Jump to content
Duyurular
 • IPBaccess ve bünyemizde bulunan IPB tabanlı forumlar için Sunucu değişimi yapıldı.
 • Bir kaç gün içinde mevcut siteler yeni sunucuya taşınacaktır.
 • IPBAccess Güncellendi.

gonzai

Members
 • Content Count

  33
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About gonzai

 • Rank
  Newbie

User System Information

 • IPB Version
  4.1.x

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Bir de şu an sistem https://domain.com/forum/ dizininde kurulu herhangi bir foruma girdiğimde (konuya değil) bu sefer url şu şekilde oluyor https://domain.com/forum/forum/48-genel-tartışma/ bu url yapısını değiştirmenin bir yolu var mıdır ?
 2. Peki sürüm özelliklerini okuyabileceğim bir güncelleme notu var mı. Yani benim kullandığım sürümle yeni sürüm arasında ne farklar var incelemek istiyorum.
 3. Peki şu an 4.1.19 versiyonu için yaptığım tema en son sürüme güncellediğimde sıkıntı çıkartır mı ?
 4. Tamam inceleyeceğim. Bir de son olarak, diyelim ki şu an 4.1.11 i kullanıyorum. Bunu direkt olarak en son versiyona upgrade etsem olur mu? yoksa sıra sıra bir üst versiyona mı upgrade edeyim ?
 5. Bilgilendirme için teşekkür ederim. peki bir sorum daha olacak. Temiz bir 4.1.11 kurulumu yaptım. Ancak forum yazıları sürekli kalın olarak yazıyor. Bunun sebebi nedir ve nasıl düzeltirim? Önceden böyle olmamıştı. http://prntscr.com/okeg35
 6. Merhaba. Önceki sistemim 4.1.11 idi sanırım 4.1.19 da olabilir tam emin değilim. (Bunu öğrenmenin bir yolu varsa söyleyebilirsiniz.) Uzun zamandır sitenin full ftp yedeğini ve mysql yedeğini almıştım öyle duruyordu. Şimdi tekrardan sıfırsan temiz bir 4.1.19 kurulumu yaptım. Eski forum konu ve mesajlarımı bu temiz kuruluma nasıl aktarabilirim?
 7. Merhaba. Ben E-Posta şablonlarında değişiklik yapmak istiyorum. Örneğin Üyelik tamamlama mailinde gönderici isminde site ismi çok uzun olduğu için yazmasın istiyorum. Benim belirlediğim spesifik birşey yazsın istiyorum. Site İsmim: Türkiyenin En Ucuz Online Ayakkabı Sitesi | Ayakkabı.com E-Postada Gönderen Kişi Kısmında Yazmasını İstediğim İsim: Ayakkabı.com Bunu nasıl yapabilirim ?
 8. Estağfirullah, cahil biri olsaydınız anlaşamazdık. Sevindim tatlıya bağlamamıza
 9. Ben hiçbir zaman bu boşluklar zararlıdır diye bir ibare kullanmadım aslında.. Aksine siz o kodlar zararsızdır diye cevap verdiniz. Ama ben zararlı mı değil mi diye sormadım... Tek bir soru sordum. Bu soruyu sormamın sebebi de boşlukları kaldırmak değil. Sadece merak ettim, öğrenmek istedim. Ayrıca kodlara herhangi bir sebepten müdahale de etmek isteyebilirim. Yada takıntılı bir adamımdır ve bu boşluklar gerçekten beni rahatsız ediyordur düzeltmek isteyebilirim. Herşey olabilir. Bu tamamen benim keyfime kalmış bir durum. Dediğiniz gibi bu kadar uzaması gerçekten saçma. Bilen biri varsa örnek veriyorum "applications\core\modules\front\system\content.php" bu dosyadan düzenleyebilirsin deseydi bu mevzu bukadar uzamazdı. Yanlış anlama seni suçlaığım falan yok. Ama gereksiz yere forumda bilgi almaya çalışan, özellikle ipb kullanmaya yeni başlamış kullanıcılara böyle küçümseyerek yada sert bir dille mesaj yazmanız hoş değil. İnsanlar buraya bilgi almak için giriyor. Herkes herşeyi sorabilir. Sorulan soru hakkında bilginiz varsa cevap verirsiniz. Bilmiyorsanız karşınızdakine sert bir dille yanıt vermenize lüzum yok. Sizinde zamanınıza yazık.
 10. O zaman bu sitenin de çalışmaması gerekiyor :))) http://www.exilemod.com/ Ben zaten çalışırmı çalışmazmı diye sormuyorum. Sorum çok basit. Bu kod yapısı nereden düzenleniyor. Bilen biri varsa sadece bu konu hakkında beni bilgilendirirse çok sevinirim.
 11. Bir zararı olmadıgını biliyorum. Düzenli görünmesi için aralardaki boşlukları kaldırmak istiyorum ben.
 12. ipb nin kod yapısına baktığımızda satırların çok aralık olduğunu görmekteyiz. Öğrneğin meta kodları arası çok boşluk. Bunu nasıl düzenleyebiliriz ?
 13. Arkadaşlar merhaba. 2 Çeşit Admin Grubu oluşturmak istiyorum. Bir tanesi tam yetkili olurken, diğer grupa kayıtlı adminler admin paneline girdiklerinde mesela temalar kısmına erişemesin istiyorum. Böylebirşey mümkün mü? Yada nasıl yapabilirim? Yöneticiler kısmından hersey detaylıca ayarlanabiliyormus şimdi buldum. Konuyu silebilirsiniz.
 14. Anladım. Keşke friendly url ile yapılabilse
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Guidelines.