Jump to content
Duyurular
 • IPBaccess ve bünyemizde bulunan IPB tabanlı forumlar için Sunucu değişimi yapıldı.
 • Bir kaç gün içinde mevcut siteler yeni sunucuya taşınacaktır.
 • IPBAccess Güncellendi.

Oscar

Yöneticiler
 • Content Count

  16,577
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  457

Everything posted by Oscar

 1. Resim test for eastic search Resim test for eastic search
 2. Lisans iptal edildiğinde pek sıkıntı çıkarmıyorlar ama site korunmuyor ve güvenlik açıklarına maruz kalıyor. Lisans almanız için uyarılar çıkıyor.
 3. Eski sürümlerde için öyle eklentiler var. Bu sürüm için IPS'sde eklentiler bölümüne bir bak. Varsa orada vardır yoksa yazdırabilirsiniz.
 4. SQL hata raporların bakın veritabanı tablolarından bazılarında sorun olmalı.
 5. Forumla ilgili konulara sadece forumdan yazıyorum. Diğer mesajlaşma araçları dikkat dağıttığı çalışırken kullanmıyorum.
 6. Zaman vermem çok zor normalde hiç araya iş almamam lazım ama dediğim gibi uygun bir boşluk denk geldiğinde ele alırım.
 7. Yapabilirim ama başka birkaç proje üzerinde çalışıyorum. Aceleniz yoksa ileri bir tarihte programıma alırım.
 8. Ben hala anlamadım sizi. Uygulamayı siz yapmaya çalışıyorsanız anladığım kadarıyla mümkün görünmüyor. Sizin yapabilmeniz için IPB developer konusunda iyi olmanız lazım. Ayrıca başka detaylar var iletişim protokolleri gibi Yaptıracaksanız bu kadar kafa yormanıza ne gerek var. Uygulamayı yapacak olan zaten nasıl yapılacağını biliyordur.
 9. Sanal pos sistemiyse uygulama yapılır. Size gerekli bilgileri verecekler. forum üzerinde Nexus'a bir eklenti ile bu hizmet eklenecek veya direk ayrı bir ödeme bağlantısı ile ek bir IPB uygulaması ile de olabilir. Siz soruyu karışık hale getirdiniz. IPB'ye sanal ödeme sistemi entegre edilebilir mi? Cevabı evet. zaten amaç o sanal pos yani web üzerinden ödeme alma hizmeti. Her siteye uygulanabilir veya entegre edilebilir. Yazabilen birileri olduğu sürece her şey mümkün.
 10. O site bir ödeme kanalı mı onu anlamadım. Örnek olarak mı gösteriyorsun? Siz hangi sanal pos hizmetini kullanacaksınız onu belirleyin onun API bağlantılarına bakalım
 11. Skype bakamıyorum yoğun çalışmalarım var. Ödeme kanalı hangi firma verebilirsin reklam olmaz isteyen kullanır isteyen kullanmaz. Gerçi bir sürü yerli ödeme kanalı var. API desteği veren komisyonları uygun bir yerden hizmet alarak IPB eklentisi yaptırabilirsin.
 12. Zamanla daha çok alternatif yöntem gelişecektir. Umuyorum sanal kriptolar üzerine geliştirmeler olursa ödeme alma veya gönderme sorun olmayacak. Şu an için kripto API desteği veren erle az ama bir şekilde biri el atarsa çok hızlı bir şekilde çözülür. Yasal engeller de yok.
 13. Nasıl çözdüğünü yaz bari konuya bakanlar yararlansın.
 14. Detaylı bilgi vermeniz lazım nedir ne değildir ve ödemeyi nasıl yapıyorlar. Url bazlı bir şeyler veriyorlarsa bu API desteği veya XML veya JSON desteği. Hangi yöntem olursa olsun uygulama yapılabilir. Nelere destek verdikleri önemli yani siz ödemeyi kullanıcıdan aldığınızda sistem geri dönüş yapıyor olması yeterlidir.
 15. Oyun kullanıcı bilgilerini mysql sunucuya kaydediyorsa script desteği vardır. Link ekleyin bakayım merak ettim.
 16. Onu düzeltmenize gerek yok. Arama motorları linkleri bizim gördüğümüz gibi algılamıyor. O format onların dili. Bazı SEO uygulamaları ile düzeltilebiliyor ama göze hoş görünmesinden başka bir yararı yoktur.
 17. Yakın zamanda bir çeviri paylaşmadım. Çok uğraşmaya da zamanım olmadı maalesef ama elimdekini çevirmeye devam ediyorum.
 18. Kaldırmanızı tavsiye etmem. Onu kaldırmak için ücretini ödemeniz gerekiyor. Lisanslı kullanmasanız bile hiç değilse yapanın emeğine saygı duymak lazım.
 19. Kayıt kodu derken neyi etkinleştirdiniz de bu hatayı veriyor? İki adımlı doğrulamayı etkinleştirmiş olabilirsiniz. Admin panelden 2FA diye aratın çıkan alanları pasif yapın. 2FA / İki adımlı doğrulama nedir? İki adımlı doğrulama aktif olduğunda mobil uygulama örneğin Google Authenticator ile eşleştirerek her giriş için bir doğrulama kodu alırsınız ve bu kod ile giriş yaparsınız.
 20. IPB'nin Oauth2 desteği var. Oyun tarafına IPB ile giriş yap şeklinde değiştirerek (Facebook ile giriş yap gibi) kayırlat hem iki tarafta olur hem de isterseniz sadece IPB'de olur. Oyuna giriş yapanlar IPB üzerinden giriş yapmış olur. Oyun scripti nedir?
 21. IPS'den destek talebinde bulun malum lisans deste hizmeti aldın. 6 Aya kadar destek alabilirsin. FTP'den bakarlar belki host kaynaklıdır.
 22. IPB'de var öyle bire sorun. Arada çıkıyor sonra düzeliyor. Ayrıca her gif için sorun çıkarmayabilir.
 23. Lisan özelliklerini vs buradan konuşun ne olduğunu bilelim satış işini aranızda yaparsınız.
 24. XenForo kötü değil hatta bazı yönleri IPB'den daha iyi. IPB'nin de bazı yönleri XenForo'dan iyi. Pro ve lite sürüm olacak. Lite sürüm bedava olacak. Neleri kapsadığını görmek için çıkmasını beklemek gerekiyor.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Guidelines.