Jump to content
Duyurular
 • IPBaccess ve bünyemizde bulunan IPB tabanlı forumlar için Sunucu değişimi yapıldı.
 • Bir kaç gün içinde mevcut siteler yeni sunucuya taşınacaktır.
 • IPBAccess Güncellendi.

Aktör

Yöneticiler
 • Content Count

  158
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

39 Excellent

About Aktör

 • Rank
  Yönetici

Profile Information

 • Gender
  Bay
 • Location
  Pendik

User System Information

 • IPB Version
  3.4.x
 • Contry
  Turkey

Recent Profile Visitors

1,784 profile views
 1. Sistem -> Dosyalar bölümünden depolama alanları ayarlarını kontrol edin. İlk kurulumdan sonra biraz zaman geçmesi lazım ki yeni yol için on bellek oluşsun. IPB 4 sürümünde bu özellik tam oturmadı 4.0.6 sürümünde biraz iyileştirme yapıldı
 2. Bende canlı test ettim dayı.  :) Tester grubum gitmiş ama. :wacko:
 3. kendini uzaman sana arkadaş benim sözüm size değildi. ayrıca hesap aynı demişsin ama sizin anladığınız bu kadar. :o  Oscar benim dayımdır arada ortak kullandığımız oluyor ama Aktör benim hesabımdır.  İlla bir muhabbet ortasında tatsızlık çıkarmaya ne gerek var.? çok bilmişlik hoş bir şey değildir. :D   bende kendi fikrimi ayzdım niye alınıyorsunuz ayrıca ortaya bir şey çıkmadan polemik konusu yapmanız çok gereksiz. Dayım her seferinde yazzıyor daha ortada bir şey yok script çıkana kadar çok evrim değiştirir.
 4. Şaka gibi yorumlar geliyor. :) adamlar script yapıyor ve dağıtıyor bakın hatalı bulduğunuz yerleri bize bildirin düzeltelim diyor. Bazıları buldukları hataları geri bildiğim yapımıyor aa bak hata var IPS yapamamış falan diyor. Çok komiksiniz. Hangi firma bir script ilk yazdığında hatasız yapmış oluyor. Daha betası var. RC'si var.  bir scripti sıfırdan yazmanın nasıl bir şey olduğunu bilen var mı? Ufak bir eklenti bile yazıldıktan sonra 10-15 kere düzeltiliyor.   Üstelik bu script son kulanıcılar için değil ki. Hataları düğzeltilip final yayınlandığında bakarsınız o zaman gerekli gerekisz yorumları yaparsınız. :)
 5. Konu açma yardımcısı Tapatalk ile görüntülenmediği için açılan konular kayboluyor.
 6. Dosyaya tıkladığınız yerde sağ tık yaparak bağlantının kaynak koduna ulaşın. Sonrasında nerede değişiklik yapmanız gerektiğini bulabilirsiniz. Bağlantıya tema üzerinden target="_blank" etiketini eklemeniz gerekiyor.    Örnek bağlantı ekleyebilir misiniz?
 7. Ben beğendim. Özellikle tab menu kısmını yukarı almaları biraz modern olmuş. Eskisi biraz yavaş sorunluydu.  Sayfa boyutları değişince otomatik düzenlemesi çok yavaş çalışıyordu. 
 8. CSS dinamik olarak çalışmaz.  Minify CSS and JS tarafından CSS dosyaları site hızlı açılsın diye önbellekleme yaoılır. Onu iptal eder tema cache özelliğini kapatırsanız olabilir ama bu başka sorunlara neden olur. Oscar dayım daha iyi bilir.
 9. Hazır öyle değiştirilebilecek bir şey değil aslında. Ama tema'dan modifiye edebilirsin. :)
 10. Onun için zaten makale var.   http://www.ipbaccess.com/topic/7396-uygulamalar%C4%B1-varsay%C4%B1lan-yapma/.
 11. global_template şablonlarını karşılaştırın görürsünüz. temayı aldığınız yere sordunuz mu? genelde temanın forumlarında yazılıyo bu konular.
 12. İstediğiniz şey bu olabilir. http://www.ipbaccess.com/topic/7396-uygulamalar%C4%B1-varsay%C4%B1lan-yapma/
 13.   Kaldır seçeneği tabloları silinmiyorsa uygulamada sorun olabilir. Bence sorun etmeyin tabloların ve seçeneklerin durması bir zarar getirmez. Tapatalk güncellendi olmazsa yenisi ile update edin sonra kaldırın. Bence ona da gerek yok güncelleyin dursun pasif duruma getirin. Zamanla lazım olursa kullanılabilir.    Oysa gelişen mobil teknolojiler ve giderek büyüyen ekranlı mobil cihazları düşünürsek tapatalk artık gereksiz demode bir uygulamadır. :)
 14. Konuda aşırılık söz konusu olmadığı için tekrar açtım. Yazdıklarımıza ve üslubumuza dikkat edelim.    @Daeu mesajlarınız açık değil ve yanlış anlaşılmalara neden olmakta. Baştan belirtin sorununuzu ifade tarzınızı koruyun.    Konu açık ve başka fikri olan varsa yazabilir.
 15. URL'den resim yükleme dediğiniz resim eklemedir sanırım. Yani URL'yi eklersin kullanıcı download etmek istediğinde kaynağa yönlendirir. Kaynak olarak harici bir ftp kaynağı veya bir site mi yani sorun nedir tam olarak? 
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Guidelines.