Jump to content
Duyurular
 • IPBaccess ve bünyemizde bulunan IPB tabanlı forumlar için Sunucu değişimi yapıldı.
 • Bir kaç gün içinde mevcut siteler yeni sunucuya taşınacaktır.
 • IPBAccess Güncellendi.

turkoy

Members
 • Content Count

  36
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About turkoy

 • Rank
  Newbie
 • Birthday 01/01/1988

Profile Information

 • Gender
  Belirtilmedi

Recent Profile Visitors

2,414 profile views
 1. Sunucularda veya varnish-cache destekli host kullanan varmıdır ? IPB ile varnish-cache arası nasıldır sormak istediğim uyumlul veya uyumsuz bir halde mi çalışıyor mu ?
 2. Bu sorun degil aslında orda kelime taşmasıda yok. Şuan için gördüğümden konuşuyorum böyle durumlarda kelime satır başına inmesi için belirli bir boyut verilir sonrası aşağıya iner. Ancak sizin gösterdiğiniz örnek'de "aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa" diye çok uzun basılı tutmussunuz ve bunun tamamı sistemde tek kelime halinde gözükür ve sistem ayırmaz bunu. "aaaaaaaaa aaaaaa aaaaaaaaaa" gibi yaparsanız aşağıya inecektir. Deneyin.
 3. Çok teşekkür ederim bilgiler için bilmedıgım ıcın iyi oldu soyledıklerın aslında calıstırmam gereken bır kac yer var bende anladm aslında burda calısması dogru olmaz gibi. Peki bana sana zahmet olmazsa dedıgını tam anlamıyla anlatan yani dışarıda yazdıgımız bir kodu içerde nasıl cagırabiliriz bunu gösterebilirmisin aslında eğer IPB'nin kendi SQL komutları bılsek bunada gerek kalmaz gibi.
 4. bilgi için teşekkürler oscar Şöylemi demek istedin yani {{ php code }} Bunların arasında php kodları çalıştabilirmiyiz. Bunda bir kısıtlama varmı örnek vermek gerekirse {{ SQL sorgusu }} başka kodlar çalışıyor mu ? yoksa sadece verdigin örnek gibi ufak çaplı değişken atamak gibimi.
 5. 4.x Sürümlerinde tema kodlarının içinde php kodlarının kullanımı tamamen kalktımı ? önceki sürümlerde <php> </php> etiketleri ile buna izin veriyordu yine işe yarar bir durumdu. varmı böyle birşey 4.x sürümlerinde veya bunu kısa'dan atlamanın yapabilmenin yolu ? teşekkürler
 6. Sorduğum sorulardan biri olan Editörlerde bulunan dosya yükleme bölümü Kapatma işlemi aşağıdaki gibi yaparak çözüm bulabilirsiniz. Heryerde aktif halde fotoğraf yorumları profil yorumları gibi bunları kapatmak için " applications/cms/extensions/core/EditorLocations " içerisinde bulunan "Records.php" ( ben uygulama olarak "cms" seçtim ) Bu Kodu public function canAttach( $member ) { return NULL; } Bununla değiştirerek public function canAttach( $member, $field ) { try { return FALSE; } catch ( \RuntimeException $e ) { if ( method_exists( get_parent_class(), __FUNCTION__ ) ) { return call_user_func_array( 'parent::' . __FUNCTION__, func_get_args() ); } else { throw $e; } } } } dosya yükleme bölümü sadece cms uygulamasında girilen record'larda kapatabilirsiniz. Aynı mantık ile gallery uygulaması içinde bulunan Images.php dosyası içinde geçerlidir. saygılar..
 7. Biliyorum oranın işe yarayacağını ancak belki burada farklı bir çözümü bulan olmuştur diye yazdım. teşekkürler.
 8. Yok herhangi bir dns yok TR lokalasyondan giriyorsun sende denersen eğer TR cache bırakmadıgın bir browser üzerinden sıfır misafir olarak Eğer sistemde ENG dili silmediysen TR default olsada ENG atıyor. Gruplarda yoksa yükleme kapattıgın zaman her yerde kapanacak ben onu kast etmedim Örnek olarak Fotoğraflara galeride yüklenen fotoğraflara yorum bölümünde tekrar fotoğraf yükleme olmasın bunun gibi. Teşekkürler
 9. Bunun sebebi sistem direk işlemiyor cache tutup belirli aralıklarla işliyor ancak. Bunun için tabloları bir optimize et ve panelden System Check çalıştırmayı dene.
 10. Merhaba arkadaşlar 2 sorun var. 1. olarak Dil sorunu türkçe ingilizce olarak 2 dil oldugunu için üyelerde problem yok ancak siteye ilk girişte yani misafir rolünde Default dil olarak Türkçe olsada misafir ingilizce görüyor bununla ilgili çözüm nedir ? Bir Eklenti gördüm ancak eklentilik bir durum söz konusu olacak kadar saçma birşey degildir umarım. 2. Soru olarak sistemde bulunan editörlerde hepsinde dosya yükleme bölümü var bununla nasıl başa çıkabilirz ? yani bazı editörlerden bunların kalkması gerekiyor saçma çünkü ? bilhassa yorum editörlerinde. Editörün bir parametresi varmı acaba bunu disable etmek için ? Teşekkürler..
 11. Hatayla ilgili bir not olarak buraya yazayım belki birine faydası olur. Bu hatayı sadece app dosyalarını dizine atıp panelden "+" basarak yüklemeye çalıştığımızda veriyor. App sıkıştırılmış .tar olarak yüklediğimizde hata vermiyor.
 12. Evet dedigin gibi bende onun için yazdım aslında daha belirgin şekilde hatayı nasıl okurum neden yaptıgı aşısından log'larda bir şey cıkmıyor pek ? Dedigin yere baktım ancak yok zaten kurmaya calısıp hata verdiği zaman app bölümünde en altta yarım kaldırı ıcın yeni sürüm yükle veya kaldırma işlemi var ordan kaldırıyorum sonuc aynı SQL temiz oldugu halde
 13. Panelden dizine atılmış bir app kurarken bu hatayı alıyorum nedendir ? veya hata sebebibi detaylı olarak görürüm ? Sorry, you do not have permission for that! 1S111/1
 14. Sürüm 4.1.4 Kullanılan tema yapmış olabilir mi ? Test etmedim ama aklıma geldi teşekküler
 15. Test ederken karşılaştım. Normalde bir kategori açıp altında üyelerin albüm oluşturması değilde. Bir kategori oluşturdum albüm açmayı yasakladım. yükleme sayfasına gelip kategori seçinde sayfa kendi hemen içinde birtane daha acıkyor ve aşağıdaki fotoğraf gibi üst Breadcrumb durumu bu hali alıyor ? varmı karşılaşan yada bir bug'mı ?
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Guidelines.