Jump to content

Oscar

Yöneticiler
 • Content Count

  16,518
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  450

Everything posted by Oscar

 1. Oscar

  fmturkiye sitesinde oluşan hatalar

  Çok fazla sorun var gibi görünüyor. Son sürümelere güncelleyip IPS'den teknik destek talep edebilirsiniz.
 2. Oscar

  güncelleştirme

  Silmenize gerek yok. Biraz geç oldu ama, yeni dosyaları eskilerinin üzerine kopyalaıp güncelleştirme işlemini yapacaksınız.
 3. 4.2 sürümü için iş yoğunluğundan dolayı üzerinde çok fazla çalışamadık maalesef.
 4. Dosyayı Göster IPB 4.2 Türkçe Dil Paketi (29.07.2017) IPB 4.2 Türkçe Dil Paketi. Bazı 4.2 çevirileri eklendi. Güncellendi (29.07.2017) Yükleyen Oscar Eklendi 20-05-2017 Kategori IPB 4.x.x  
 5. Yüklenen bir resimse geçici alandan yüklenen konuma taşınamıyor. PHP sürümü kaynaklı bir sorun gibi duruyor. Web kontrol panelinizden değiştirilebiliyorsa phpsrümünü değiştirin. IPB 4.x için PHP 7.1 ve 7.3 aralığı gerekli.
 6. Oscar

  güncelleştirme

  Güncelleme işlemi basit. Önce yedek alın. Eski scripti yenisinin üzerine yükleyin ve değişecek dosyalar için onay verin. siteadresi/admin/upgrade ile güncelleme işlemini başlatın.
 7. IPB 4 diğer scriptlrere göre çok daha kolay uygulama oluşturma motoru ile geldi. Çok az PHP programlama bilenlerin bile kolayca uygulama ve plugin oluşturabilirler. Önemli : Uygulama geliştirme işlemleriniz çalışan forumunuzda yapmayın mutlaka yerel yabi bilgisayarınızdaki bir forum üzerinde yapın ki oluşabilecek bazı olumsuz durumlar nedeniyle siteniz yayınında aksamalar olmasın. Scriptin uygulama geliştirme durumuna hazır hale getirilmesi oldukça kolaylaşmıştır. init.php dosyasındaki IN_DEV değerini FALSE durumundan TRUE durumuna getirebilir veya forum ana dizininde constants.php isimli bir dosya oluşturun özel ayarlarınızı bu dosya içine koyabilirsiniz. Developer modu için constants.php dosyasının içeriği bu şekilde olabilir. <?php define( 'IN_DEV', TRUE ); ?>Sonra da IPS sitesi Download alanındaki IPB Extras bölümünden kullandığınız forum sürümüne uygun Developer Tools paketini indirin ve forumunuzun ana dizinine upload edin. https://community.invisionpower.com/files/file/7185-developer-tools/
 8. Oscar

  Editör

  Blok yönetiminden mi söz ediyorsunuz? Tarayıcınızın önvbelleiğini temizleyi veya başka bir tarayıcı ile deneyin.
 9. Sürüme uygun developer dosyalarını yüklediniz mi?
 10. Oscar

  Kurulum Hatası

  conf_global.php dosyasını bulamıyor veya oluşturamıyor. Elle boş olarak oluşturup deneyin. hostunuz safe mod olabilir.
 11. Oscar

  türkçe dilde gif yükleme sorunu

  Sunucu tabanlı sorun ama bunu IPS güncellediydi.
 12. Lisanslar tek tiptir. En son sürümü kurabiliyorsunuz, eski sürümlere destek yoktur.
 13. Bakım modu genel ayarlar bölümünde ama bakım indexi nedir onu anlayamadım. Biraz açarsanız.
 14. Oscar

  eklenti nasıl kurulur

  Öncelikle üye gruplarının yetkilerini ayarlamanız gerektiğini söylüyor.
 15. Oscar

  eklenti nasıl kurulur

  Admin sayfası eklenti bölümünden import ediyorsunuz. Türkçe çeviride "yeni plugin kur" der.
 16. Oscar

  Oto Lisans Teslim

  Oradaki ücretli, fiyat uygun satın alabilirsiniz.
 17. IPB Mobil Uygulama IPB 4. Mobil Uygulama - IPBAccess üyelerine bedava olmasına karar verdim. Belki daha Premium bir sürüm düşünebilirim. İki sene önce Windows uygulama olarak başlamıştım. Windows Phone göden düşünce bırakmıştım. Neden bedava olmasına karar verdim? Uygulamanın daha geniş bir platforma hizmet edebilmesi ve gelecek daha çok geri dönüşlere göre geliştirilmesi için bedava olmasına karar verdim. Mobil uygulama herkese bedava olacak, ne anlama geliyor? Uygulamayın bütün IPB kullanıcıları kendi sitelerine özel kullanacak. Her IPB forumu için bir uygulama şeklinde olacak. Uygulamanın tema özelliği olacak böylece her kullanıcı kendi sitesine uyarlayabilecek. Özellikler: Uygulama Android, IOS ve Windows uyumlu olacak. ✅ Tema desteği olacak onun için görüntülere bakıp yorum yapmadan önce bilmenizde fayda var. Forumun tüm özellikleri desteklenecek. Email , Bildirim ve Mobil bildirim desteği olacak. ✅ Kategori , forum ekleme, düzenleme ve silme. ✅ Konu ekleme, düzenleme, silme. ✅ İleti ekleme, silme, düzenleme, alıntılama. ✅ SMS Aktivasyon. SMS üzerinden kayıt olma özelliği ✅ Özel Mesaj Alma gönderme vs. Şimdilik IPS bu konuda deste vermiyor bir şekilde hallederim. Şifre zorluk derecesi Profil tamamlama İletişim formu
 18. Oscar

  xenforo converter ipb

  Forum ayarlarında arama optimizasyonu ayarlarından kapatıp deneyin şeklinde yazdım. Mesajı dikkatle okuyun. Gereksiz cümleler yok. [emoji846] SM-N9500 cihazımdan mobil uygulama ile gönderildi.
 19. Oscar

  xenforo converter ipb

  Yazdım üstte nasıl kontrol edeceğinizi. ?
 20. Konu güncel ama acil bitirilmesi gereken başka uygulamalar araya girdiği için arada bekletiyorum.
 21. Bu uygulama ücretli SMS activasyonun eklentisinin devamıdır. Satışı yapılan bir uygulamadır. Ücretsiz verirsem satışını yaptığım kullanıcıların hakkını yemiş olurum. Belki daha uygun ve ucuz bir modelini yaparsam olabilir. Üzerinde çalışmam lazım.
 22. Oscar

  xenforo converter ipb

  hostunuzda modrewrite etkin olmayabilir veya engelleyici bir sorun olabilir. Modrewrite özelliğini devre dışı bırakıp forumun normal şekilde çalışıp çalışmadığını kontrol edin. arama Motorları Optimizasyonu bölümünde Enable Friendly URLs? seçeneğini No yapın.
 23. Oscar

  yazı editörü sorunu

  Standart tema ile dene olmadı yeni bir temaoluşturu onda dene. IPS'de böyle bir soun var. Bazen de erişim sorunlarından kaynaklanır yani hostla da ilgili olabilir. Konvert ile ilgili değildir muhtemelen.
 24. IPB 4.3 için şablonlarda bir hayli değişiklik yapıldığı için SMS aktivasyon uygulamasını yeni yapıya göre güncelledim. Yönetim panelinde ve aktivasyon paneklinde geliştirmeler yaptım. Aktivasyon paneli Rapor ve izleme paneli
 25. SMS aktivasyon uyguylamamız güvenli ve kolay üyelik için en çok tercih edilen uygulamalarımızdan olmuştu. SMS kullanımı konusunda kulanıcıların kendi telefonlarını vermek yerine rasgele telefon numarası yazarak üye olmaya çalışmaları ve sistemi manüple etmeleri üzerine bu sistemi geliştirdim. Bu sistem SMs göndermiyor dolaysıyla SMS paketi almanıza gerek yok. SMs gönderimi yerine kullanıcılar kendi telefonalrından SMS göndererek veya varsa Whatsapp üzerinden kod alarak üye olabilecekler. Her numara için tek hesap mantığına göre çalışır. Doğru numarayı girip kod alamayanlar üyeliklerini aktif edemeyecekler. Artık bu sistemle bütün ülkelerden farklı numaralarla üye olmak mümkün. Henüz bir kısıtlama getirmedim ama sonraki sürümlerde bazı kısıtlamalar eklenebilecek. Üyelik normal bir şekilde yapılır. Üyelik onaylama sırasında uygulama görevi devralır. Üye olduktan sonra bu ekrana düşüyorsunuz. Normal hesabı onaylamadan foruma dönebilmeniz için çıkış yapabilir, hesabınızı silebilir veya Telefan ya da whatsapp üzerinden hesabınızı onaylamak için Hesabı Etkinleştir düğmesi üzerinden devam edebilirsiniz. Hesabı Etkinleştir ile devam ettiğimzde resimde görüldüğü gini bir popup/açılan pencere ile karşılnıyoruz. Burada görüldüğü gibi farklı ülke telefonalrını kullanabiliyoruz. Etkinleştirme için SMS alabilir veya Whatsapp üzerinde kond alabiliriz. telefonu doğru girmezseniz kod alamazsınız eskik veya fazla girerseniz devam edemezsiniz. Etkileştirme kodu giriş alanı Telefon numarası ile daha önce üye olunmuşsa bu ekran sizi karşılıyor. Buradan sonra hesap kurtarma için yönetimden yardım istemeniz gerekiyor. Telefon numaranıza sistemde yoksa normal bir şekilde üyeliğiniz etkinleşir ve login yapılmış ve hesabını etkinleşmiş olarak forum ana sayfasına yönlendirilirsiniz.
×

Important Information

By using this site, you agree to our Guidelines.