Jump to content
Oscar

Cloudflare üzerinden sitenizi SSL ile şifreleyin.

Önerilen İletiler

DicDale, 2 saat önce yazdı:

Step One

Go to ZeroSSL, a browser based interface for getting a Let’s Encrypt SSL. Click on “Online Tools”, then start the “FREE SSL Certificate Wizard”.  Follow the instructions, and you will end up with the following files: a) a domain key, b) a domain CSR (certificate signing request), c) an account key, and d) the domain certificate. As part of the process, you will be asked to create two files with encrypted file names and encrypted content to put in sub-directories of the root directory of your hosting account. The path will look like this: /public_html/.well-known/acme-challenge/  These are the files that are used to prove that you have ownership of the website. The easiest way to do this is with an FTP client like Filezilla. You may have diffuculty creating these sub-directories with the built in cPanel File Manager.

BURDA NE DEMEK İSTİYOR ? 

Sonunda oldu :) Let's Let's Encrypt i aktif edebildim doğrulama için dosyayı dediği klasöre atmam lazımmış şuanda sitenin her yerinde ssl atkif durumda

Ne güzel halletmişsin iyi oldu. :)

Hem ücretsiz hemde başka bir servisi kullanmak zorunda değilsin.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

bu sefer güvenli değil demeye başladı :/ 1gN8Jb.png

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ayarları bir kere yaptın SSL sertifika oluşturduğunda ayarlarla oynarsan sertifika bozulur. En güzeli ayarları sıfırlamak onu tekrar baştan yapmak. SSL'i bozan bir şeyler varsa da Firefox ile bakarsın detaylı olarak görülür.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sitenin linkini paylaşabilirsin belki sende öyle görünüyordur deneyebiliriz. Chrome  boşaltmazsanız  bazen ön belleği kullanır SSL içeriği göstermeyebilir. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

silip tekrardan kurdum o yüzden ilk kurduğumdada böyleydi 1-2 saat sonra böyle oldu

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sorun Nedir :/ sitede yavaşalma oldu yedeği yükledim şimdi böyle güvenli yazmıyor

AkkJMv.png

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

SSL ile ilgili bir durum değil daha çok hostla ilgili görünüyor.  Silip yüklediysen upload klasöründeki o dosyalara silmediysen ulaşamıyor.  

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

ssl yi ekleyince aşırı ram ve cpu tüketiyor sanırım kaldırdım 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
DicDale, 1 saat önce yazdı:

ssl yi ekleyince aşırı ram ve cpu tüketiyor sanırım kaldırdım 

Sanmıyorum. Öyle olsa bunu birileri dile getirirdi.  Bir miktar oluyordur ama binde birlerde ancak olabilir.  

Senin hostun belli ki çok zayıf kalıyor. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Önemli Bilgilendirme

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.