilgili bir geri bildirim aldım. IMDB Tag içeriÄŸinin post ekleme ve düzenleme aÅŸamasında düzenlenebilir olması kötüye kullanılabileceÄŸi ÅŸeklinde oldu.  

Bunun çözümü için BBCode desteği ekledim. IMDB Tag eklemek için post içine bu şekilde girmeniz yeterli olacak.

tt2034800

The Great Wall (2016)

Böylece içerik hem dinamik olacak hem post ÅŸiÅŸmeyecek hemde IMDB Tag içeriÄŸine müdahale edilmeyecek.

2.

Alıntı

Bir başka geri bildirim postların bir kaç tane IMDB kodu eklenmesi sonucu fazla şişebileceği bunun iyi bir veritabanına yükleme ve konuşların ağırlaşmasına neden olabileceği bildirildi.

İlk düzenleme ile bu özelliği sağlamış olduk

3.

Alıntı

IMDB verilerinin örneÄŸin IMDB puan deÄŸerinin deÄŸiÅŸmesi durumunda post içeriÄŸinin statik olması nedeniyle  hala eski deÄŸerin görünmemesi için yapının tamamen deÄŸiÅŸerek dinamik yapıya geçmeye karar verdim.

İlk özelliğin yanı sıra IMDB bilgilerinin veritabanında tutulması ile içeriğin otomatik olarak güncellenmesi sağlanmış oldu. Örneğin puan ve oy değerleri dinamik olarak güncellenecek.

Ek bir kaç özellik daha vardı eklemeyi unutmuşum.

Kullanılacak uygulamayı kullanacağınız forumları ve üye gruplarını seçebiliyorsunuz.

Merak edilen bir başka konu eski sürümle uyumlu mu? Evet birebir uyumlu ve ger iki model tercihe bağlı olarak kullanılabilir.

Bu özellikler elbette 2.0 sürümünde yer alıyor. Denemek ve geri bildirimde bulunmak isteyenler forum üyesi olmasalar bile zbahadir@msn.com adresi site bilgileriyle ilgili bir e-posta gönderebilirler.

• Beğen 3

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Yeni sürüme güncelliyorum. Mevcut sürümde kütüphane değişikliği olduğundan henüz paylaşamıyoruz. 

Özel mesajdan forum adresinizi bırakın bitince iletişime geçerim sizinle. 

Birkaç güne hazır olur.

• Teşekkür 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Peki @Oscar hocam ins sikintisiz tamamlarsiniz.. benimde turkcealtyazi sitesine oldum olasi hayrinligim var hatta ona benzer bir domaini de aldim ama script sikintisi yuzunden cok fazla tutunamadi site mecburen kapandi gitti. 

Bu sistem bence biraz gidiklanirsa harika bi altyazi sitesi olabilir gibi geliyor bana tabi imdb eklentisi sart

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Altyazı sitesi güzel olur da altyazı üreten bir ekibiniz yoksa tutunması zor. Ama filmler üzerine tanıtım vs gibi bir site olabilir belki.  

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

@Oscar evet ekip şart sinnemia.com u kurdum tanıtım üzerine ama insanlarda şu var kendilerine birşey vermenizi isitiyorlar yani kimse fragman izlemek için siteye girmiyor maalesef..  ama ips de başlı başına bi altyazı yada tanıtım sitesi olabilirmis. ben ilk defa kullanmaya başladım daha önce prof olarak mybb & yarı prof xenforo kullandım ama bu sistem harika ve üst düzey. xenforo 2 de bile halen bu sistemde olan özellikler yok ve bir çoğu eklenti ile eklenmekte

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Der Herr der Ringe - Die zwei Türme (2002)

• Director   Peter Jackson
  • Actors:   Bruce Allpress / Sean Astin / John Bach / Sala Baker / Cate Blanchett
  • Country:   United States / New Zealand
  • Runtime:   179 min
  • Genre:   Adventure / Drama / Fantasy
  • Languages:   English / Sindarin / Old English
  • Point  
        8.7
  • Vote   1,230,185
  • Release Date:   18 Dec 2002 (Germany)
  • Awards:   Aldığı: 2 Oscar. Diğerleri 118 ödül aldı & 138 adaylık.

TEST IMDB TAG 

edited

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

IMDB tag eklentili bir konu veya mesaj editlenip yeniden kaydedildiğinde "Point" kısmındaki yıldızlar bizde kayboluyor.  Siz de test edermisiniz.

Dead Man Down (2013)

deneme

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Yok bizde kaybolmuyor 

bu mesajı editledim.

https://www.ipbaccess.com/topic/11667-imdb-tag-bbcode-desteği-ve-bir-kaç-detay/?do=findComment&comment=49581

en son bir kaç kere editleme yaptım öyle bir sorun yok bir yeri mi düzelttiniz?

Edit: alıntılandığı zaman öyle bir sorun çıkıyor. 

Alıntılı

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Oscar, 2 saat önce yazdı:

en son bir kaç kere editleme yaptım öyle bir sorun yok bir yeri mi düzelttiniz?

hayır, sadece tarif ettiğiniz gibi afiş boyutunu arttırdık.

"Düzenle" denilerek mesaja girildiği anda bile yıldızlar kayboluyor. "İptal" diyerek çıkınca yıldızlar geri gelse de "Kaydet" dediğimizde kayıp olarak kaydediyor.

Her temada baktım, durum aynı.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Aynı şeyi burada denediniz mi?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Oscar, 39 dakika önce yazdı:

Aynı şeyi burada denediniz mi?

denedim, burada sorun olmadı. Fakat IPB versiyonları farklı.

Ayrıca bir sorun daha raporlamam lazım ; eklentinin kullanıldığı sistemin lokasyonuna göre bazı filmlerde almanca isim alıyor :)

Es (2017)

Mesela bunu bizde "ES" olarak verdi, editledik. (burada da aynısı oldu. Filmin orjinal adı "IT" olacak)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
sencanm, 5 dakika önce yazdı:

denedim, burada sorun olmadı. Fakat IPB versiyonları farklı.

Uygulama 4.1 üzerinde test edildi öyle bir sorun yok.  4.2'de çalışıyor sürümsel bir fark yok çünkü. Alıntılama da sorun var onu sonraki sürümde düzeltirim. 

Senin forumla ilgili eklenti vs bir şeyle çakışıyor olabilir çok fazla eklentin var.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Önemli Bilgilendirme

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.