Jump to content
Duyurular
  • IPBaccess ve bünyemizde bulunan IPB tabanlı forumlar için Sunucu değişimi yapıldı.
  • Bir kaç gün içinde mevcut siteler yeni sunucuya taşınacaktır.
  • IPBAccess Güncellendi.
Oscar

Topic Info Hakkında haberler var

Recommended Posts

Bu hafta için uygulamaya yoğunlaşarak aklımdaki bir kaç fikri daha ekleme şansı buldum. Uygulama Topic Info Pro olarak çıkacak çünkü çok profesyonel özellikler ekledim.

Yenilikler:

1. Uygulama Admin panele girmeden forum arayüzünden kullanılarak Admin panelde boğuşma ve zaman kaybet sorunu olmayacak. 

2. Uygulama herhangi bir konunun olduğu yerden başlatılabilecek.

addinfo.thumb.png.613241468daf7246b3d75c

Resimde görüldüğü gibi moderasyon alanına bir menü ekledim. Bu menüye tıklayarak konuya info ekleyebileceğiz. Menüye tıklandığında bizi info yönetim sayfasına götürecek. 

3. Yönetim sayfası.

Bu sayfa üzerinden en çok çalıştığım yönetim bölümü.

manage.png.82c7c14d8f5a5dde87009ca4f06f1  

Bu bölümde şunları yapabiliyoruz. İşlemler Ajax kullanılarak yapıldığı için sayfa yüklenmesi gibi benzeri gecikmeleri olmayacak.

• Alan ekleme veya silme yapabiliyoruz.
  • Özellikleri sürükle bırak yaparak yeniden sıralama yapabiliyoruz.
  • Veri girildiğinde otomatik olarak kaydediliyor. Görüldüğü bir bir Gönder/Submit butonu yok.
  • Her konu için farklı seçenekler girmek mümkün. Yani uygulamayı hem programlar hem oyunlar hemde farklı amaçlar için kullanabiliyoruz.
  • Hazır şablonlarımız olabiliyor mesela oyunlar için alanlar belirleniyor ve kaydediliyor. Oyun eklenecekse hazır şablon yükleniyor Program bilgisi eklenecekse onun şablonu geliyor. Yani bu pencerede gördüklerinizi her seferinde yazmak zorunda değilsiniz.

Liste öğelerini yani şablona ekleme yapacağımız alanları yine bir açılan pencere üzerinden seçebiliyoruz.

add_element.png.3f556804008e3b6137939e86

Listeye bir selectbox ekleyip bazı özellikler önceden belirlenmiş seçenekler arasında selectbox aracılığıyla seçmek isteyebiliriz.  Bunun için bir özellik daha ekledim.  Bu özellik ile listeye bir selectbox ekliyoruz ve bunun seçeneklerini yine ekleyip çıkarma veya sürükle bırak yaparak yeniden sıralama işlemlerini kolayca açılan bir popup menü üzerinden seçebiliyoruz.

selectbox.png.ffbbf7814c707ff3fd735d48c0

Bu hafta sonu bitirmeye kararlıydım ama yeni fikirler oluşunca o kadar acele etmemeye karar verdim. Diğer özellikleri yeri geldikçe yazmaya çalışacağım. :)

Hocam mükemmel olmuş, çok iyi şeyler yapmışsınız, ben başta öneriyi size sorduğumda bu kadar gelişebileceğini hiç düşünmemiştim gerçekten.

Ortaya bu kadar güzel bir şey çıktığına göre, siz aklınıza gelen ne varsa yapın, kendi adıma bu gelişimden çok memnunum, "gelişmesi gerekiyor" yada "ekleyeceğim şeyler var" diyorsanız ben beklerim istediğiniz kadar.

Elleriniz dert görmesin, çok güzel gidiyor.

Saygılar.

Evet çok güzel bir uygulama olacak. :)

Normal uygulamayı bitirdim ama hani şöyle çok kullanışlı bir şey olsun dedim pro sürümüne geçtim.

Edit: daha yeni özellikler ekledim. :)

On 25.12.2015 at 17:51, Oscar yazdı:

Evet çok güzel bir uygulama olacak. :)

Normal uygulamayı bitirdim ama hani şöyle çok kullanışlı bir şey olsun dedim pro sürümüne geçtim.

Edit: daha yeni özellikler ekledim. :)

Harikasın hocam :)

Çok güzel bir şey olacağı kesin.

Birde artık bu benim önerim olmaktan çıkmış, başlı başına kocaman bir uygulama olmuş resmen anlattıklarına bakılırsa, sanırım benim önerim sadece bu yaptığınızın kıvılcım kısmını oluşturuyor :)

Çok kişinin ihtiyacını giderecek, hatta iddaa ediyorum ihtiyacı olmayacak hiç bir forum yoktur buna.

Bunu bitip markete koyduğunda eminim çok kişi satın alacaktır, ancak ne olduğunu anlatması biraz yorucu olabilir, lakin böyle bir başka örnek yok.

Devam hocam, sonuna kadar sizi destekliyorum ve son halini merakla bekliyorum.

Benim çoooook işime yarayacak mesela.

Saygılar.

Çok özür dileyerek, ben anlamadım.Cahilliğime verin.

Bu uygulama ne işe yarıyor  :/  :(  

10 saat önce, iphone4 yazdı:

Estağfurullah anlamamanız çok doğal, daha önce hiç bir forum için yapılmamış bir eklenti, bu sebep ile anlamamışsınızdır, sizde bir kusur yok.

En basit olarak ne olduğunu size anlatayım, ben bir kaç ay önce kendi forumumda kullanmak üzere bir eklenti rica etmiştim, benim forum oyunlar üzerine, her oyun için bir bilgi kümesine ihtiyaç duyuyordum, yani oyunun Yapımcısı, yayıncısı, dağıtımcısı, menşei, çıkış tarihi, türü, genel puanı, editör puanı, kullanıcı puanı, vs. vs. gibi gidiyor, bu oyun yada herhangi bir şeyi tanıtırken ihtiyaç duyulabilecek bilgi paneli yani info.

Oscar hocamızın temelde başladığı buydu, ancak o fikri de, uygulamayı da aldı geliştirdi, geliştirdi ve global olarak herkesin bir forum yada topic te kullanabileceği bir hale dönüştürdü, ki benim hiç aklımda olmayan güzel özellikler eklemiş, daha daha geliştiriyor gördüğünüz gibi.

Umarım ben anlatabilmişimdir.

Saygılar.

Konunun neresinde nasıl gözükecek acaba. Ben o yüzden karar veremedim.

13 saat önce, iphone4 yazdı:

Sanırsam bir kaç opsiyon sunacak, ancak bir konu açtığımızda ya o konunun içerisinde yada en başında tablo olarak görünecek, gerçi konu içerisinde olsa da belli bir düzende ve tablo olarak görüneceğini düşünüyorum.

İşin özü şu;

Neyin tanıtımını yada anlatımını yapıyorsanız onun bilgilerini değişik biçimlerde kendiniz istediğiniz gibi ve istediğiniz yerde görüntüleme olanağınız olacak gibi bir şey.

Çok emin değilim tabii ancak oscar hocam bunları düşünerek yapıyor du.

Belkide anlattığımız konunun ayrıntılarını ve info sunu nerede göstereceğimizi bir kaç seçenek ile bize sunacağını düşünüyorum, konu içi, topic başı, vs. gibi ama en nihayetinde bu bir konun içerisinde olacağı kesin, çünkü info vermek için önce bir konuya sahip olmamız lazım, yoksa neyin bilgilerini sunacağız ki kullanıcılara.

Umarım yardımcı olmuştur.

Benzerlerinde olduğu blok olarak konu üstünde çıkacak ama bir bbcode uygulaması daha ekleyerek daha önce IMDB film uygulamasında olduğu gibi konu için gömme imkanı olacak. :)

On 30.12.2015 at 14:28, Oscar yazdı:

Benzerlerinde olduğu blok olarak konu üstünde çıkacak ama bir bbcode uygulaması daha ekleyerek daha önce IMDB film uygulamasında olduğu gibi konu için gömme imkanı olacak. :)

Harika gerçekten hocam.

Yine çok iyi düşünmüşsün, konu içerisine bbcode olarak gömmek daha kolay olur hepimiz için.

Merakla bekliyorum hocam, heyecanlandım şimdi yine :)

Saygılar.

Baya bir ara vermişim bir baktım son duruma IPB 4.1 ile uyumlu değil. 

Bu hafta sonu güncellemeye başlıyorum.