Jump to content

Oscar

Yöneticiler
 • İçerik sayısı

  16.489
 • Katılım

 • Son ziyaret

 • Days Won

  435

Oscar kullanıcısının paylaşımları

 1. Oscar

  IPB 4.0.12.1 Türkçe Dil Paketi

  Dosyayı Göster IPB 4.0.12.1 Türkçe Dil Paketi Dosya Hakkında26.07.2015 tarihli çeviridir. Çeviri üzerinde iyileştirmeler yapıldı. BoardBlogGalleryNexusDownloadsCalendarSystemDil Güncelleme: Mevcut çeviri üzerine yüklemek için Dil ayarlarından yeni Yeni Sürüm Yükle seçeneğini kullanın. Yükleyen Oscar Eklendi 26-07-2015 Kategori IPB 4.x.x
 2. Ajax Chat kolay kurulum paketi. Bu uygulamayı sitelerinde kullanacaklar için kolay kurulum paketi hazırladım. Bu paket içinde neler yer alıyor şimdi onlara bakalım. Kolay Kurulum Benim modifiye etmiş olduğum Ajax Chat uygulamasını klasörden çıkarıp forum ana klasörüne chat isimli klasör olarak upload ediyorsunuz ve ve klasör içindeki install.php yolunu çalıştırmanız yeterlidir. Örnek: Uygulama domain adını ve veritabanı bağlantılarını otomatik yapabileceği bir şekle getirdim. Çalıştırın bırakın yeterlidir. Sonra bu install dosyasını silebilirsiniz. Uygulama yolunu Chat olarak forumun tab menüsüne ekleyebilirsiniz. Uygulama siteye login olanları otomatik olarak tanır. Üye gruplarını Admin, Moderatör ve üye olarak renklendirir ve panel yetkilerini ona göre ayarlar. Çıkış butonu otomatik olarak site ana alan adına yönlendirecek şekilde yaptım. Yani çıkış yapıldığında forum ana sayfasına döner. Otomatik olarak ilk kurulumda Türkçe arayüz ve IPB temaya benzeyen prosilver temaya göre ayarlanmıştır. Kolay kurulum paketini download bölümüne ekleyeceğim. Daha kapsamlı ve ACP kontrol panelli widget desteği olan bir sürüm üzerinde çalışıyorum.
 3. Oscar

  Elimdeki alan adını değerlendirmeliyim

  Kullandığım forumu doğal olarak beğeniyorumdur. Onun için siz kendiniz hepsine bakın, hangisini beğenirseniz onu tercih edin. İnternette araştırın, yorumlşara bakın, çoğunluk ne diyorsa onu alın.
 4. Oscar

  Elimdeki alan adını değerlendirmeliyim

  Her şeyi satın almanıza gerek yok sadece forum ve çekirdek kısmı yeterlidir.
 5. Oscar

  Elimdeki alan adını değerlendirmeliyim

  Satın alma yeri burasıdır. https://invisioncommunity.com/clientarea/ Satın almayla ilgili sorular
 6. Oscar

  Elimdeki alan adını değerlendirmeliyim

  Satış alanını gördüğünüze göre satın alırsanız müşteri panelinden indirme linklerini görebilirsiniz. Satın aldığınızda kurulum için müşteri panelinden destek alabiliyorsunuz. Ftp bilgilerini verirseniz kurulum yapacaklardır.
 7. Oscar

  Elimdeki alan adını değerlendirmeliyim

  Ipforum destek sitesideğiliz ondan olabilirmi acaba? Burası Invisionpower unofficial destek forumu.
 8. Başlıktan anlaşılacağı üzere zaten bir forumunuz var ve bir şekilde yürütüyorsunuz ama onun yanında para kazanacağınız bir yöntem olsa güzel olmaz mı? Herkesin güzel olur dediğini varsayıyorum. Bilindiği gibi Bitcoin bu aralar çok para ediyor. 1 Bitcoin nereden baksanız 2600$ civarlarında. Forumlarımıza Bitcoin üzerinden para kazanacağımız bir şeyler ekleyip sonra bunu unutabiliriz ve gün gelir elimizde müthiş bir paramız olabilir özellikle büyük forumlar için bu pek ala mümkün. Örneğin forumlarımıza eklediğimiz resimleri https://file.army/ gibi bir siteye yükleyebilir her resim açıldığında belli bir miktar bitcoin gelirimiz olabilir. Bitcoin en küçük para birimi satoshi. yüzbin satoshi 1 Bitcoin yapar. https://file.army/ sitesi ü<erinden açılan her resim 10 satoshi olduğuna göre yüklü paralar kazanmak mümkün. Önce siteye üye olsun sonra bitcoinwallet.com üzerinden bir elektronik cüzdan edinin. Akmasa bile damlar . Bir bakmışsınız birikiminiz olmuş. Forum üyeleri forum sahibine katkısı olmasın diye genelde forumlardaki reklamlara tıklamayı sevmedikleri için konu içinde kullandığınız resimlerin büyük hallerini bu siteye yükleyebilirsiniz. https://file.army sitesine yüklenen resimler yıllarca kalabilir siz onları unutursunuz ama birileri beğenir sizin hesabınıza parası yatar.
 9. Oscar

  Topic Info Hakkında haberler var

  Bu hafta için uygulamaya yoğunlaşarak aklımdaki bir kaç fikri daha ekleme şansı buldum. Uygulama Topic Info Pro olarak çıkacak çünkü çok profesyonel özellikler ekledim. Yenilikler: 1. Uygulama Admin panele girmeden forum arayüzünden kullanılarak Admin panelde boğuşma ve zaman kaybet sorunu olmayacak. 2. Uygulama herhangi bir konunun olduğu yerden başlatılabilecek. Resimde görüldüğü gibi moderasyon alanına bir menü ekledim. Bu menüye tıklayarak konuya info ekleyebileceğiz. Menüye tıklandığında bizi info yönetim sayfasına götürecek. 3. Yönetim sayfası. Bu sayfa üzerinden en çok çalıştığım yönetim bölümü. Bu bölümde şunları yapabiliyoruz. İşlemler Ajax kullanılarak yapıldığı için sayfa yüklenmesi gibi benzeri gecikmeleri olmayacak. Alan ekleme veya silme yapabiliyoruz. Özellikleri sürükle bırak yaparak yeniden sıralama yapabiliyoruz. Veri girildiğinde otomatik olarak kaydediliyor. Görüldüğü bir bir Gönder/Submit butonu yok. Her konu için farklı seçenekler girmek mümkün. Yani uygulamayı hem programlar hem oyunlar hemde farklı amaçlar için kullanabiliyoruz. Hazır şablonlarımız olabiliyor mesela oyunlar için alanlar belirleniyor ve kaydediliyor. Oyun eklenecekse hazır şablon yükleniyor Program bilgisi eklenecekse onun şablonu geliyor. Yani bu pencerede gördüklerinizi her seferinde yazmak zorunda değilsiniz. Liste öğelerini yani şablona ekleme yapacağımız alanları yine bir açılan pencere üzerinden seçebiliyoruz. Listeye bir selectbox ekleyip bazı özellikler önceden belirlenmiş seçenekler arasında selectbox aracılığıyla seçmek isteyebiliriz. Bunun için bir özellik daha ekledim. Bu özellik ile listeye bir selectbox ekliyoruz ve bunun seçeneklerini yine ekleyip çıkarma veya sürükle bırak yaparak yeniden sıralama işlemlerini kolayca açılan bir popup menü üzerinden seçebiliyoruz. Bu hafta sonu bitirmeye kararlıydım ama yeni fikirler oluşunca o kadar acele etmemeye karar verdim. Diğer özellikleri yeri geldikçe yazmaya çalışacağım.
 10. MySQL sürümü önemli değil. Zaten MySQL 5.5 veya 5.6 veya MariaDB 10.x hepsi olur.
 11. IPB 3.4.7, PHP tüm sürümlerinde çalışıyor. PHP 7 uygundur. Geri kalanlar zaten maliyetle ilgili şeyler.
 12. Oscar

  SMS Başlıkları hakkında gelişme

  Kurallara uymayan SMS operatörlerini kapatıyorlar sonra.
 13. SMS Aktivasyon uygulamasında kullanılacak sms başlıkları için yasal değişiklikler olmuş. İleti merkezinden gelen mesaj bu şekilde. Kişisel siteler ve Forumlar hangi kategoriye giriyor bilmiyorum. Öğrenen olursa paylaşabilir. Veya bir ara arayıp sormam gerekiyor. BTK'nın E.60186 sayılı kararı ile, SMS başlığı tanımlarına ilişkin gerekli evraklar değişmiştir. SMS başlıklarınızın otomatik olarak iptal edilmemesi için aşağıdaki evrakları, 14 Eylül Cuma tarihine kadar eMarka İletişim A.Ş. adına KARGO ile göndermenizi rica ederiz. Sorun yaşamamanız için gerekli olan evraklar: Adınız ve Soyadınız ile, SMS göndermek için: T.C. kimlik belgesi fotokopisi, Unvan kullanılması halinde, (Dr. Av. vb.) unvanı ispatlayıcı belge, e-Devlet kapısından (www.turkiye.gov.tr) alınan, Yerleşim Yeri (İkametgah) belgesi, eMarka İletişim - Abonelik Sözleşmesi'nin aslı. (Tüm sayfaları, ıslak imzalı olarak.) Şirket unvanı ile, SMS göndermek için: Şirket adına imza yetkisi olan kişinin, T.C. kimlik belgesi fotokopisi, T.C. kanunlarına göre kurulmuş şirket tarafından, imzalı ve kaşeli, Ticaret Sicil Gazetesi örneği, veya Ticaret Sicil Kaydı, veya Unvanı ispatlayıcı diğer resmi belgeler. eMarka İletişim - Abonelik Sözleşmesi'nin aslı. (Tüm sayfaları, ıslak imzalı olarak.) Kamu kurum ve kuruluş unvanı ile, SMS göndermek için: Kurum adına imza yetkisi olan kişinin, T.C. Kimlik belgesi fotokopisi, İlgili kamu kurum ve kuruluşundan alınmış resmi belge, eMarka İletişim - Abonelik Sözleşmesi'nin aslı. (Tüm sayfaları, ıslak imzalı olarak.) Dernek veya STK unvanı ile, SMS göndermek için: STK adına imza yetkisi olan kişinin, T.C. kimlik belgesi fotokopisi, İlgili sivil toplum kuruluşundan alınmış belge, e-Devlet kapısından (www.turkiye.gov.tr) alınan, Yerleşim Yeri (İkametgah) belgesi, eMarka İletişim - Abonelik Sözleşmesi'nin aslı. (Tüm sayfaları, ıslak imzalı olarak.) Tescilli marka adı ile, SMS göndermek için: Marka sahibi olan kişinin, T.C. Kimlik belgesi fotokopisi, Marka sahipliğini ispatlayıcı belge, eMarka İletişim - Abonelik Sözleşmesi'nin aslı. (Tüm sayfaları, ıslak imzalı olarak.) Bayiliği veya temsilciliği yapılan bir firma unvanı ile, SMS göndermek için: Şirket adına imza yetkisi olan kişinin, T.C. kimlik belgesi fotokopisi, İlgili firma veya kuruluş izninin alındığını ispatlayıcı belge, eMarka İletişim - Abonelik Sözleşmesi'nin aslı. (Tüm sayfaları, ıslak imzalı olarak.) NOT: BTK'nın 13.08.2018 tarihli ve 98966759-153.99-E.60186 sayılı kararı ile, gerekli evraklar değişmiştir ve internet sitesi adreslerini, SMS başlığı olarak kullanılması yasaklanmıştır. Yukarıdaki evrakları ve abonelik sözleşmesinin aslını (tüm sayfaları kaşeli / imzalı, EK-2 ve EK-3’te bulunan formlar doldurulmuş olarak) ARAS KARGO - 1318738011254 nolu şirket kodu ile, karşı ödemeli olarak, eMarka İletişim A.Ş. adına göndermenizi rica ederiz. eMarka İletişim A.Ş.
 14. Oscar

  SMS Başlıkları hakkında gelişme

  Telefon edip sorman lazım. SMS başlıklarında artık site isimleri kullanılamazmış. O zaman mesajların başlıklı olmasının ne anlamı var ki.
 15. Oscar

  Blok Yönetimi

  bu sorun genelse eksik veya bozuk script dosyalarından meydana gelir. Yeni sürümü indirip tekrar yüklemeyi deneyin.
 16. Oscar

  Sağ tarafta son konular kısmı

  Güncel konular vs gibi yerleşik bloklar CMS blok yönetiminden ekleyebilirsiniz. Bazı güncel konular gibi daha özel eklentiler IPS'de mevcut. Kategorilere resim ekleme özelliği mavcut. Forumlar ve Kategoriler bölümünden bakabilirsiniz.
 17. Oscar

  vBulletin’den Convert Sonrası Smiley ve Tablo Sorunu

  Veritabanını editlemen lazım. Bul değiştir yaparak veritabanı içindeki ifadeleri ve yollarını düzenleyebilirsin. vBulletin tablo ve th tagleri desteklenmiyor onları da aynı yolla düzenleyebilirsiniz.
 18. Oscar

  Admin Panel ve Kullanıcı Giriş Hatası

  Tablonun boşaldığından emin misiniz? Kontrol ettiniz mi?
 19. Oscar

  IPB 4.2 Türkçe Dil Paketi (29.07.2017)

  En son çeviriyi henüz ekleyemedim. Bazı eksikleri var onları da düzenleyip eklerim.
 20. Dosyayı Göster IPB 4.2 Türkçe Dil Paketi (29.07.2017) IPB 4.2 Türkçe Dil Paketi. Bazı 4.2 çevirileri eklendi. Güncellendi (29.07.2017) Yükleyen Oscar Eklendi 20-05-2017 Kategori IPB 4.x.x  
 21. Oscar

  Admin Panel ve Kullanıcı Giriş Hatası

  PHPMyadmin kullanıyorsanız yabancı gelmeyecektir. Tablo içeriğini boşaltmaya yarıyor ve o tablonun indekslerini sıfırlıyor.
 22. Oscar

  Admin Panel ve Kullanıcı Giriş Hatası

  core_member_history tablosunu phpmyadmin ile flush yapın.
 23. IPB forumları için müşterilerimize açık tuttuğumuz sunucularımız hakkında açıklama; Artan döviz kurları ve sunucu maliyetleri nedeniyle artık yeni müşteri kabul edilmeyecek. Anlaşması yapılan müşterilerimizin sözleşmesi bitene kadar devam edeceğiz sonra sonlandıracağız. Bu süre içinde destek amaçlı ücretsiz sunucu ve host hizmeti sunduğumuz bazı arkadaşlarımızın hizmetlerine de üzülerek son vermek zorunda kalacağız.
 24. SMS Aktivasyon uygulamasının yeni bir sürümü üzerinde çalışıyorum. eski sistemle tamamen uyumlu olacak. Birkaç özelliği şu şekilde olacak: SMS kullanıcı tarafından gönderilecek SMS Operatörü gerektirmeyecek. Üye olmak için ülke sınırı olmayacak. Her üye kendi operatörü üzerinden üyeliğini etkinleştirebilecek. SMS kullanımında kötüye kullanım söz konusu olmayacak.
 25. Bitirdim sayılır paketlenmesi kaldı. SM-N9500 cihazımdan mobil uygulama ile gönderildi.
×

Önemli Bilgilendirme

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.