Jump to content
Duyurular
 • IPBaccess ve bünyemizde bulunan IPB tabanlı forumlar için Sunucu değişimi yapıldı.
 • Bir kaç gün içinde mevcut siteler yeni sunucuya taşınacaktır.
 • IPBAccess Güncellendi.

Cadde

Members
 • Content Count

  185
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

4 Neutral

About Cadde

 • Rank
  IPBA Member

Profile Information

 • Gender
  Bay
 • Hoby
  http://www.plusooo.com/

User System Information

 • IPB Version
  3.3.x

Recent Profile Visitors

2,553 profile views
 1. Fiyatı uygun olursa bende almak isterim elbet. Paketlenmesini beklerken bize düşen iyi çalışmalar dilemek olur :) Kolay gelsin.
 2. Üyelerimizden birisi yükleme kotanız dolmuştur şeklide uyarı aldığını söylüyor. Dosyaları ben upload edebiliyorum. Üyeye özel kota uygulaması gibi bir şeye ben rastlamadım ama var mı böyle bir şey?
 3. Merhabalar. Üye grubu ayarlarında dosya boyutu sınırı ile ilgili bir sıkıntım var. Panelden ayarladığımız değer ; Mesela 5100 kb 5.1 Mb her defasında yükleyebileceği bir eklentinin maximum boyutu mu yoksa bir üyenin foruma yükleyebileceği toplam dosya kotası mı acaba? Ben eklenti başına tek tek sınır sanıyordum ama bu konuda bir sıkıntı yaşıyorum. Saygılarımla.
 4. Merhabalar arkadaşlar.   GLARE temasında ve bir kaç temada daha gördüğüm hatta daha gelişmişleri de bulunan forum arkaplanı değiştirme özelliğini hook şekline getirip diğer temalarda da çalışmasını sağlayabilri miyiz?   Arkaplanı değiştirmek css kodlarında bir editle sağlanıyor jquery bunu zaten yapıyor.   Benim istediğim sadece bu temadaki : http://www.tomchristian.co.uk/development/ipb/?   arkaplan değiştirme özelliğini diğer temalardada kullanabilme imkanı.   Bunu nasıl yapabilirim? Hazır bir hook şeklinde var mıdır acaba?
 5. Kullandığınız sürüm nedir acaba? Yeni sürümün bir özelliği olabilri.
 6. Konuyu açtıktan sonra eklentiyi buldum arkadaşlar. Çok teşekkürler yine de. Instant Notifications ismi
 7. Merhabalar. Son zamanlarda sitelerde görebildiğimiz bir özellik olan bildirimler fonksiyonu IPB de varsayılan olan bir değer olmasına rağmen titleye bildirim sayısını yazdırmak için bir eklenti bulamadım. Facebook'ta filan gördüğümüz "bildirim gelince site başlığında (1) yazması olayını nasıl yapabiliriz acaba? Mesela forumda mesaj geldiğinde mesaj sayısı kadar + bildirim geldiğinde bildirim sayısı kadar orada rakam yazmasını istemekteyim. İkiside geldiğinde rakamların toplamı yazılabilir. mesela 4 bildirim 2 mesaj titleye 6 olarak yazılabilir, Facebook'ta ki gibi. IPB için bu şekilde bir eklenti var mıdır? Olursa kullanan çok olacaktır diye düşünüyorum. Bu konuda yorumlarınızı ve eklenti tavsiyelerinizi bekliyorum. Saygılarımla.
 8. Forumlardaki mesajları yenilemek, Recent topic kendini yenilese de arada sapıtıyor 10 mesajdan 2 mesaja kadar düşüyor :) Shoutbox 10 dk yazmayınca atabiliyor vs vs :) Sadece anasayfada olması sıkıntı yaratmaz diye düşünmekteyim.
 9. javascript kodu belli sürede sayfa yenilemek için
 10. Boardindex'e ekledim konu ve kategorilerde de ekleniyor kod. Sadece indexte olmuyor.
 11. Merhabalar. Çok basit bir olay belki ama bulamadım tam olarak. Forumun sadece anasayfasına bir kod eklemek istiyorum, diğer sayfalarda çalışmayacak. Tema dosyalarından hangisine,neresine eklemem gerektiğini bulamadım. Sadece indexte bulunması gerekiyor. Nasıl / Nereye ekleyebilirim acaba? Saygılarımla.
 12. Çok sevirinim doğrusu. Hem görsel hem de ayrıntısal bakımdan çok hoş bir eklenti bence. :)
 13. Merhabalar. Bir kaç forumda denk geldiğim vBulletin Eksta istatistik eklentisini çok beğendim. Genelde böyle yaratıcı & kullanışlı eklentiler IPB de kesinlikle mevcut oluyor fakat bu eklentiyi bulamadım. Eklenti geçen ay açılan konu sayısı ile bu ay açılan konu sayısını, geçen ay atılan sayısı ile atılan mesaj sayısnı ve geçen ay toplam üye sayısı ile bu ay toplam üye sayısı gibi değerleri karşılaştırıyor anladığım kadarı ile. IPB için bu tür bir eklenti duyan gören kullanan oldu mu acaba? Varsa böyle bir eklenti ismini veya kendisini paylaşabilirseniz sevinirim. Saygılarımla. Eklentinin vBulletin sürümünün ismi "[WGO] Extra Stats"
 14. Mesele metin değil hocam. Arkadaş dün benim sitemin tasarımca kopyasını film sitesine kurdu. Takıldığı konularda bana pm den danıştı. Kendisine farklı tema kullanmasını rica ettim hem kendisinin özgünlüğü hem benim özgünlüğüm için. Rica diyorum çünkü tema satışta olan bir tema, bunu kendisine de belirttim, kimseye satıştaki bir temayı kullanmak konusunda karışmaya hakkım yok bunu biliyorum. Tamam dedi Sonra farklı tema filan aradık bir tanesini beğendiğini yazdı. Zaten kullanmayacağım IPB öğreneceğim filan dedi. Sonra akşam saatlerinde bana pm attı, mybb kuracağım bir genel forum açacağım bana domain önerirmisin diye. Bende kendisine konu açarsan forumdan da yardımcı olurlar şeklinde cevap attım. http://i.imgur.com/K2vc3Q7.png Konuyu açtı, kendisine domain önerisinde bulunduk, hatta kullandığı domain benim önerim olan. Fakat ne genel forum ne mybb hikaye olmuş, benim kullandığım tema ile benim sitemdeki şeyleri kopyalamayı hedefleyerek bir webmaster forumu kurmuş. Yine sözüm yok. Tema satışta olan bir tema elbet kullanılır, Webmaster forumu kurabilri ama insanlara yalan söylemesi ve benim sitemdeki bazı şeyleri kopyalaması beni bozdu. Mesele bu yani. Saygılarımla.
 15. Korkum rekabet değil hocam. Aynı alanda elbet rakipler olacak. Ama birbirinin kopyası olmak yerine dediğiniz gibi iş birliği içinde görüşme içinde olsunlar ama farklı şekillerde olsunlar. Bu yüzden diyorum tasarımınız benimkinin aynısı bir çok kişi bunu farkedip tepki gösterecektir. Bu bana değil size zarar olacaktır. Global temp içinden diye hatırlıyorum ama ben değişikilği yapalı baya oldu yerini hatırlayamıyorum.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Guidelines.