Jump to content
Duyurular
  • IPBaccess ve bünyemizde bulunan IPB tabanlı forumlar için Sunucu değişimi yapıldı.
  • Bir kaç gün içinde mevcut siteler yeni sunucuya taşınacaktır.
  • IPBAccess Güncellendi.
Oscar

(IPBA) IMDB Tag Uygulaması v1.0.16 ve eklenen özellikler

Recommended Posts

Uygulama CKEditor 4.6.2 ve IPB 4.1.18.2 uyumlu hale geldi.

Güncelleme çalışmalarını yaparken sharekios.com CEO'su @Sencanm tarafından rapor edilen bir kaç sorunu giderdim. Uygulamayı geliştirme aşamasında katkılarından dolayı kendisine teşekkür ederim. 

1.

Bu sorunlardan bazıları IMDB'de poster sağlamayan filmler için IMDB uygulamasında bozulmayı önleyen ayarları ve default poster özelliğini ekledim.

noimage.png

2.

IMDB uygulaması şeçtiği poster resimleri için canlı dış bağlantılar içeriyordu bu bağlantıları içeri aldık. IMDB uygulamasının indirdiği resimlere yönlendirme yaparak SEO açısından yaralı olan resimleri sunucu tarafında tutma özelliği ekledim. Bir sonraki sürümde bu özelliği tercihe bağlı olarak düzenleyeceğim. 

3

CKEditoe için bbcode uygulamasını güncelleyerek hem eski sürümü 4.5.11 ve hemde daha yeni sürümleri destekleyecek şekilde güncelledim. Veriler Ajax ile anlık çekildiği için Ajax tabanında bir güncelleme gerekti.

4.

Yavaş sunucular ve yavaş bağlantılar için veri indirme özelliği geliştirildi. Bu yeni yöntemler her film künyesi indirildiğinde içerikleri depoladığı için tekrar tekrar indirmeyecek zamandan ve band genişliğinden tasarruf edilecek.

• Like 3