Jump to content

Oscar

Yöneticiler
 • İçerik sayısı

  16.483
 • Katılım

 • Son ziyaret

 • Days Won

  434

Oscar kullanıcısının son zaferi 19 Eylül

Oscar en beğenilen içeriğe sahiptir

Topluluk Puanı

1.717 Mükemmel

Oscar Hakkında

 • Derece
  IPBA Platinium
 • Doğum Günü 1 Nisan

Kişisel Bilgiler

 • Hakkımda
  ---
 • Outlook
  zbahadir@msn.com
 • Yahoo
  zbahadir@yahoo.com
 • Jabber
  japper
 • Skype
  zbahadir

Profil Bilgileri

 • Cinsiyet
  Erkek
 • Konum
  Trabzon
 • İlgi Alanları
  Elektronik, programlama and movie

Kullanıcı Sistem Bilgileri

 • IPB Sürüm
  4.2.x
 • Ülke
  Turkey

Güncel Profil Ziyaretleri

31.668 profil görüntüleme
 1. MySQL sürümü önemli değil. Zaten MySQL 5.5 veya 5.6 veya MariaDB 10.x hepsi olur.
 2. IPB 3.4.7, PHP tüm sürümlerinde çalışıyor. PHP 7 uygundur. Geri kalanlar zaten maliyetle ilgili şeyler.
 3. Oscar

  SMS Başlıkları hakkında gelişme

  Kurallara uymayan SMS operatörlerini kapatıyorlar sonra.
 4. Oscar

  SMS Başlıkları hakkında gelişme

  Telefon edip sorman lazım. SMS başlıklarında artık site isimleri kullanılamazmış. O zaman mesajların başlıklı olmasının ne anlamı var ki.
 5. SMS Aktivasyon uygulamasında kullanılacak sms başlıkları için yasal değişiklikler olmuş. İleti merkezinden gelen mesaj bu şekilde. Kişisel siteler ve Forumlar hangi kategoriye giriyor bilmiyorum. Öğrenen olursa paylaşabilir. Veya bir ara arayıp sormam gerekiyor. BTK'nın E.60186 sayılı kararı ile, SMS başlığı tanımlarına ilişkin gerekli evraklar değişmiştir. SMS başlıklarınızın otomatik olarak iptal edilmemesi için aşağıdaki evrakları, 14 Eylül Cuma tarihine kadar eMarka İletişim A.Ş. adına KARGO ile göndermenizi rica ederiz. Sorun yaşamamanız için gerekli olan evraklar: Adınız ve Soyadınız ile, SMS göndermek için: T.C. kimlik belgesi fotokopisi, Unvan kullanılması halinde, (Dr. Av. vb.) unvanı ispatlayıcı belge, e-Devlet kapısından (www.turkiye.gov.tr) alınan, Yerleşim Yeri (İkametgah) belgesi, eMarka İletişim - Abonelik Sözleşmesi'nin aslı. (Tüm sayfaları, ıslak imzalı olarak.) Şirket unvanı ile, SMS göndermek için: Şirket adına imza yetkisi olan kişinin, T.C. kimlik belgesi fotokopisi, T.C. kanunlarına göre kurulmuş şirket tarafından, imzalı ve kaşeli, Ticaret Sicil Gazetesi örneği, veya Ticaret Sicil Kaydı, veya Unvanı ispatlayıcı diğer resmi belgeler. eMarka İletişim - Abonelik Sözleşmesi'nin aslı. (Tüm sayfaları, ıslak imzalı olarak.) Kamu kurum ve kuruluş unvanı ile, SMS göndermek için: Kurum adına imza yetkisi olan kişinin, T.C. Kimlik belgesi fotokopisi, İlgili kamu kurum ve kuruluşundan alınmış resmi belge, eMarka İletişim - Abonelik Sözleşmesi'nin aslı. (Tüm sayfaları, ıslak imzalı olarak.) Dernek veya STK unvanı ile, SMS göndermek için: STK adına imza yetkisi olan kişinin, T.C. kimlik belgesi fotokopisi, İlgili sivil toplum kuruluşundan alınmış belge, e-Devlet kapısından (www.turkiye.gov.tr) alınan, Yerleşim Yeri (İkametgah) belgesi, eMarka İletişim - Abonelik Sözleşmesi'nin aslı. (Tüm sayfaları, ıslak imzalı olarak.) Tescilli marka adı ile, SMS göndermek için: Marka sahibi olan kişinin, T.C. Kimlik belgesi fotokopisi, Marka sahipliğini ispatlayıcı belge, eMarka İletişim - Abonelik Sözleşmesi'nin aslı. (Tüm sayfaları, ıslak imzalı olarak.) Bayiliği veya temsilciliği yapılan bir firma unvanı ile, SMS göndermek için: Şirket adına imza yetkisi olan kişinin, T.C. kimlik belgesi fotokopisi, İlgili firma veya kuruluş izninin alındığını ispatlayıcı belge, eMarka İletişim - Abonelik Sözleşmesi'nin aslı. (Tüm sayfaları, ıslak imzalı olarak.) NOT: BTK'nın 13.08.2018 tarihli ve 98966759-153.99-E.60186 sayılı kararı ile, gerekli evraklar değişmiştir ve internet sitesi adreslerini, SMS başlığı olarak kullanılması yasaklanmıştır. Yukarıdaki evrakları ve abonelik sözleşmesinin aslını (tüm sayfaları kaşeli / imzalı, EK-2 ve EK-3’te bulunan formlar doldurulmuş olarak) ARAS KARGO - 1318738011254 nolu şirket kodu ile, karşı ödemeli olarak, eMarka İletişim A.Ş. adına göndermenizi rica ederiz. eMarka İletişim A.Ş.
 6. Oscar

  Blok Yönetimi

  bu sorun genelse eksik veya bozuk script dosyalarından meydana gelir. Yeni sürümü indirip tekrar yüklemeyi deneyin.
 7. Oscar

  Sağ tarafta son konular kısmı

  Güncel konular vs gibi yerleşik bloklar CMS blok yönetiminden ekleyebilirsiniz. Bazı güncel konular gibi daha özel eklentiler IPS'de mevcut. Kategorilere resim ekleme özelliği mavcut. Forumlar ve Kategoriler bölümünden bakabilirsiniz.
 8. Oscar

  vBulletin’den Convert Sonrası Smiley ve Tablo Sorunu

  Veritabanını editlemen lazım. Bul değiştir yaparak veritabanı içindeki ifadeleri ve yollarını düzenleyebilirsin. vBulletin tablo ve th tagleri desteklenmiyor onları da aynı yolla düzenleyebilirsiniz.
 9. Oscar

  Admin Panel ve Kullanıcı Giriş Hatası

  Tablonun boşaldığından emin misiniz? Kontrol ettiniz mi?
 10. Oscar

  IPB 4.2 Türkçe Dil Paketi (29.07.2017)

  En son çeviriyi henüz ekleyemedim. Bazı eksikleri var onları da düzenleyip eklerim.
 11. Oscar

  Admin Panel ve Kullanıcı Giriş Hatası

  PHPMyadmin kullanıyorsanız yabancı gelmeyecektir. Tablo içeriğini boşaltmaya yarıyor ve o tablonun indekslerini sıfırlıyor.
 12. Oscar

  Admin Panel ve Kullanıcı Giriş Hatası

  core_member_history tablosunu phpmyadmin ile flush yapın.
 13. IPB forumları için müşterilerimize açık tuttuğumuz sunucularımız hakkında açıklama; Artan döviz kurları ve sunucu maliyetleri nedeniyle artık yeni müşteri kabul edilmeyecek. Anlaşması yapılan müşterilerimizin sözleşmesi bitene kadar devam edeceğiz sonra sonlandıracağız. Bu süre içinde destek amaçlı ücretsiz sunucu ve host hizmeti sunduğumuz bazı arkadaşlarımızın hizmetlerine de üzülerek son vermek zorunda kalacağız.
 14. Bitirdim sayılır paketlenmesi kaldı. SM-N9500 cihazımdan mobil uygulama ile gönderildi.
 15. SMS Aktivasyon uygulamasının yeni bir sürümü üzerinde çalışıyorum. eski sistemle tamamen uyumlu olacak. Birkaç özelliği şu şekilde olacak: SMS kullanıcı tarafından gönderilecek SMS Operatörü gerektirmeyecek. Üye olmak için ülke sınırı olmayacak. Her üye kendi operatörü üzerinden üyeliğini etkinleştirebilecek. SMS kullanımında kötüye kullanım söz konusu olmayacak.
×

Önemli Bilgilendirme

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.