Jump to content
Oscar

IPB4 WordPress tam entegrasyonu

Önerilen İletiler

Oscar    1.493

IPB4 scriptinin WordPress entegrasyonu için çalışmaları bitirdim.

Mevcut özellikler:

• IPB Foruma üye olan WordPress üyeliği de otomatik olarak yapılmış olur. :ok:
  • WordPress tarafından giriş yapmış kullanıcı otomatik olarak foruma da giriş yapmış olur. :ok:
  • IPB forum tarafından login olunduğunda WordPress'e de login olunmuş olur olur yani foruma ayrı WordPress'e ayrı giriş yapmaya gerek yoktur. :ok:
  • IPB Forum giriş yapmış eski bir kullanıcı WordPress üyeliği yoksa otomatik olarak oluşturulur. :ok:
  • WordPress'e giriş yapan kullanıcı yine IPB tarafında üyeliği yoksa otomatik olarak oluşturulur.  :ok:
  • Şifre değişimleri yine her iki tarafta otomatik olarak yapılır.

Kullanıcı taraflı özellikler bu kadar. İçerik yönetimiyle ilgili özellikleri daha sonra ekleyeceğim.

Uygulamanın XenForo için olanı üzerinde çalışıyorum.

http://www.xenturk.com/threads/xenforo-wordpress-tam-entegrasyonu.154/

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
iphone4    83

Bazı özellikleri açma kapatma olanağı da olacak mı acaba.

Örneğin her wp'ye kayıt olanı foruma kayıt etmemek , ama tam tersi her foruma üye olanı wp'ye kayıt etmek gibi.

Konulara atılan yorumların her iki tarafa da mesaj olarak yansımaması gibi misal forumda yazılan forumda kalsın, blog'a yazılan blog'da.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Oscar    1.493

İçerikler otomatik olmayacak o çok saçma olur. 

İsteyen bloga yazar isteyen yazma.  Aynı içerik hem blogda hem forumda olursa aş konular yüzünden site google gözünde zarar görür.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
iphone4    83
Oscar, 8 saat önce yazdı:

İçerikler otomatik olmayacak o çok saçma olur. 

İsteyen bloga yazar isteyen yazma.  Aynı içerik hem blogda hem forumda olursa aş konular yüzünden site google gözünde zarar görür.

Bana da çok saçma gelmişti, wp ve xenforoyu böyle kullanan var. Oradan geldi aklıma.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Oscar    1.493

Normalde isterdim ki her şey ücretsiz olsun ama maalesef ücretli olacak ama bizden hizmet alan premium üyeler için ücretsiz olacak. Malum sunucu masrafları vs bunlar çok para tutmaya başladı.  

SMS Aktivasyon uygulaması alanlara da ücretsiz olacak.

Lite bir sürüm üzerinde çalışıyorum o herkese ücretsiz.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Oscar    1.493

Lite sürüm aslında özellik olarak pek eksik olmaz yani kullanıcı entegrasyonu başta olmak üzere içerik paylaşımı özellikleri olur. Zaman veremiyorum elimde bir kaç iş var onların zamanlar karışmış durumda. :)

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
kaankarabey    21
Oscar, 18 dakika önce yazdı:

Lite sürüm aslında özellik olarak pek eksik olmaz yani kullanıcı entegrasyonu başta olmak üzere içerik paylaşımı özellikleri olur. Zaman veremiyorum elimde bir kaç iş var onların zamanlar karışmış durumda. :)

Hocam beklerim ben aklimda birsey var wordpressle ipboardı birlestirip insallah fazla uzun sürmez hocam bu arada kolay gelsin

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Oscar    1.493

Yazılım işleri belli olmuyor. Çok yorucu arada biraz uzaklaşmak gerekiyor.

Düzenli çalışmak için sürekli bir şeyler yapıyorum. Benimde aklımda pek çok şey var ama zaman yok. :)

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Oscar    1.493
kaankarabey, 1 saat önce yazdı:

@Oscar Adminim lite sürümde gelişme var mi?

Ara ara bakıyorum boş zamanlarımda. Mevcut ilk adım bitti. Tamamen bitmeden basit sürümü çıkaramam maalesef.

Şimdi 4.2 sürümünü bekliyorum tekrardan yapılandırmam lazım.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Önemli Bilgilendirme

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.