Jump to content
Duyurular
 • IPBaccess ve bünyemizde bulunan IPB tabanlı forumlar için Sunucu değişimi yapıldı.
 • Bir kaç gün içinde mevcut siteler yeni sunucuya taşınacaktır.
 • IPBAccess Güncellendi.

carlsagan

Members
 • Content Count

  5
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About carlsagan

 • Rank
  Newbie

User System Information

 • IPB Version
  4.1.x

Recent Profile Visitors

472 profile views
 1. Templateyi düzenleyerek yaptım şimdilik eklenti olursa daha iyi olur tabii bekliyoruz. Ayrıca hata sayfaları, giriş-kayıt sayfalarında da engelledim Adsense politikaları izin vermiyor bu sayfalarda ipbde bunun için ayar olmaması eksiklik.
 2. if condition kullanmayı biliyorum ama hangi değişkenleri kullanacağım ne yapacağım bilemiyorum eklenti yazmak yerine şimdilik kısa bir çözüm arıyorum örnek verebilir misiniz ya da bana yardımcı olabilecek bir kaynak var mı?
 3. Merhaba. Mesela şu an anda "IPB 4.x.x Genel Konular" forumunu görüntülüyoruz globalTemplate de bunu nasıl alabilirim? Google Adsense reklamlarını bazı forumlarda gizlemek istiyorum üyelerin w.rez içerik paylaştığıadsense kodu globaltemplate de öneriniz var mı?
 4. birkaç farklı sunucuda denedim. denediğim sunucuların hepsi IPB ile %100 uyumlu. sorun standart dışı bir özellikte değil ipbnin kendi editöründeki kod kutusunda. en son çıkan 4.1.7 sürümünü kullanıyorum. muhtemelen güncelleme sırasındaki bir bugdan kaynaklanıyor. biraz düşünüp basit bir mantık kurdum. sorun sadece code tagıyla ilgili olduğu için güncelleme işleminden önce onları başka bir taga dönüştürüp güncellemeden sonra tekrar code tagına dönüştüreceğim. yanıtınız için teşekkürler.
 5. merhaba. ipb ile ilgili türkçe ve zengin kaynaklara sahip nadir siteler arasında yer aldığınız için sitenizi takip etmeye başladım ve üye olmaya karar verdim. umarım forumunuzda yardıma ihtiyacım olduğumda destek verirsiniz. sorum şu ki, güncelleme sonrası [ code ] etiketiyle yazılmış bütün kodlar aşağıdaki gibi birbirine girdi. bütün satırlar tek bir satıra sıkıştı. olması gereken; <?php echo "Hello world!"; ?> güncellemeden sonra; <?phpecho "Hello World";?> güncelleme sonrası oluşan background taskleri çalıştırıp rebuild işlemini tamamladım. ondan sonra bu hale geldi. databaseden düzeltirim diye umut ettim ama aynı şekilde orada da kodlar bu şekilde bozulmuş. forums_posts tablosunu indirip notepad++ ile sembol gösterme seçeneğini açıp baktım ama satırlar arasındaki CR, LF, <br>, \n, \r gibi satır damgalarının tamamı silinmiş. incelemek isteyen varsa teamviewer ile bakabilir, şu an site localhostta olduğu için doğrudan gösterebilme imkanım yok. aynı soru daha önce soruldu mu bilmiyorum, nasıl arayacağımı kestiremedim. vaktini ayırıp yardımcı olan tüm arkadaşlara şimdiden teşekkürlerimi iletirim.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Guidelines.