Jump to content
Duyurular
 • IPBaccess ve bünyemizde bulunan IPB tabanlı forumlar için Sunucu değişimi yapıldı.
 • Bir kaç gün içinde mevcut siteler yeni sunucuya taşınacaktır.
 • IPBAccess Güncellendi.

Oscar

Yöneticiler
 • Content Count

  16,584
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  461

Everything posted by Oscar

 1. Üzerinde çalışıyorlardır gizli gizli bilemiyorum. Bu sürüm çok sıkıntılı.
 2. Bazı geliştiriciler Native uygulama geliştirmek zor olduğu için siteyi PWA'ya çevirip mobil cihazda kullanabiliyorlar. Kolay yöntem ama web aplikasyonu olduğu için cihazın donanımlarına sınırlı erişim sağlıyor. Bildirim özellikleri o nedenle çalışmayabiliyor.
 3. Native uygulamalar birebir cihaz uygulamalarıdır. PWA ise progresive web aplikasyonlarıdır. Forum olduğuna göre PWA gereksizdir bence. Mobil uygulamayı bir site üzerinde kullanmak için onun PWA modeli oluşturulur.
 4. Parametrik çeviri sistemi çok ilkel bir sistem. Çeviri yapabilmek için neredeyse programcı olmak gerekiyor. XenForo bu işi en iyi yapanlardan ilkidir. IPS bu kafayla giderse sonu vBulletin gibi olabilir. Onun için v5'den biraz umutluyum. RestAPI için bazı taleplerimiz olmuştu mobil uygulama için dikkat almadılar. Kendileri bilir.
 5. Normal bir kullanıcıyı etkileyebilecek veye heyecanlandırabilecek bir gelişme yok.
 6. Version 5 gelene kadar güncellemeyi düşünmüyorum.
 7. Aynen öyle tek şey lisan anahtarı. Lisanslı başka bir alan adına taşınabilir veya bulunduğu alan adına lisanslanabilir sadece lisans anahtarı girilir ve spam koruma gibi ek özellikler işlevsel olur.
 8. Resim test for eastic search Resim test for eastic search
 9. Lisans iptal edildiğinde pek sıkıntı çıkarmıyorlar ama site korunmuyor ve güvenlik açıklarına maruz kalıyor. Lisans almanız için uyarılar çıkıyor.
 10. Eski sürümlerde için öyle eklentiler var. Bu sürüm için IPS'sde eklentiler bölümüne bir bak. Varsa orada vardır yoksa yazdırabilirsiniz.
 11. SQL hata raporların bakın veritabanı tablolarından bazılarında sorun olmalı.
 12. Forumla ilgili konulara sadece forumdan yazıyorum. Diğer mesajlaşma araçları dikkat dağıttığı çalışırken kullanmıyorum.
 13. Zaman vermem çok zor normalde hiç araya iş almamam lazım ama dediğim gibi uygun bir boşluk denk geldiğinde ele alırım.
 14. Yapabilirim ama başka birkaç proje üzerinde çalışıyorum. Aceleniz yoksa ileri bir tarihte programıma alırım.
 15. Ben hala anlamadım sizi. Uygulamayı siz yapmaya çalışıyorsanız anladığım kadarıyla mümkün görünmüyor. Sizin yapabilmeniz için IPB developer konusunda iyi olmanız lazım. Ayrıca başka detaylar var iletişim protokolleri gibi Yaptıracaksanız bu kadar kafa yormanıza ne gerek var. Uygulamayı yapacak olan zaten nasıl yapılacağını biliyordur.
 16. Sanal pos sistemiyse uygulama yapılır. Size gerekli bilgileri verecekler. forum üzerinde Nexus'a bir eklenti ile bu hizmet eklenecek veya direk ayrı bir ödeme bağlantısı ile ek bir IPB uygulaması ile de olabilir. Siz soruyu karışık hale getirdiniz. IPB'ye sanal ödeme sistemi entegre edilebilir mi? Cevabı evet. zaten amaç o sanal pos yani web üzerinden ödeme alma hizmeti. Her siteye uygulanabilir veya entegre edilebilir. Yazabilen birileri olduğu sürece her şey mümkün.
 17. O site bir ödeme kanalı mı onu anlamadım. Örnek olarak mı gösteriyorsun? Siz hangi sanal pos hizmetini kullanacaksınız onu belirleyin onun API bağlantılarına bakalım
 18. Skype bakamıyorum yoğun çalışmalarım var. Ödeme kanalı hangi firma verebilirsin reklam olmaz isteyen kullanır isteyen kullanmaz. Gerçi bir sürü yerli ödeme kanalı var. API desteği veren komisyonları uygun bir yerden hizmet alarak IPB eklentisi yaptırabilirsin.
 19. Zamanla daha çok alternatif yöntem gelişecektir. Umuyorum sanal kriptolar üzerine geliştirmeler olursa ödeme alma veya gönderme sorun olmayacak. Şu an için kripto API desteği veren erle az ama bir şekilde biri el atarsa çok hızlı bir şekilde çözülür. Yasal engeller de yok.
 20. Nasıl çözdüğünü yaz bari konuya bakanlar yararlansın.
 21. Detaylı bilgi vermeniz lazım nedir ne değildir ve ödemeyi nasıl yapıyorlar. Url bazlı bir şeyler veriyorlarsa bu API desteği veya XML veya JSON desteği. Hangi yöntem olursa olsun uygulama yapılabilir. Nelere destek verdikleri önemli yani siz ödemeyi kullanıcıdan aldığınızda sistem geri dönüş yapıyor olması yeterlidir.
 22. Oyun kullanıcı bilgilerini mysql sunucuya kaydediyorsa script desteği vardır. Link ekleyin bakayım merak ettim.
 23. Onu düzeltmenize gerek yok. Arama motorları linkleri bizim gördüğümüz gibi algılamıyor. O format onların dili. Bazı SEO uygulamaları ile düzeltilebiliyor ama göze hoş görünmesinden başka bir yararı yoktur.
 24. Yakın zamanda bir çeviri paylaşmadım. Çok uğraşmaya da zamanım olmadı maalesef ama elimdekini çevirmeye devam ediyorum.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Guidelines.