Jump to content
Duyurular
 • IPBaccess ve bünyemizde bulunan IPB tabanlı forumlar için Sunucu değişimi yapıldı.
 • Bir kaç gün içinde mevcut siteler yeni sunucuya taşınacaktır.
 • IPBAccess Güncellendi.

XANDERER

Premium
 • Content Count

  293
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

XANDERER last won the day on October 7 2015

XANDERER had the most liked content!

Community Reputation

11 Good

1 Follower

About XANDERER

 • Rank
  Premium User
 • Birthday 03/15/1973

Personal Information

 • Outlook
  peksenkerem@yahoo.com.tr

Profile Information

 • Gender
  Erkek
 • Location
  İstanbul

User System Information

 • IPB Version
  4.1.x
 • Contry
  Turkey

Recent Profile Visitors

3,729 profile views
 1. 6 Aylık sürem doldu daha ödeme yapmadım, bu yüzden yapamayacağım şimdi bunu, güvenlik açığını kapatmak için bile para ödemek zorunda olmak ta biraz garip geliyor bana aslında. Çok önemli bir açık varsa aslında bunu daha önce satın almış birisinin kusuru değildir bu bence, yani demem o ki, üründeki bir sorunu giderdiklerini söyleyip 6 aylığı bitmiş birisine bu güncelleme desteğini vermemek demek, "sen aldığında açık vardı ama o açığı şimdi ödeme yapmadığın için sen kapatamayacaksın" demek ile aynı şey. Bu da sistemdeki eksikliğin, senin ödemelerine denk gelmemesi durumunda, parasını verip aldığın şeyin eksik olarak kalması anlamına geliyor, ne bileyim bu tür güvenlik güncellemelerinden 6 aylık destek ücreti istememeliler bence, diğer türlü güncellemeler olur elbette, ama bu önemli açıkları kapatmak için olmaz, kapttığı açık kendi script inin açığı neden ben yine para ödemek zorunda olayım ki ? Yanılıyorsam düzeltin ancak bana pek etik gelmiyor bu. Şimdiye kadar bu forum için binlerce lira para harcadım, yine harcamaya da devam edeceğim, ama böyle şeyler beni rahatsız ediyor, üstelik hiç verdiğim paraların boşa gitmediğini bildiğim halde, hiç lisans almadığım ürünüm yok, her şeyim lisanslı, windows um bile, ancak windows önemli bir güvenlik açığını kapattığında bizden fazladan para istemiyor, aslında iş güvenlik açığı ise hiç bir firma istememeli zaten, kendi hatalarını düzeltmişler ben parasını yenilemek zorundayım, çok tuhaf gerçekten. Örnek : Bir manava gidip 4 tane armut aldık, armut'u satan manav bana "armutlardan birisi çürümek üzere yani bayat" dedi, bende dedim ki, "değiştir öyleyse", manav bana "çürük olanı değiştirmen için bir armut parası daha ödemelisin." diyor. Nasıl ama !! Bu durumda satışı yapan firma 6 aylık lisans yenilemelerini alabilmek için, bilerek script te acık bırakmadığı konusunda nasıl güveneceğiz peki ? Not: ilk defa 6 aylık ödememi geciktirdim şimdi güvenlik açığı kapanıyor, benim suçum nedir peki ? Saygılar.
 2. Harika gerçekten hocam. Yine çok iyi düşünmüşsün, konu içerisine bbcode olarak gömmek daha kolay olur hepimiz için. Merakla bekliyorum hocam, heyecanlandım şimdi yine Saygılar.
 3. Hocam biliyorum, o konuya bakarak basit bir portal yaptım zaten, bazı sorunları var ancak ben nedenini bulamadım. Ayrıca sizinle de daha önce konuştuğumuz gibi, ben biraz daha kapsamlı, haber portalı tarzımda slider ı olan değişik kategorilerde haberleri aynı sayfa üzerinde küçük sıralar ile gösterebileceğim türden bir portal istiyorum. Ücretli yada ücretsiz yapılmış olan lardan bilgisi olan var mıdır acaba ? Yani cahilliğimden belki tam olarak anlatamıyorumdur, ancak biraz daha fazla özelliği olan bir haber portalına ihtiyacım var, üstte slider ( 15 resim ekleyebileceğim ) Altta günceller ayrı blok ta, altta kategorilere göre 5 erli gruplarda gösterecek vs. vs. gibi bir şey. Yani demek istediğim bu. Saygılar.
 4. Aslında başlık sorunun ne olduğunu açıkça gösteriyor. Yine de açıklayayım. Default font çok küçük geliyor, oyun forumu kullandığım için uzun yazılar ve oyun incelemeleri yazarken küçük yazılar okumayı zorlaştırıyor, bunun için bir font ve size belirledim, ancak bunu nasıl forumun default fontu ve size ı yapacağımı bilmiyorum, bir yolu varmıdır acaba ?
 5. Bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim. Söylediklerinize harfiyen katılıyorum, bu yüzden yanlış anlaşılabilecek bir şey yok. Aslında bende entegrasyon kullanıp wordpress tarzı bir open source kullanmak yerine IP.Content kullanmayı tercih ederim, zaten sonuçta aynı firmanın entegre modülü, ancak ben Vbulletinde geçmiş ve bu sistemi çok araştırmamış birisi olarak bu konuda çok cahilim, sadece admin panelini kullanmayı ve işime yarayacak düzenlemeler yapmayı biliyorum o kadar, gerisi bende yok Bu durumda fikir sahibi olabilmek için nasıl kullanacağımı birilerinin bana anlatması gerekiyor, IP.Content in ne işe yaradığını bilmek onunla birşeyler yapabileceğim anlamına gelmiyor doğal olarak, bu noktada bu site gibi sitelerin bu konuda devreye girip biraz eğitim ve basit ten kompleks e kadar bir rehber yada eğitim sunması çok faydalı olurdu, bunu bilenler kendileri paylaşsa güzel bir şey çıkardı ortaya diye düşünüyorum, ancak bizim millet biraz tembel bu konuda alacağını alır gider, ancak kendi bildiğini paylaşmaz, sadece başka bir paylaşanı bekler. Oscar hocam bir sürü şey paylaştı, onun dışında bilgi paylaşmaya niyeti olanı da görmedim, az önce dediğim gibisi yapıyorlar, alıyorlar ve gidiyorlar, kendi siteleri için yaptıklarını başkalarına anlatmak kendilerine zahmetli geliyor. Neyse konu başka tarafa kaydı, sonuç itibari ile bu tip materyaller konusunda vbulletin çok büyük bir arşive sahip, ancak aynı şeyi IPB için söyleyemiyorum, ancak IPB script olarak vbulletin den kat kat iyi, ancak ülkemizde bir vbulletin tutkunluğu var. Teşekkürler.
 6. Sanırsam bir kaç opsiyon sunacak, ancak bir konu açtığımızda ya o konunun içerisinde yada en başında tablo olarak görünecek, gerçi konu içerisinde olsa da belli bir düzende ve tablo olarak görüneceğini düşünüyorum. İşin özü şu; Neyin tanıtımını yada anlatımını yapıyorsanız onun bilgilerini değişik biçimlerde kendiniz istediğiniz gibi ve istediğiniz yerde görüntüleme olanağınız olacak gibi bir şey. Çok emin değilim tabii ancak oscar hocam bunları düşünerek yapıyor du. Belkide anlattığımız konunun ayrıntılarını ve info sunu nerede göstereceğimizi bir kaç seçenek ile bize sunacağını düşünüyorum, konu içi, topic başı, vs. gibi ama en nihayetinde bu bir konun içerisinde olacağı kesin, çünkü info vermek için önce bir konuya sahip olmamız lazım, yoksa neyin bilgilerini sunacağız ki kullanıcılara. Umarım yardımcı olmuştur.
 7. Estağfurullah anlamamanız çok doğal, daha önce hiç bir forum için yapılmamış bir eklenti, bu sebep ile anlamamışsınızdır, sizde bir kusur yok. En basit olarak ne olduğunu size anlatayım, ben bir kaç ay önce kendi forumumda kullanmak üzere bir eklenti rica etmiştim, benim forum oyunlar üzerine, her oyun için bir bilgi kümesine ihtiyaç duyuyordum, yani oyunun Yapımcısı, yayıncısı, dağıtımcısı, menşei, çıkış tarihi, türü, genel puanı, editör puanı, kullanıcı puanı, vs. vs. gibi gidiyor, bu oyun yada herhangi bir şeyi tanıtırken ihtiyaç duyulabilecek bilgi paneli yani info. Oscar hocamızın temelde başladığı buydu, ancak o fikri de, uygulamayı da aldı geliştirdi, geliştirdi ve global olarak herkesin bir forum yada topic te kullanabileceği bir hale dönüştürdü, ki benim hiç aklımda olmayan güzel özellikler eklemiş, daha daha geliştiriyor gördüğünüz gibi. Umarım ben anlatabilmişimdir. Saygılar.
 8. Merhaba. İçeriğinde ağırlıklı olarak online oyunların anlatıldığı bir sitemiz var, derli toplu ve güzel bir portal yapmak istiyorum, forum içerisinden paylaştıklarımı na sayfada yayınl özelliği falan gibi şeyler olursa mükemmel olur, bunun için önerileriniz nelerdir ? IPB için page yapılıyor bunu biliyorum ancak benim yazılım ile yapmam mümkün değil, yani kendim yapamam, bunun için yapılmış satılık page ler yada başka bir script ile entegreli çalışabilecek bir şey de olabilir. Tavsiyelerinizi rica ediyorum. Teşekkürler.
 9. Harikasın hocam Çok güzel bir şey olacağı kesin. Birde artık bu benim önerim olmaktan çıkmış, başlı başına kocaman bir uygulama olmuş resmen anlattıklarına bakılırsa, sanırım benim önerim sadece bu yaptığınızın kıvılcım kısmını oluşturuyor Çok kişinin ihtiyacını giderecek, hatta iddaa ediyorum ihtiyacı olmayacak hiç bir forum yoktur buna. Bunu bitip markete koyduğunda eminim çok kişi satın alacaktır, ancak ne olduğunu anlatması biraz yorucu olabilir, lakin böyle bir başka örnek yok. Devam hocam, sonuna kadar sizi destekliyorum ve son halini merakla bekliyorum. Benim çoooook işime yarayacak mesela. Saygılar.
 10. Hocam mükemmel olmuş, çok iyi şeyler yapmışsınız, ben başta öneriyi size sorduğumda bu kadar gelişebileceğini hiç düşünmemiştim gerçekten. Ortaya bu kadar güzel bir şey çıktığına göre, siz aklınıza gelen ne varsa yapın, kendi adıma bu gelişimden çok memnunum, "gelişmesi gerekiyor" yada "ekleyeceğim şeyler var" diyorsanız ben beklerim istediğiniz kadar. Elleriniz dert görmesin, çok güzel gidiyor. Saygılar.
 11. Yok hocam bu tema ile ilgili aslında sıkıntım yok, çok memnun olduğumu da hep söyledim, hatta iyiki tavsiye etmişsiniz de bende almışım, bu konuda bir yanlış anlaşılma olmasın sakın. Sadece Tema seçeneklerini arttırmak gibi bir niyetim var ve bu defa aldığımı biraz daha geniş bir tema olarak almak istediğimi söylemek istedim ama anlatamadım herhalde Bu arada bu konuyu açtım ancak sanırım artık ihtiyacım kalmadı, sizin dediğinizi yapıp büyük forumları alta çektim birde Grid görünümüne aldım, list görünümünden daha hoş ve derli toplu durdu. İsterseniz bir girip bakın. Birde son iki güncellemeyi ben yaptım zaten admin CP den yapılıyor çok kolay oluyor böyle, tabii doya atılmadığı sürece böyle çok iyi oluyor. Teşekkürler. yardımlarınız için. Not: Bu arada bizim bir Forum info eklentimiz vardı, hani bu aralar yoğunsunuz ya ona bakabildiniz mi hiç ? 4 gözle onu da bekliyorum işin aslı. Not2 : Hocam kimsede imza alanı görmedim, kullanıcıların imza kısımlarını kullanması sitenizde yasaksa hemen kaldırayım, gerçi sizde bir uyarıda bulunmadınız ama belki kurallarınızda vardır diye bir sormak istedim.
 12. Hocam bu arada bu temayı genişletmenin başka bir yolu var mıdır acaba ? İnternette gezerken bundan daha geniş tema lar buldum. Oyunlar ile ilgili şeyler olduğu için forum biraz alan istiyor aslında. Neyse yapılabiliyorsa ne ala, yapılamıyorsa da canımız sağolsun ama hem geniş, hem de Blue Lagoon kadar iyi bir tema bulursam hemen satın alacağım bir tane daha.
 13. Hocam her zamanki gibi haklıydınız bende bir kategori oluşturup uzun alt başlıkları o kategorinin altına topladım, forum ana sayfası da küçülmüş oldu ve şimdi daha derli toplu duruyor. Teşekkürler. Yine de en azından 2 sütunlu bir düzen olsa güzel olurdu, hem forum anasayfasında hemde alt sayfalarındaki kategorileri toparlardı diye düşünüyorum, forum başlıkları oyun isiimleri olanları alt bölümlere aldım nasıl olsa, uzun isimleri gerekirse kısaltıp sığdırırım.
 14. Kaldırdığımızda google alt ta kalan ları okuyormu peki ? Birde onların her birisi ayrı bir oyun, onları alta koymazsak nasıl ulaştıracağız ? Kullanıcılar bir oyunu aradığında nasıl bulacak ? vs. vs. gidiyor. Oyun forumları böyle oluyor hocam keşke dediğiniz gibi olsa benim de işime gelir.
 15. Tek sütun yapınca da aşağıya doğru uzayıp gitmez mi hocam peki, bir sürü alt forumlar var çünkü. Tavsiyen nedir peki hocam ne yapalım.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Guidelines.