Jump to content

turkasoft

Üyeler
 • İçerik sayısı

  6
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

turkasoft Hakkında

 • Derece
  Yeni Üye

Kullanıcı Sistem Bilgileri

 • IPB Sürüm
  3.4.x
 1. turkasoft

  Table 'dbadı.forums' doesn't exist Hatası!

  Beni yanlış anladınız sanırım.Ben veritabanına isim verirken sitenin adını yazmıştım o yüzden sitenin adı geçiyor. Tablolarda geçmiyor yani. Sizinde söylediğiniz gibi forums diye bir yapı yok forums_forums / forums_topics gibi yapılar var ama içeriğinin bir kısmını verdiğim dosyanın içinde gördüğünüz gibi tablo isimleri değiştiriliyor. "1": { "method": "renameTable", "params": [ "forums", "forums_forums" ] forums_forums ---forums olarak değiştiriliyor haliyle update yaparkende dbadı.forums_forums değilde dbadı.forums olarak işlem yapıyor. Bir kaç şey deneyeceğim forumu gözden çıkarttım dediğim gibi hırs yaptım bu sorunu çözecem
 2. turkasoft

  Table 'dbadı.forums' doesn't exist Hatası!

  Table 'burada veritabanının adı yazıyor .forums' doesn't exist sitenin adı geçtiği için kapattım farklı değil o yüzden. Eski forumun sürümü 4.1.19.4 güncellemeyi henüz yapamadığımdan dolayı yönetim panelinde hala sürümü görebiliyorum. Bu sorundan önce veritabanıyla herhangi bir ilişkim olmadı şimdi sorduğum yöntemi deneyeceğim gözden çıkarttım resmen. Başarılı olursam buradan bildiririm.
 3. turkasoft

  Table 'dbadı.forums' doesn't exist Hatası!

  site adını kapattım hata mesajı duruyor. Ticket ile uğraşmak istemiyorum açıkçası, aklıma şöyle bir şey geldi çalışır mı emin değilim. sıfırdan 4.2.2 kurayım daha sonra veritabanını temizleyip eski yedeği olduğu gibi içe aktarayım diyorum olur mu sizce ?
 4. turkasoft

  Table 'dbadı.forums' doesn't exist Hatası!

  conf_global.php dosyasını ellemedim ve tablolarda prefix yok. Daha farklı ne yapılabilir çözebilirsek çok sevinirim.
 5. Herkese merhabalar, 4.1.19.4 sürümünden 4.2.2 sürümüne geçiş yapmak için dosyaları sunucuya gönderdim ve güncelleme işlemine başladım fakat resimde ki gibi bir hata veriyor. Dosyayı incelediğimde; { "1": { "method": "renameTable", "params": [ "forums", "forums_forums" ] }, "2": { "method": "renameTable", "params": [ "topics", "forums_topics" ] }, "3": { "method": "renameTable", "params": [ "posts", "forums_posts" ] Tablo isimlerinin değiştiriliyor olduğunu gördüm. fakat nedense bu işemiyor heraldeki "Table 'DATABASE-ADI.forums' doesn't exist " gibi bir hata veriyor sistem. Her tarafı aradım taradım fakat her hangi bir şey bulamadım. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
 6. Forumlarımıza hoş geldiniz turkasoft :)

×

Önemli Bilgilendirme

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.