Jump to content

Screwy

Üyeler
 • İçerik sayısı

  17
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

Screwy Hakkında

 • Derece
  Yeni Üye

Kullanıcı Sistem Bilgileri

 • IPB Sürüm
  3.4.x
 1. Screwy

  Konuya Ön Ek Ekleme

  Hocam ben sizin en son bıraktığınız çeviri paketini kendim baya çevirdim yani neredeyse ingilizce yer yok gibi. Ben baya karıştırdım dediğiniz şekilde baktım altını üstüne getirdim ama olmuyor. Yani konu açarken etiket ekliyoruz ya o etiketlerden ön ek ekleniyor ama istediğim gibi değil. Atıyorum ben tüm ıpb temalarının olduğu bir bölüm açıyorum ve bu bölüme tema sürümlerini IPB 3 teki sabit konu gibi arkası yeşil olarak şekilli ön ek atamak istiyorum yani sadece benim belirlediğim ön ekler belirlediğim görünümde olsun istiyorum. Ama sanırım bu özellikten mahrumuz. Bende düşünülmesi gereken bir ayrıntıydı. Böyle bir şey mümkünse araştırmamız mümkün mü? Ben ipb'nin kendi destek sitesinden bakındım ama bişi anlamadım o yüzden elim boş şuan.
 2. Screwy

  Konuya Ön Ek Ekleme

  Konu Günceldir.
 3. Screwy

  Konuya Ön Ek Ekleme

  Merhaba Benim belirlediğim herhangi bir kategoriye yine sadece benim belirlediğim şekillerdeki ön eklerin kullanılmasını nasıl yapabilirim. Baktım ama hiç bir yerde ön ekler ile ilgili bir bilgi yok.
 4. Screwy

  Bu alanları Nasıl Düzeltebilirim.?

  Günceldir.
 5. Merhaba arkadaşlar Aşağıdaki resimlerde yer alan alanları düzenlemek istiyorum bu konuda bana yardımcı olur musunuz? 1: Forum anasayfasına gelince aşağıdaki gibi "Forumlar -" şeklinde isim ekleniyor. Ben bunu kaldırmak istiyorum nasıl yapabilirim? 2: Forum anasayfasında "FORUMLAR" şeklinde bir h1 etiketi var. Bu yüzden sanırım tam emin değilim ama sağdaki sidebar yukarda kalıyor. Bu yazıyı kaldırırsam forumla aynı hızaya gelir diye düşünüyorum. Bu yazıyı nasıl kaldırabilirim. 3: Bu sitedeki gibi anasayfada güncel konular ve iletiler kısmını nasıl yapabilirim? 4: Birde siteye resimleri ve videoları ek olarak eklemek yerine resimleri link olarak yani resim upload servislerinden direct link ile videolarıda youtube gibi mesela kodları ile nasıl paylaşabiliriz? Editörde yok sanırım buna dair herhangi bir şey Yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.
 6. Screwy

  IP4 Mü Kullanmalı Yoksa IPB3 mü?

  @Oscar Hocam yeni konu açmak istemedim. Bu sitede kullandığınız güncel konu ve iletiler kısmını nasıl yapabilirim?
 7. Merhaba arkadaşlar Uzun bir süre ipb xenforo arasında kaldım daha sonra ipb lisans almaya karar verdim ama ipb nin 4 sürümü yeni çıkmış ve ipb 3 ile 4 arası gidip gelmeye başladım. Şimdi ipb 3 de bir sürü eklenti bir sürü tema mevcut. 4 versiyon daha yeni sizce 4 mü kullanmalıyım yoksa ipb 3 iyi midir? Beni bu konuda aydınlatabilir misiniz?
 8. Screwy

  IPB Yeni Sürüm Hakkında Sorum

  Doğru unutmuşum okumuştum o konuyu teşekkür ederim bilgileriniz ve yardımlarınız için. Çok kararsız kaldım
 9. Screwy

  IPB Yeni Sürüm Hakkında Sorum

  Hocam bu soruma da cevap alabilirmiyim? Ona göre lisans alıcam yada almıcam.
 10. Screwy

  IPB Yeni Sürüm Hakkında Sorum

  Lisans sayfasını okudum da şimdi sürüm güncelleme için ücret alıyorlarmış mesela diyelim ki ben 4.0 beta yani şuan ki sürümü aldım lisansı yani sonrasında diyelim 1 ay sonra 4.0.2 vb. sürüm çıktı beta bitti sonra 4.1 çıktı bu sürümler çıktığında yeni sürümü indirmem için ücret ödemem gerekecek mi?
 11. Screwy

  IPB Yeni Sürüm Hakkında Sorum

  Bilgiler için çok teşekkür ederim. Son bir sorum daha var. Peki size göre tahminen 4.1 sürümü ne kadar süre sonra gelir.
 12. Screwy

  IPB Yeni Sürüm Hakkında Sorum

  Merhaba Şimdi ben IPB 3 lisansı kursam yani sürümü kursam sonra 4.1i bekleyip sürüm yükseltsem sorun yaşar mıyım? Yani yaşamam diye düşünüyorum sonuçta adamların sistemini kullan bir yığın insan var onlar mağdur etmeyeceklerdir sorunsuz 4.1e yükseltebiliriz diye düşünüyorum. Birde IPB de eklenti yönünden çok sıkıntı çeker miyim? Mesela açacağım forumda bazı forumlara giriş için yaş sınırı getirmek istesem yada giriş için belli şartlar olmasını istesem bunlar için eklenti mevcut mu? Birde IPB masraflı bir sistem diyorlar yani eklentileri paralıymış, sürümleri felan gibisinden bu ne kadar doğru?
 13. Screwy

  IPB Yeni Sürüm Hakkında Sorum

  Benim şuanda forum kurmam gerekiyor başka bir sistem kursam mesela vbulletin 4 veya 5 kursam IPB 4.1'e sorunsuz geçebilir miyim? Yada şimdi null IPB kursam 4.1 çıkınca lisans alsam olur mu sizce hangisini yapsam ?
 14. Merhaba arkadaşlar Sanırım IPB 4 sürümü daha beta olarak yayında kesin olarak yayınlanmadı. Bu sürüm benim baya bir hoşuma gitti ve lisans almayı düşünüyorum. Sizce IPB alsam pişman olur muyum? (bu soruyu IPB'cilerin içinde sormak garip ama soruyorum işte)IPB'de eklenti ve tema yönünden çok sıkıntı çeker miyim?Konuyu açmaya niyetlenirken aklımda bir sürü soru vardı ama şuan bu ikisini yazabildim. Yardımcı olursanız memnun olurum.
 15. Screwy

  Bir Kaç Sorum Olacak

  Merhaba arkadaşlar bir kaç sorum olacak öncelikle lisans hakkındaki sorularıma geçeyim... 1-) Bir sitenin lisanslı mı yoksa null mu kullandığını nasıl anlarız? 2-) Bir site null kullanıyorsa bunun için ne işlem yapılır ve nasıl şikayet edebilirim? Gelelim diğer sorularıma... 1-) IPB ye ait bir seo eklentisi felan göremedim sanırım seo özelliği sisteme entegreli ben sistemi kurduğumda sistemin seo su yetiyor mu yoksa ek bir seo eklentisi satın alıp kurmalımıyım. 2-) Sistemi kurduğumda seo ayarlarını ayarlamalımıyım yoksa default hali yeterli mi? Şimdilik aklıma bu sorular geldi yardımcı olursanız memnun olurum...
×

Önemli Bilgilendirme

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.