Jump to content
Duyurular
 • IPBaccess ve bünyemizde bulunan IPB tabanlı forumlar için Sunucu değişimi yapıldı.
 • Bir kaç gün içinde mevcut siteler yeni sunucuya taşınacaktır.
 • IPBAccess Güncellendi.

Leaderboard


Popular Content

Showing content with the highest reputation since 02/04/2015 in all areas

 1. 5 points
  Dosyayı Göster IPB 4.2 Türkçe Dil Paketi (29.07.2017) IPB 4.2 Türkçe Dil Paketi. Bazı 4.2 çevirileri eklendi. Güncellendi (29.07.2017) Yükleyen Oscar Eklendi 20-05-2017 Kategori IPB 4.x.x  
 2. 5 points
  (IPBA) SMS Activation System for IPB4 uygulamamızın bütün çalışmaları çoktan tamamlandı. IPB 4.1 sürümünün çıkışıyla devreye almayı planlıyordum ancak bazı nedenlerden dolayı bir kaç gün içinde devreye almaya çalışacağım. Asıl haberim bu değildi tabi. SMS aktivasyon uygulaması kullanımının kötüye kullanılmaması bazı bazı ek önlemler geliştirdim. Örneğin kullanıcı daha önce üye olmuş veya aktivasyonu başaramamış ikinci kere üye olup tekrar denemesini önleyecek bir yapı geliştirdim. Buna göre daha önceden üye olmuş biri üyelik sayfasını bile göremeyecek. Bu yapıya göre bir kullanıcı üyelik için doğrulama kodu aldıktan sonra üyeliğini tamamlayamazsa ve tamamlamazsa tekrar üye olmayacak çünkü üye kayıt sayfasını bile göremeyecek. Sistemin nasıl çalıştığı hakkında teknik bilgi vermek istemiyorum. Bir kaç ek yapı daha geliştirdim bunları da kötüye kullanım olmaması için açıklamayacağım.
 3. 5 points
  4. Güncellenecek Uygulamalar. Bu bölümde satın aldığınız paket miktarına göre indirdiğiniz IPB4 paketinde bulunan güncellemeye uygun paketleri görüyorsunuz. Güncelleme noktası IPB 3.4.7 ve hedef sürüm IPB 4.0.0 Beta 5a olarak görülüyor. 5. Dönüşüm Ayarları Devam ediyoruz ve bir sonraki Admin bölümü yani adım 5 bazı seçenekler görüyoruz. Bu seçenekler olması gerektiği gibi otomatik olarak seçilir benim önerim ayarlara dokunmamanız yönünde. 6. Güncellemeyi Başlat Bu adım güncellemeyi başlat adımının ilk halkasıdır. Bundan sonra güncelleme başlar ve herhangi bir sorun veya sizden bir seçenek istenmediği sürece kurulum devam eder ve şanslıysanız bu şekilde biter. Güncelleme devam ediyor. Ve mutlu son. O kadar çok uygulamamız olmasına rağmen sorun çıkmadan daha önce aldığımız önlemler sayesinde sorun yaşamadan güncellemeyi tamamladın. Bu yanlış anlaşmasın önlem alınmamış olsa bile yani hazırlık aşamasını yapmamış olsak bile güncelleme başarıyla tamamlanabilir onu yapmamızın nedeni olası kötü sürprizlere yakalanmamak içindir.
 4. 4 points

  Version 1.0.0

  46 downloads

  Bu eklenti ile forum ana sayfasındaki Forum ana kategori adını kaldırır.
 5. 4 points

  Version 1.0.0

  27 downloads

  Sitemizin ana açılışında görülen Popup Like box beğen kutusunun IPB 3.x.x için yapılmış halidir. sitenin açılışında belirlenen süre içinde çerezlere izin verilmişse sadece bir kere görünür. Bu süre gün bazında ayarlanabiliyor. Varsayılan olarak günde bir kere görünecek şekilde ayarlıdır. Grup bazında belirlenen gruplara da gösterim ayarı mevcut. Kutu başlığı ve içeriği belirlenebildiği gini kutu ölçüleri de ayarlanma desteği mevcut. Facebook beğen kutusunu siteniz için buradan alabilirsiniz. Eklentiyi Admin Hook bölümünden import ederek Admin Settings'te IPBAccess tab içinden ayarlara ulaşabilirsiniz.
 6. 3 points
  IPS Community Suite 4.2.0 Beta 1 Prerelease olarak beklendiği gibi bugün Yayınlandı . Bu sürüm bana daha önce ulatığı için forumu akşamdan güncellemiştim. Haliyle bu sürümün kullanılabilir olduğunu söyleyebilirim. https://invisionpower.com/release-notes/ ..
 7. 2 points
  Invision Community 4.3 ve özellikleri gelmeye başladı. Arama özelliği geliştirildi. Emeojiler ve Kulüp üzerinden gelişmeler mevcut. Kullanıcı yönetimi de geliştirilenler arasında. Detaylı bilgiler için tanıtım konusu https://invisioncommunity.com/news/product-updates/invision-community-43-r1055/
 8. 2 points
 9. 2 points
  7.0 ve üstü gerekiyor ama eşik değerini 7.1'e çekmiş olabilirler. Çok gereksiz bir durum php 7.0 varken. Geceye doğru deneyeyim bakalım plugin sorunu düzelmiş mi.
 10. 2 points
  Buyrun bu da var zaten https://invisionpower.com/files/file/7841-tb-bump-up-topics/
 11. 2 points
  IPS'den dosya indirebilmeniz için lisanslı kullanıcı olmanız gerekiyor. Lisans aldığınız eposta adresinizle forum bölümüne kayıt olmalısınız. Konvert ile ilgili burada da yazdım pek çok ayrıntı var geçiş yapılan yere göre. Konvert eklentisini buradan indiriyorsunuz. app_converters_1215.zip
 12. 2 points
  IPS Community Suite 4.0.0 RC 7a​ sürüme kadar geldik. Önemli ilerlemeler kaydedilmiş ufak tefek sorunların tamamen temizlendiğinde emin olmadan final sürümü çıkarmayacaklar. Muhtemelen bu ay veya gelecek ay için final sürümü görebiliriz ama bu scriptin bitmiş olduğu anlamına gelmeyecek sürekli geliştirilmeye devam edilecek.
 13. 1 point
  Açıkçası ben de çok fazla beklenti içindeydim ama görsel olarak bir değişiklik getirmiyor. Yapısal iyileştirmeler var ama kayda değer mi bilemedim. Bekleyelim bakalım biraz ilerleme kaydetsin.
 14. 1 point
  [imdb]tt3107288[/imdb]
 15. 1 point
  Sistem otomatik güncelliyor bakalım sorun çıkarsa el atarız.
 16. 1 point
 17. 1 point
  Ben yokken yaynlamışlar. [emoji3] SM-J700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
 18. 1 point
  4.2.2 yayınlandı. Panelde de otomatik çıkıyor.
 19. 1 point
  IPS Community Suite 4.2.2 Beta 1 yayınlandı. Güncelleme ile ilgili yaşanan bazı sorunları gidermeye çalışmışlar.
 20. 1 point
  @iphone4 @Oscar valla abi aynen Zafer abi harikalar yaratıyor. Sende eksik olma çok emeğiniz var platformda şimdi bakalım uygulamada nasıl olacak benim sağ blok fazlaca boş zateb orayı ara boşlukları kampanya bannerları ile kapatmayı düşünüyordum harika oldu Merak eden arkadaşlar https://peptidturkiye.com/forum göz atabilirler beğendikleribir şey varsa Zafer abiden hizmet alabilirler gönül rahatlığı ile inanılmaz ilgileniyor benden daha çok ilgilendiği doğrudur
 21. 1 point
  4.2.1'de kullanıcı onay almaksızın konu açabiliyordu hatta kendi mailini onaylamadan bile, şikayet ettim patch yüklediler 4.2.2'de içine koyacaklar kendileri için önemli olanlar başvurabilir.
 22. 1 point
  Çok var nette araştırırsan bulabilirsin. Help Desk yani destek/support uygulamaları var ama ücretli onlar daha profesyonel. Senin görüntüsünü koyduğun chat modeli o sadece kısa bilgilendirmelerde işe yarar. IPB4 için sanırım IPS'de Support uygulaması da var forum tarzında çalışıyor ama 4.2 için hazır mı bilemiyorum bakmak lazım.
 23. 1 point
  O tema yazılımcılarına bağlı ana Uniform 4.2 sürümü çıkmış. IPSFocus duyuru yapmıştı Facebook'ta.
 24. 1 point
  Aslında olay şu. IPS 3.4x. sürümünde Avatar kullanmayanlar için varsayılan/default bir WordPress avatarı kullanmış. IPB 3.4.x sürümü desteği kaldırılınca onunla ilgili internet önbelleği CDN sunucuları üzerinden kaldırılmış. 4.1.x sürümünde CSS tabanlı oluşturmuş. 4.2.x Android benzeri first letter yapısını default olarak kullanmış.
 25. 1 point
  IPBAccess RapidSSL kullanıyor onun dışındaki bütün diğer sitelerim Let's Encrypt kullanıyor. Bir farkı yok güvenlik olarak sadece 3 ayda bir yenilemek gerekiyor. Tapatalk bende çalışıyor galiba ek bir ayar yapmadım. Tapatalk'ın kendi istesinde https olarak tanımlı olması yetiyor. Galiba Cloudflare ile ilgili bazı sorunlar nedeniyle sorun çıkıyordu. O zaman bu bedava SSL kurulması çok zordu directadmin bunu otomatik hale getirdi.
 26. 1 point
  1. seçenek Akış kodunu yukarıda verdiğim şablonun içine kaydetmen yeterli. <ips:template parameters="$data" /> <h3 class="ipsType_reset ipsWidget_title">{lang="plugindemo_title"}</h3> <div class="ipsWidget_inner"> <div class="ipsPad_half"> <ul class="ipsDataList"> <li class="ipsDataItem"> <div class="ipsDataItem_main ipsPos_middle"> // kodu buraya yapıştır </div> </li> </ul> </div> </div> 2. seçenek Veya admin panelden bir textarea field eklersin içeriği onun içine yazar şablona gönderirsin bu daha detaylı bir çalışma ama yeni öğrenenler için ilk seçenek daha pratiktir. Bu arada forum bakım moduna girecek 5dk sonra kapatıyoruz.
 27. 1 point
  Evet orada yazım hatası var. O bölümü bilerek koydum mavi içine aldım. Aradaki farkı yakalayabilmişsiniz bu iyi bir şey. Kod analizi yapmak zorundasınız bir şeyler yaparken.
 28. 1 point
  bende hep merak etmişimdir @kaankarabey hocam.
 29. 1 point
  Dosyayı Göster (IPBA) Important Topics (IPBA) Important Topics Önemli konuları forum ana sayfasında forumun bir parçası gibi göstermeye yarayan eklenti tabanlı uygulama. Detaylar burada https://www.ipbaccess.com/forum/359-ipba-important-topics/ Yükleyen Oscar Eklendi 09-05-2017 Kategori IPB 4.x.x  
 30. 1 point
  Burası için yaptım paylaşmayı düşünmemiştim. Biraz daha geliştireyim ondan sonra paylaşabilirim.
 31. 1 point
  Onun için eklentiye gerek yok sistemde zaten ayarı var. System-Posting-General- Maximum image dimensions to display Tüm eklenenler küçük gösterilebilir, tıklayınca büyür.
 32. 1 point
  Burada açıklama yapmıştım. Pazar günü belki 4.2 sürümünü bir aya kadar kullanmaya başlarız. İstediğiniz kadar anket eklersiniz. İşte örnek.
 33. 1 point
  Daha önce yaşadığımız Türkçe dil ekleyince meydana gelen çökme sorunu bu sürümde de varmış. Dil ekleyerek denedim ve o sorunu tespit ettim. Neyse ki dağıtılmadan önce fark ettim sorunu şu anda fullaccess demo çalışmıyor BugFix bölümünden bildirdim. Sadece Türkçe ile ilgiliymiş bu sorun. PHP 5.5 sürümünden veri var olan Tükçe uyumluluk sorunu.
 34. 1 point
  Bekleyin reklamlar hemen aktif olmaz.
 35. 1 point
  İyi bir şey istemiyorsanız ücretsiz olanlara bakabilirsiniz. Bu düzeyde forum scriptleri ucuz değil. vBulletin 250$. IPB en kullanışlı olanı sadece 25$'a güncelleyebiliyorsunuz. Vbulletinde yenileme ücreti 209$
 36. 1 point
  Dosyayı Göster BL-3.3.x Similar Topics v1.2.0 IPB 3.x.x için yazmış olduğum benzer konular uygulaması. Yükleyen Oscar Eklendi 24-11-2015 Kategori IPB 3.x.x
 37. 1 point
  Eklerim tabi ama önce kontrol etmem lazım. Bu akşam olur ama.
 38. 1 point
  A simple enough skin, dark and colorful. Demo: http://distant-fantasies.net/ Choose the "Enchanted" Theme Devamına bak
 39. 1 point
  Bilemiyorum göreceğiz ama yaparlar büyük ihtimalle.
 40. 1 point
 41. 1 point
  Basit şeylerdir alışırsınız yavaş yavaş yapmaya.
 42. 1 point
  Olmadıysa yanlış bir şeyler yapmışsınızdır. Verdiğiniz resimde zaten kapalı görünüyor onu açın. htaccess dosyasının adı bu şekilde olacak baştaki noktaya dikkat edin. .htaccess
 43. 1 point
  tapatalk kıllanıyorsanız onu kaldırın.belki çözülür
 44. 1 point
  Kodlamasında bazı hatalar yapmışlar bu muhtemelen eski IPB 4 sürümlerinde çalışıyordu ama şimdi plugin tarafı çalışmıyor. Düzeltirler zaten IPB4 daha çıkalı çok olmadı.
 45. 1 point
  Arkadaşlar gezerken görmüş olduğum invision sitesinin yeni görünümünü incelemek isterseniz aşağıdaki URL yi takip edin. Bence çok hoş bir yapı olmuş http://newsite.invisionpower-staging.com/
 46. 1 point
  Buraya eklemişsin sonra gördüm.
 47. 1 point
  IPS'nin downlaod bölümünde (SOS34) Recent Topics olarak aratın bulacaksınız.
 48. 1 point
  ​2 Haziran'dan sonra 4.0.7 ile yüklenebilir bence. Ben onu bekliyorum yeterince iyileşti gibi duruyor.
 49. 1 point
  IPB4 sürümüyle beraber IPS lisanslamada bazı değişikliklere gitti. Hemen heyecanlanmayın fiyatlarda bir değişiklik yok ancak uygulamalar bakımından zorunlu bir değişikliğe gidildi. Değişiklik: Örneğin IPB4 lisans güncelleme tarihiniz dolduğunda yani 6 aylık periyot sonunda lisansınız pasif duruma düştüğünde ona bağlı olan paketlerinde "Galer, Blog gibi" lisansı pasif duruma düşer. Mesela IPB lisansınızın süresinin dolmasına bir ay var ve siz o arada Galeri lisansınızı yenilerseniz uygulamanızın lisansı bir ay sonra dolmuş olur. Bu sorunu aşmak için ne yapmalı? Bunun için IPB ile birlikte paketlerinizi güncelleyerek aktif süre içinde uygulamalarınızı kullanabilirsiniz. Neden bu yola gidildi? bunun nedeni IPB4 yapı moduler olmasına rağmen geliştirme aşamasında meydana gelen uygulama bağımlılığı. Yani IPB hen güncellendiğinde ona bağlı olarak diğer uygulamalarda da değişiklikler meydana gelir. IPB ile birlikte diğer uygulamaları da güncellemeseniz uyumluluk sorunları yaşayabilirsiniz. IPS'nin bu tercihi anlaşılabilir ama olmasymış daha iyi oluşmuş.
 50. 1 point
  IPS RC2 sürümünü de yayınladı. Neden ikinci RC hakkında bir açıklama yok ama geldi. :)
This leaderboard is set to Istanbul/GMT+03:00
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Guidelines.