Jump to content
Duyurular
 • IPBaccess ve bünyemizde bulunan IPB tabanlı forumlar için Sunucu değişimi yapıldı.
 • Bir kaç gün içinde mevcut siteler yeni sunucuya taşınacaktır.
 • IPBAccess Güncellendi.

PuNisHeR

Members
 • Content Count

  40
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About PuNisHeR

 • Rank
  Newbie
 1. Merhaba Arkadaşlar. Eminimki bu probleme birçoğunuz sinir olmaktasınız. IPB nin standart dil dosyası neden değiştirilemiyor diye. Aslında çok basit bir çözümü bulunmakta fakat admincp den yapamazsınız. Yapmanız gereken işlemleri aşağıda sırayla yazıyorum. Host panelinizden phpmyadmin giriş yapınız. Forumunuzda kullandığınız veritabanına giriniz. core_sys_lang tablosunu bulup Göz at tıklayınız. Karşınıza çıkan pencereden 1 nolu dil dosyasının sütununda lang_protected "1" yazmaktadır. Düzenle deyip bu lang_protected değerini "0" yapınız. ve işlem tamamdır. Bu yol bana uzun geliyor derseniz eğer aşağıdaki kodu uygulayınız. Veritabanınız Kısmına kendi kullandığınız veritabanınızın adını yazınız. UPDATE `Veritabanınız`.`core_sys_lang` SET `lang_protected` = '0' WHERE `core_sys_lang`.`lang_id` =1; Yardımcı olabildiysem ne mutlu. Bir teşekkür yeterli. Sabitlenirse sevinirim.
 2. Merhaba. pvp-kenti.com tarzında bir güvenlik doğrulama sistemi aramaktayım. Sistemin işleyişi şu şekildedir. Kişi siteye girer ve girişte doğrulama çıkar. sayfayı yenilese dahi mecburi doğrulamayı ister. doğrulamayı geçtikten sonra sitede birdaha belli bir süre karşısına çıkmaz. süre sonrası aynı sayfa içerisinde dahi olsa güvenlik sistemi ekrana gelir. sayfa yenilensede doğrulamayı geçmeden devam edemez. Doğrulamayı yaptıktan sonra kaldığı sayfadan devam eder. Bu şekilde bir sistem yapabilecek varmı acaba.
 3. Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Sistemi kuracağım site kendi kodladığım özel yapım bir script diyebiliriz ve sadece bende olan bi sistem forum tarzında değil bu yüzden entegresinide benim kodlamam gerekiyor. Fiyatlar konusunda düşüncelerinize katılmaktayım. Bu sistemi ilk açılış itibari ile ilk üyelikten başlatacağım ve ortalama ilk olarak aylık 2000 sms kullanılır düşüncesindeyim. tabi bu zamanla kendini gösterecektir.
 4. Önemli olan sms api hizmetini alabilecek düzgün bir firma bulmak. Altyapısı ve kodlarla bende uğraşabilirim. piyasadaki ücretlere baktım 1 sms yaklaşık 0,11 kuruşa geliyor. bundan daha uygun bir hizmet bulabilme imkanımız varmı ?
 5. Bu sistem hakkında biraz bilgi verebilme imkanınız varmı ? forum sitesi için değilde değişik bir platformda bu uygulama çok işime yarayacak. işe nerden başlamam gerekir. siteye nasıl integrasyonunu yapabilirim ? hangi firmalar bu iş için ideal yardımcı olabilirseniz sevinirim.
 6. Oscar bahsettiğin özellikler gerçekten iç acçıcı. Bu modülü download a sunmayı düşünüyormusun ? emeğine sağlık.
 7. Aranan kelimeleri sitede göstererek daha iyi indexlenmesini sağlayabilir. düşüncem bu şekilde :) o yüzden üzerinde duruyorum. ip.seo da zaten gösteriyor. oradaki kelimeleri tablo halinde değilde yanyan sitenin en altnda göstersek bence daha iyi olur diye düşünüyorum.
 8. göz attımda kelimeler gayet göze hoş duruyor site içeriğine göre :) bunları anasayfanın en altında nasıl gösterebiliriz. yardımcı olabilirmisin.
 9. senin bahsettiğin eklentiyi zaten kullanmaktayım. benim demek istediğim farklı bir eklenti. site içindeki etiketleri değil de, google da hangi kelimeleri arayıp sitemize yönleniyorlar ise o tarz bir hook tan bahsediyorum. buna benzer bir eklenti bulamadım Ayrıca Vbulletinde bu sistem var. "Tag Cloud" tu sanırım. google daki aranan kelimeleri site içerisinde gösteriyor ve trafik oranına katkısı oluyor.
 10. Arkadaşlar Merhaba. Aklıma bir durum takıldı. Vbulletin için yazılmış tag cloud eklentisi vardı. fakat bunu ipb de bulamadım. yalnız bizim türk arkadaşlardan biri o eklentiyi php ye çevirmiş. bunu ipb ye hook olarak derleyebilecek arkadaş var ise çok sevinirim. bu oluşacak eklenti çoğu sitenin işine yarayacaktır. http://www.r10.net/php/369768-anlatim-googlede-aranan-kelimeleri-gostermek-hit-canavari.html
 11. Onun bence bir ilişkilendirmesi var diye tahmin ediyorum ama sunucu düzenlemesi nerden yapılıyor orası var :)
 12. Merhabalar. Resimde gözüktüğü üzere Sunucu durumu dediğinden kastı nedir acaba. ne işe yarar nereden ayarlanır. bilgisi olan varmı?
 13. Arkadaşlar merhaba. Facebook App ID ile Api key i birleştirmiş sanırım. ben bir türlü connect e bağlayamadım. Aşağıdaki hatayı veriyor. acaba neden olabilir. Aynı sorun logindede var, kayıt formundada. yaklaşık 2 gündür kafa yoruyorum bir türlü çözemedim. yardımcı olabilirseniz sevinirim. [#1090091] An error occurred while trying to authorize this Facebook connection İlk sayfada yazılanı ve hatta aşağıdaki anlatımdakileri harfiyen yaptım ama gene sonuç aynı :S http://community.invisionpower.com/resources/documentation/index.html/_/new-docs/ipboard/promotion/facebook-login-integration-r662
 14. PuNisHeR

  Moderatör Bot

  Söylediğin imkansız değil yapılabilir. fakat şöyle bir durum var.Öncelikle Çok iyi ipb dilinden anlamak gerekir.Badwords filterdeki veriler ile title veya post kontrol edilerek başka bir foruma taşınabilir mantıken.Kısacası otomatik bot yapılabilir ama bunu yapacak birini bulmak çok zor. bana göre senin işin yatar. çünkü gerçekten çok kapsamlı bir kodlama gerekir ve bu modülü oluşturmak bayağı zaman alır.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Guidelines.