Jump to content

Opposite

Üyeler
 • İçerik sayısı

  139
 • Katılım

 • Son ziyaret

 • Days Won

  6

Opposite kullanıcısının son zaferi 13 Ağustos

Opposite en beğenilen içeriğe sahiptir

Topluluk Puanı

12 İyi

Opposite Hakkında

 • Derece
  IPBA Üye

Kullanıcı Sistem Bilgileri

 • IPB Sürüm
  4.0.0
 • Ülke
  Turkey
 1. FILE_DOES_NOT_EXIST Hatası

  Hocam teşekkür ederim ama değişen bir durum yok maalesef...
 2. FILE_DOES_NOT_EXIST Hatası

  Hocam cevabınız için teşekkür ederim. Yukarıdaki bahsettiğiniz alanı nereden kapatabilirim. Tema ile ilgili bir hata olabilir mi?
 3. FILE_DOES_NOT_EXIST Hatası

  RuntimeException: FILE_DOES_NOT_EXIST (0) #0 /var/www/html/r233622/system/Theme/Theme.php(1495): IPS\File\_Amazon->contents() #1 [internal function]: IPS\_Theme->IPS\{closure}(Object(IPS\File\Amazon)) #2 /var/www/html/r233622/system/Helpers/Form/FormAbstract.php(365): call_user_func(Object(Closure), Object(IPS\File\Amazon)) #3 /var/www/html/r233622/system/Helpers/Form/Upload.php(697): IPS\Helpers\Form\_FormAbstract->validate() #4 /var/www/html/r233622/system/Helpers/Form/FormAbstract.php(165): IPS\Helpers\Form\_Upload->validate() #5 /var/www/html/r233622/system/Helpers/Form/FormAbstract.php(142): IPS\Helpers\Form\_FormAbstract->setValue(true) #6 /var/www/html/r233622/system/Helpers/Form/Upload.php(147): IPS\Helpers\Form\_FormAbstract->__construct('core_theme_set_...', Object(IPS\File\Amazon), false, Array, Object(Closure), NULL, NULL, 'core_theme_set_...') #7 /var/www/html/r233622/system/Theme/Theme.php(1501): IPS\Helpers\Form\_Upload->__construct('core_theme_set_...', Object(IPS\File\Amazon), false, Array, Object(Closure), NULL, NULL, 'core_theme_set_...') #8 /var/www/html/r233622/system/Node/Controller.php(467): IPS\_Theme->form(Object(IPS\Helpers\Form)) #9 /var/www/html/r233622/system/Node/Controller.php(366): IPS\Node\_Controller->_addEditForm(Object(IPS\Theme)) #10 /var/www/html/r233622/system/Dispatcher/Controller.php(85): IPS\Node\_Controller->form() #11 /var/www/html/r233622/system/Node/Controller.php(62): IPS\Dispatcher\_Controller->execute() #12 /var/www/html/r233622/applications/core/modules/admin/customization/themes.php(49): IPS\Node\_Controller->execute() #13 /var/www/html/r233622/system/Dispatcher/Dispatcher.php(146): IPS\core\modules\admin\customization\_themes->execute() #14 /var/www/html/r233622/admin/index.php(13): IPS\_Dispatcher->run() #15 {main} Sayın Oscar hocam bu hatanın sebebi nedir. IPS 4.2.5 üzerinde bu hatayı almaktayım.
 4. IPS Community Suite 4.2.5 Final Yayınlandı

  Ben 5a yükledim hiç bir sorun olmadan güncelledi.
 5. Geliştirici Mod Tema Seçimi

  Teşekkür ederim zaten bende öyle olabileceğini aslında değerlendirdim ama temalar arasında seçim yapamamak biraz garibime gitmişti. Cevabınız için teşekkürler.
 6. Geliştirici Mod Tema Seçimi

  Hocam Merhaba, IPS 4.2 Beta 4 üzerinde çalışıyorum. Dev modu dosyalarını yükledim. constants.php dosyasını ekledim. Herşey gayet normal olarak çalışmaktadır. Bir tema yükledim. Tema hem ACP de hemde forumda görünüyor. Ancak dev mod etkin iken yüklemiş olduğum temayı seçemiyorum ve görüntüleyemiyorum. Bu normal bir durum mu yoksa bir hata mı? Eğer bir hata ise nasıl çözebilirim. Çünkü dev modu etkin iken hem geliştirici araçlarını kullanabiliyor hemde designer moda gerek kalmadan tema üzerinde düzenleme yapabiliyorum. Ama yapmış olduğum düzenlemeleri temayı seçemediğim için göremiyorum.
 7. Güncelleme Kontrolü nasıl yapılır?

  Teşekkür ederim bu kısmı atlamışım. Şimdi oldu. Saygılar sunarım.
 8. Güncelleme Kontrolü nasıl yapılır?

  Hocam teşekkür ederim. http://www.ipbaccess.com/updatecheck/deneme klasörümüz içerisine bir index.php veya index.html dosyasına yukarıda vermiş olduğunuz içeriği kendimize göre dzenleyip kaydedyoruz. Umarım doğru anlamışımdır.
 9. Merhaba Zafer Hocam bir sorum olacak. Yardımcı olursanız sevinirim. IPS burada açıklamış ama ben yorumlayamadım. Buradaki işlemi ayrıntılı olarak anlatmanız mümkün mü? https://invisioncommunity.com/developers/docs/development/checking-for-updates-in-your-application-plugin-or-theme-r49/ Bu check.php dosyasının içeriiği nasıl olmalıdır. Örnek bir uygulama güncellemesi veya tema güncellemesi için bunu nasıl yaparız. Saygılar...
 10. IPS Community Suite 4.2.5 Final Yayınlandı

  Arkadaşlar temalar konusunda endişe etmeyiniz. Lakin temalardaki template yapısı üzerinde değişim çok fazla söz konusu değil. 4.2 ile beraber sadece css yapısı üzerinde değişimler olmuştur. Buda basit bir kaç düzenleme ile 4.1 temaları sorunsuz bir şekilde 4.2 üzerinde kullanılacağı söylenmektedir. Bende sabırsız birisi olarak web sitemi güncelledim. Ben Nerva temasını kullanıyorum. Baktım kullanmış olduğum tama hata verdi. Site açılmadı bende tema üreticisi ile görüştükten sonra kendisi 10 dk içinde benim için temayı güncelledi. Hata veren şablonlar uygun hale getirilince sorunsuz olarak kullanabiliyorsunuz.
 11. 3 adet lisans alınacak

  Elimde bir adet IPS lisansı var. Ancak 25$ ödemek gerekiyor. Uygulamalar dahil değildir sadece forum lisansıdır. İlgilenirseniz detayları PM ile görüşebiliriz.
 12. Adım adım resimli widget plugini yapmak

  Hocam gerçekten emeğiniz çok. Bu şekilde basit yoldan eklenti geliştirmemize yardımcı oluyorsunuz. Daha zengin kaynaklara sayenizde erişebiliyoruz. Teşekkür ederim.
 13. CSS Şablon Yolu hakkında

  Aslında sizin açıklamanız ile daha iyi anladım. Burada sadece bir tek css dosyası için bir yol gösterilmiş bu doğru bir kavram. Buraya kadar normal. Benim belirtmek istediğim ise bir şablon grubunu işaret etmek ancak onun altında var olan css dosyalarını bu yol içerisinde belirtebilmek. Açıkçası bana biraz saçma geliyor bu söylediğim. Ama jquery biçimi bu işlevi yerine getirmektedir. Yani yol sadece şablon grubunu gösterecek ama altında bulunan css dosyalarını otomatik olarak görecek bir düzen. Sanırım bu yol ile IPS yapısına uygun hale getiremeyeceğim. Başka metotlara başvurmak gerekiyor.
 14. CSS Şablon Yolu hakkında

  <script type="text/javascript"> $(document).ready(function() { $(".styleOptions").styleSwitcher({ hasPreview: false, fullPath: "css/colors/" }); }); </script> Merhaba; Bir tema üzerinde stil değiştirici özelliği üzerinde çalışıyorum. Eğer html yapısına göre uygularsam sorunsuz olarak çalışmaktadır. Temada kullanmak için yukarıdaki jquery içeriğinde bulunan yolu fullPath: "css/colors/" IPS nin yapısına göre nasıl düzenlerim. Buradaki bu yol altında bir çok css dosyası vardır. Örnek verecek olursam: css/colors/black.css css/colors/red.css css/colors/gray.css css/colors/blue.css gibi kalın yazı ile belirtilmiş css dosyaları var. Burada sadece fullPath: yazan yeri nasıl IPS yapısına uygun olarak bir grup şablon içerisinde gösterebilirim. Sadece grup yolunu nasıl belirteceğimi bilmiyorum. Bu grup altında da şu css dosyalarını oluşturmak istiyorum. black.css, red.css, gray.css, blue.css gibi. Araştırmalarımda şöyle bir şey buldum ama nasıl kullanılacağına dair bir fikir yürütemedim.. \IPS\Output::i()->cssFiles = array_merge( \IPS\Output::i()->cssFiles, \IPS\Theme::i()->css( 'css_file.css', 'core', 'front' ) ); Sayın Oscar Hocam bu konuda nasıl bir yol izlemeliyim.
 15. IPS Community Suite 4.1.17 Yayınlandı

  IPS işin suyunu iyice çıkardı. Ne zaman bir sisteme aha bu iyi gidiyor demişsem hep bo*** çıktı. Benim lisansım da 2 gün önce bitti adamlar sonra yeni sürümü çıkardılar. Bence bunlar lisans sürelerini göz önüne alarak ta sürümleri yayınlıyorlar. Tam paracı olmuşlar resmen. Yav ille warez kullanın diyorlar resmen dünden beri çok kızgınım valla...
×

Önemli Bilgilendirme

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.