Jump to content
Duyurular
  • IPBaccess ve bünyemizde bulunan IPB tabanlı forumlar için Sunucu değişimi yapıldı.
  • Bir kaç gün içinde mevcut siteler yeni sunucuya taşınacaktır.
  • IPBAccess Güncellendi.
Oscar

IPS Community Suite 4.1.3.2 sürümü yayınlandı

Recommended Posts

IPS Community Suite 4.1.0 Beta müşteri panellerinden yayınlandı. Şimdilik yayında olan sitelerinizi özellikle güncellemeyin diye uyarıyorlar. Bir kaç güncelleme sonrası geçiş yapacaklar için RC sürümleri beklemek yerinde olacaktır. Çok fazla uzun sürmez ekim ayı içinde kullanılabilir duruma gelecektir çünkü halihazırda bitmiş bir sistem.

Edit:

4.1.0 kararlı final sürüm bugün yayınlandı.

4.1.1 bakım sürümü yayınlandı.

4.1.2 sürümü yayınlandı.

4.1.3 sürümü yayınlandı.
4.1.3.2 küçük bir XSS açığı nedeniyle güncelleme aldı.

Rapor edilen bazı ufak tefek sorunlar giderilmiş.

412.png

Mevcut hali ile sitelerini güncelleme yapmak isteyenler için sitelerinin bir kopyasını alarak aşağıdaki yöntem ile güncelleme yapabileceklerdir. 4.0.13 sürümleri sorunsuz geçtiğini göstermektedir.

constants.php dosyası oluşturun ve içine aşağıdaki satırı yazıp kaydedin. Daha sonra güncelleme yönergelerini takip ederek sitenizi 4.1 sürümüne güncelleyebileceksiniz. Önemli hatırlatma: Canlı sütelerinizde bu yöntemi denememenizi tavsiye ederim.

define('USE_DEVELOPMENT_BUILDS', TRUE);

Developer Tools'u da verselerdi iyi olurdu.

Sanırım sadece tema farklarından dolayı hatalar alınmakta standart temada sorun yok, ama onun için de Buradaki  düzenlemeler ile başarı sağlanmakta. Biraz profesyonel işlem gerekiyor sanırım modifiye temalar için :P

Bu IPS deki gibi tema farklarını biz kendimiz sitemiz için yapabilir miyiz? Yapılabiliyorsa bunu bir makale olarak açıklamanız mümkün mü?

Developer tools olmadan uygulama ve eklenti yapamayız. Gözü kapalı yapılırsa olur da boş yere zaman kaybı işte.

Üstte mesajlarım birleştirildi sistem tarafından bir sorum vardı hocam.

Yada bu devoloper olayını sitemize nasıl kurabiliyoruz.

Üstte mesajlarım birleştirildi sistem tarafından bir sorum vardı hocam.

Yada bu devoloper olayını sitemize nasıl kurabiliyoruz.

Sadece upload ediyorsunuz hostunuza aynı yere. Developer modunda tema şablonlarını bu developer tools sağlıyor.  Bu ön belleği pas geçerek tema dosyalarını kendi favori php editörünüz ile düzenleme olanağı da sağlıyor.

Ben IPS den Developer Tools 4.0.13 indirdim içinden iki adet dosya çıkıyor, birisi "applications" diğeri "dev" olarak sadece bu ikisini mi klasör olarak atıyoruz yoksa applications klasörü içeriğini ana dizine mi atıyoruz., ayrıca bunun için  constants.php dosyası oluşturacak mıyız? eğer oluşturulacak ise hangi komutu girmemiz gerekecek bu dosyaya.

Ben IPS den Developer Tools 4.0.13 indirdim içinden iki adet dosya çıkıyor, birisi "applications" diğeri "dev" olarak sadece bu ikisini mi klasör olarak atıyoruz yoksa applications klasörü içeriğini ana dizine mi atıyoruz., ayrıca bunun için  constants.php dosyası oluşturacak mıyız? eğer oluşturulacak ise hangi komutu girmemiz gerekecek bu dosyaya.

Her iki klasörüne forum ana dizinine atıyorsunuz.

İster constants.php oluşturun isterseniz init.php içinden IN_DEV değişkenini true yapın fark etmez.

constants.php dosyası oluşturacaksanız içinde developer etkinleştirmek için bunu yazın.

define( 'IN_DEV', true );

Tamam sağolun hocam. Ben app klasörü içerisini ana dizine atarak yanlış yapmışım. :P

Ama şimdi farkettim ana dizin de de aplications klasörü mevcut değiştiliyor mu yani?

Değişen bir şey yok oradaki mevcut uygulamaların developer kodlarını yerleştiriyor. İsterseniz oradaki uygulamaları istediğiniz gibi değiştirebilir veya nasıl yapıldıklarını developer olarak görebilirsiniz.

Tamam hocam sağolun bunu deneyeceğim. IPS4.1 öncesi hazırlık çalışması yapayım.

Hocam tekrar merhaba;

Ben yukarıdaki işlemi yaptım, Developer Tools 4.1.0 Beta 1 dosyasını indirip her iki klasörü de ana dizine kopyaladım, daha sonra bir tane ana dizinde constants.php dosyası oluşturdum ve içerisine 

<?php

define( 'IN_DEV', true );

bu komutu girdim. Ve siteye girdiğimde gördüğüm manzara admin paneli ve sitenin tamamı tüm css dosyalarını ve js dosyalarını görmüyor. Site sadece beyaz bir saf html yapısına bürünüyor. Ancak tekrar geliştirici modu pasif yaptığımda düzeliyor.

Bir yerlerde mi yanlışlık yapıyorum ben yada bu IPS 4.1.0 ile ilgili bir sorun mu?

IPB 4.1 için yayınlanan Developer Tools'u kurmuşsanız sorun vermemesi lazım.
Ona rağmen sorun varsa kurulum ayarlarınızda sorun vardır. Bende herhangi bir sorun çıkmadı.