Jump to content

Opposite

Üyeler
 • İçerik sayısı

  141
 • Katılım

 • Son ziyaret

 • Days Won

  6

Opposite kullanıcısının son zaferi 13 Ağustos 2017

Opposite en beğenilen içeriğe sahiptir

Topluluk Puanı

12 İyi

Opposite Hakkında

 • Derece
  IPBA Üye

Kullanıcı Sistem Bilgileri

 • IPB Sürüm
  4.0.0
 • Ülke
  Turkey

Güncel Profil Ziyaretleri

Güncel ziyaretçiler bloku aktif değil. Diğer kullanıcılar son ziyaretçilerinizi aktif edene kadar göremezler.

 1. Opposite

  Store alanında direkt karta ekleme Hakkında

  Bu konuda herhangi bir yardım yok mu aceba?
 2. Merhaba Arkadaşlar; IPS Store alanında bir ürünü direkt olarak karta eklemek için aşağıdaki şekilde bir .php dosyası kullanıyorum. Ama burada eksik olan bir şeyler var ve bu yol ile bir ürünü direkt olarak karta ekleme konusunda sıkıntı yaşıyorum. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. addtocart.php dosyası içeriği <?php $_SERVER['SCRIPT_FILENAME'] = __FILE__; $path = ''; $_GET['app'] = 'nexus'; $_GET['module'] = 'store'; $_GET['controller'] = 'cart'; require_once $path . 'init.php'; if (\IPS\Request::i()->id) { $_SERVER['HTTP_REFERER'] = ''; $disp = \IPS\Dispatcher\External::i(); \IPS\Request::i()->csrfKey = \IPS\Session::i()->csrfKey; $disp->run(); } else { die("No ID passed"); } exit(); Burada nasıl bir yol izlemem gerekiyor arkadaşlar. Yani ben bir ürünü sepete ekle dediğimde Popup menü açılmadan direk eklemesini istiyorum. Kullanmak istediğim link şu şekilde olması gerekiyor. https://www.mysite.com/product/addtocart.php?id=15 Yani burada id si 15 numaralı ürünü direkt olarak karta eklemem gerek. Bu konuda yapılmış örneğini ipsfocus sitesinde görebilirsiniz. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
 3. Opposite

  FILE_DOES_NOT_EXIST Hatası

  Hocam teşekkür ederim ama değişen bir durum yok maalesef...
 4. Opposite

  FILE_DOES_NOT_EXIST Hatası

  Hocam cevabınız için teşekkür ederim. Yukarıdaki bahsettiğiniz alanı nereden kapatabilirim. Tema ile ilgili bir hata olabilir mi?
 5. Opposite

  FILE_DOES_NOT_EXIST Hatası

  RuntimeException: FILE_DOES_NOT_EXIST (0) #0 /var/www/html/r233622/system/Theme/Theme.php(1495): IPS\File\_Amazon->contents() #1 [internal function]: IPS\_Theme->IPS\{closure}(Object(IPS\File\Amazon)) #2 /var/www/html/r233622/system/Helpers/Form/FormAbstract.php(365): call_user_func(Object(Closure), Object(IPS\File\Amazon)) #3 /var/www/html/r233622/system/Helpers/Form/Upload.php(697): IPS\Helpers\Form\_FormAbstract->validate() #4 /var/www/html/r233622/system/Helpers/Form/FormAbstract.php(165): IPS\Helpers\Form\_Upload->validate() #5 /var/www/html/r233622/system/Helpers/Form/FormAbstract.php(142): IPS\Helpers\Form\_FormAbstract->setValue(true) #6 /var/www/html/r233622/system/Helpers/Form/Upload.php(147): IPS\Helpers\Form\_FormAbstract->__construct('core_theme_set_...', Object(IPS\File\Amazon), false, Array, Object(Closure), NULL, NULL, 'core_theme_set_...') #7 /var/www/html/r233622/system/Theme/Theme.php(1501): IPS\Helpers\Form\_Upload->__construct('core_theme_set_...', Object(IPS\File\Amazon), false, Array, Object(Closure), NULL, NULL, 'core_theme_set_...') #8 /var/www/html/r233622/system/Node/Controller.php(467): IPS\_Theme->form(Object(IPS\Helpers\Form)) #9 /var/www/html/r233622/system/Node/Controller.php(366): IPS\Node\_Controller->_addEditForm(Object(IPS\Theme)) #10 /var/www/html/r233622/system/Dispatcher/Controller.php(85): IPS\Node\_Controller->form() #11 /var/www/html/r233622/system/Node/Controller.php(62): IPS\Dispatcher\_Controller->execute() #12 /var/www/html/r233622/applications/core/modules/admin/customization/themes.php(49): IPS\Node\_Controller->execute() #13 /var/www/html/r233622/system/Dispatcher/Dispatcher.php(146): IPS\core\modules\admin\customization\_themes->execute() #14 /var/www/html/r233622/admin/index.php(13): IPS\_Dispatcher->run() #15 {main} Sayın Oscar hocam bu hatanın sebebi nedir. IPS 4.2.5 üzerinde bu hatayı almaktayım.
 6. Opposite

  IPS Community Suite 4.2.6 Final Yayınlandı

  Ben 5a yükledim hiç bir sorun olmadan güncelledi.
 7. Opposite

  Geliştirici Mod Tema Seçimi

  Teşekkür ederim zaten bende öyle olabileceğini aslında değerlendirdim ama temalar arasında seçim yapamamak biraz garibime gitmişti. Cevabınız için teşekkürler.
 8. Opposite

  Geliştirici Mod Tema Seçimi

  Hocam Merhaba, IPS 4.2 Beta 4 üzerinde çalışıyorum. Dev modu dosyalarını yükledim. constants.php dosyasını ekledim. Herşey gayet normal olarak çalışmaktadır. Bir tema yükledim. Tema hem ACP de hemde forumda görünüyor. Ancak dev mod etkin iken yüklemiş olduğum temayı seçemiyorum ve görüntüleyemiyorum. Bu normal bir durum mu yoksa bir hata mı? Eğer bir hata ise nasıl çözebilirim. Çünkü dev modu etkin iken hem geliştirici araçlarını kullanabiliyor hemde designer moda gerek kalmadan tema üzerinde düzenleme yapabiliyorum. Ama yapmış olduğum düzenlemeleri temayı seçemediğim için göremiyorum.
 9. Opposite

  Güncelleme Kontrolü nasıl yapılır?

  Teşekkür ederim bu kısmı atlamışım. Şimdi oldu. Saygılar sunarım.
 10. Opposite

  Güncelleme Kontrolü nasıl yapılır?

  Hocam teşekkür ederim. http://www.ipbaccess.com/updatecheck/deneme klasörümüz içerisine bir index.php veya index.html dosyasına yukarıda vermiş olduğunuz içeriği kendimize göre dzenleyip kaydedyoruz. Umarım doğru anlamışımdır.
 11. Merhaba Zafer Hocam bir sorum olacak. Yardımcı olursanız sevinirim. IPS burada açıklamış ama ben yorumlayamadım. Buradaki işlemi ayrıntılı olarak anlatmanız mümkün mü? https://invisioncommunity.com/developers/docs/development/checking-for-updates-in-your-application-plugin-or-theme-r49/ Bu check.php dosyasının içeriiği nasıl olmalıdır. Örnek bir uygulama güncellemesi veya tema güncellemesi için bunu nasıl yaparız. Saygılar...
 12. Opposite

  IPS Community Suite 4.2.6 Final Yayınlandı

  Arkadaşlar temalar konusunda endişe etmeyiniz. Lakin temalardaki template yapısı üzerinde değişim çok fazla söz konusu değil. 4.2 ile beraber sadece css yapısı üzerinde değişimler olmuştur. Buda basit bir kaç düzenleme ile 4.1 temaları sorunsuz bir şekilde 4.2 üzerinde kullanılacağı söylenmektedir. Bende sabırsız birisi olarak web sitemi güncelledim. Ben Nerva temasını kullanıyorum. Baktım kullanmış olduğum tama hata verdi. Site açılmadı bende tema üreticisi ile görüştükten sonra kendisi 10 dk içinde benim için temayı güncelledi. Hata veren şablonlar uygun hale getirilince sorunsuz olarak kullanabiliyorsunuz.
 13. Opposite

  3 adet lisans alınacak

  Elimde bir adet IPS lisansı var. Ancak 25$ ödemek gerekiyor. Uygulamalar dahil değildir sadece forum lisansıdır. İlgilenirseniz detayları PM ile görüşebiliriz.
 14. Opposite

  Adım adım resimli widget plugini yapmak

  Hocam gerçekten emeğiniz çok. Bu şekilde basit yoldan eklenti geliştirmemize yardımcı oluyorsunuz. Daha zengin kaynaklara sayenizde erişebiliyoruz. Teşekkür ederim.
 15. Opposite

  CSS Şablon Yolu hakkında

  Aslında sizin açıklamanız ile daha iyi anladım. Burada sadece bir tek css dosyası için bir yol gösterilmiş bu doğru bir kavram. Buraya kadar normal. Benim belirtmek istediğim ise bir şablon grubunu işaret etmek ancak onun altında var olan css dosyalarını bu yol içerisinde belirtebilmek. Açıkçası bana biraz saçma geliyor bu söylediğim. Ama jquery biçimi bu işlevi yerine getirmektedir. Yani yol sadece şablon grubunu gösterecek ama altında bulunan css dosyalarını otomatik olarak görecek bir düzen. Sanırım bu yol ile IPS yapısına uygun hale getiremeyeceğim. Başka metotlara başvurmak gerekiyor.
×

Önemli Bilgilendirme

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.