Jump to content
Duyurular
 • IPBaccess ve bünyemizde bulunan IPB tabanlı forumlar için Sunucu değişimi yapıldı.
 • Bir kaç gün içinde mevcut siteler yeni sunucuya taşınacaktır.
 • IPBAccess Güncellendi.

Oscar

Yöneticiler
 • Content Count

  16,538
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  451

Everything posted by Oscar

 1. Çalışıyor gördüğüm kadarıyla ilk mesajda istediğiniz şekilde. Direk olarak portal açılsın istiyorsan uygulamalardan forum yerine portalı default yapacaksın.
 2. Klasöre normal portal kurulumu yapacaksınız. Ne tür bir portal olacağına siz karar verin. Hemen heme bütün portal scriptleri klasöre kurulum destekliyor
 3. Veritabanı açtıysanız zaten işi bitirmişsiniz demektir o bilgileri config dosyasına girin, başka ne sorun var? Kısaca değinmek gerekirse; Veritabanı oluştur. Veritabanına bir kullanıcı ataması yap. Bu bilgileri conf_global.php dosyasına ekle. Hata olursa zaten nerde hata yaptığınızı söyle veritabanı veya kullanıcı ataması.
 4. Localhosta mysql kurduysanız root kullanıcısı için bir şifre belirleyin veya normal bir veritabanı kullanıcı açıp veri tabanına bağlayın. sql_socket kısmını kaldırın o sunucularda mysql'in soket üzerinden haberleşmesi için. localhost için Laragon tavsiye ederim. Sanal domain ve mysql oluşturabiliyor. IPB için PHP 7.2 desteği var. https://sourceforge.net/projects/laragon/files/releases/4.0/laragon-full.exe
 5. IPBA-PERFORMANCE-TEST-SIGNATURE 2 August 19:51 2019 Friday 5 Aug 1,497,830 17 Aug 1,035,496
 6. Ne yaptınız orunu çözebildiniz mi? PHP-FPM kullanıyorum ama sadece Apache üzerinde. Ningx bir türlü ısınamadım. O konu da yardımcı olamayacağım. Redis hiç denemedim bu aralar el atmayı düşünüyorum.
 7. Oscar

  test ticket

  test ticket example
 8. 4.4 sürümü için temalar uyumlu değildir. 4.3 ve 4.4 arasında bile çok fark var. Kaldı ki sizin sürüm çok çok eski.
 9. Doğrudan en sürüme güncelleyebilirsiniz. Son sürüm içinde tüm ara sürümler mevcuttur.
 10. Bir eklenti veya ona benzer bir editleme bold tag açmış sonra kapatmmaış olabilir.
 11. Yedek içinden IPB sürümünü öğrenmek için; applications/core/data/versions.json dosyasının içine bakın. Son sürüm numarası (dosyanın sonunda olur) en son güncellenen sürüm bilgisini verir. Yeni kurulum içine eski yedekden verileri alamazsınız. Çok profesyonel bir çalışma gerektirir. Eski yedeği yükleyip üstüne güncelleme yaparsanız yeni kurulmuş gibi olur.
 12. IPS yeni sunucumuzda da kullanacağımız Elastiksearch 7 desteği hakkında bir duyuru yaptı. Duyuruya göre Elasticsearch 7 sürümününe güncelleme yapmayın şeklinde. IPS henüz 7. sürüme hazı değil ve bu sürümü desteklemiyor. Daha alt sürüm olan 6.8 sürümlerde kalmamızı istiyor.
 13. Oscar

  20190702_181251

  From the album: TEST

  © Zafer BAHADIR

 14. Oscar

  TEST

  Bu bir test albümüdür
 15. Oscar

  20190717_182652

  From the album: TEST

  Akçaabat söğütlü mahallesi

  © Zafer BAHADIR

 16. Bizim sunucumuzda bir script hazırladım. Takip edemeyenler için günlük olarak belirlenen forumlar için bu temizliği otomatik olarak yapıyor.
 17. Dil paketlerini silmeyin kullanılmasa da dursun. Onun bazı zararları var.
 18. Çok fazla sorun var gibi görünüyor. Son sürümelere güncelleyip IPS'den teknik destek talep edebilirsiniz.
 19. Silmenize gerek yok. Biraz geç oldu ama, yeni dosyaları eskilerinin üzerine kopyalaıp güncelleştirme işlemini yapacaksınız.
 20. 4.2 sürümü için iş yoğunluğundan dolayı üzerinde çok fazla çalışamadık maalesef.
 21. Yüklenen bir resimse geçici alandan yüklenen konuma taşınamıyor. PHP sürümü kaynaklı bir sorun gibi duruyor. Web kontrol panelinizden değiştirilebiliyorsa phpsrümünü değiştirin. IPB 4.x için PHP 7.1 ve 7.3 aralığı gerekli.
 22. Güncelleme işlemi basit. Önce yedek alın. Eski scripti yenisinin üzerine yükleyin ve değişecek dosyalar için onay verin. siteadresi/admin/upgrade ile güncelleme işlemini başlatın.
 23. Oscar

  Editör

  Blok yönetiminden mi söz ediyorsunuz? Tarayıcınızın önvbelleiğini temizleyi veya başka bir tarayıcı ile deneyin.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Guidelines.