Jump to content
Oscar

IPS Uygulamalarının Fiyatları Değişti

Önerilen İletiler

Hiç kontrol etmemiştim bugün baktım IPS fiyatları resmen uçmuş.

Forum lisansının fiyatı 200$ olmuş. Aslında forum lisansı 100$ ama çekirdek yapı da 100$ olduğundan forum lisansı 200$ olmuş oldu..

IPS-Prices.png

Tamamını satın alırsanız fiyat bir hayli yükselmiş görünüyor.

IPS-Prices-Total.png

Sizler ne düşünüyorsunuz fiyatlar hakkında? :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Çok kötü bir durum olmuş.Neden bu kadar yükselttiler ki dolar böyle yükselmişken.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Eski fiyatını hatırlamıyorum ama şuan tek forum alımı 100 dolar ise pahalı değil bence. Ben de yıllar önce öyle ödemiştim sanıyorum.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Tek forum alımı yok çekirdek yazılımı da satın almanız lazım. Toplamda sadece forum 200$

Yani nereden baksanız 700$'dan fazla şaka gibi. 

Hepsini satın alsan 2200 TL.

Fiyat artışları yanılmıyorsam;

Forum 175$ -> 200$ 

Nexus 60$ > 100$

Pages 50-60$ -> 100$

Download 50$ -> 75$

Gallery 60$ -> 75$

Blog 50$ -> 75$

Bu fiyat artışları ikinci dalga. 

Birinci dalga fiyatları paket başına 25-35$ seviyelerindeydi.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sadece forum için April 2, 2011'de 150 dolar ödemişim.

Screen Shot 2017-01-01 at 14.23.46.png

Bununla kıyaslayınca uçuk değil gibi ama döviz artışı malum o yüzden bize aşırı geliyor.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Alt yapın sağlam ve modern ise, sitende sana kazandırıyorsa isterse 1000 dolar olsun alınır.  nasıl ki  milletin bir elmaya 3700 tl verdiği gibi :x

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ama forumların genel mantığı para kazanmayla çok doğru orantılı değil. Mümkün olduğunca F/P seçilmeli.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Forumlar genelde para kazanmak için yapılan şeyler değildir. Hobi olarak ücretsiz forumlarla başlar sonra duruma göre daha üst düzey forumlara yönelim yapılır.  IPS ve XenForo scriptler artık üst düzey scriptler olduğu için para kazanmaya yönelik veya ticari sitelerin destek kanalı olabilir.

Benim tahminim normal kullanımlar ve hobi çalışmaları için ücretsiz forumlara yönelim olacak. Hem ücretsiz forumlarda hatırı sayılır derecede gelişmişlerdir.

MyBB, SMF ve phpBB güzel scriptlerdir.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ben bedava (phpBB) ile başladım sonra forum yedeğini alamadığımı öğrendim ve sonra reklam koymaya başladılar. 1 yıllık veriyi bırakmak zorunda kaldım, iyi de yapmışız.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Kendin sitesinden alıp kurarsan reklam yok. Sanırım sen onu farklı bir yerden aldın.  Bedava scriptlerde reklam yok. Bende phpBB ile başlamıştım o zamanlar yeniydi çok hackleniyordu. Şimdilerde güvenlik önlemleri yeterli.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Oscar, 3 saat önce yazdı:

Kendin sitesinden alıp kurarsan reklam yok. Sanırım sen onu farklı bir yerden aldın.  Bedava scriptlerde reklam yok. Bende phpBB ile başlamıştım o zamanlar yeniydi çok hackleniyordu. Şimdilerde güvenlik önlemleri yeterli.

Olabilir abi hatırlamıyorum ben kurmamıştım, bi arkadaş açıp üzerime atmıştı hala öyle gidiyor :D 2010'dan bahsediyorum.

Sanıyorum yetkinforum üzerinden alınmış bizimki, hala açık site :D 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Önemli Bilgilendirme

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.