Jump to content
Duyurular
 • IPBaccess ve bünyemizde bulunan IPB tabanlı forumlar için Sunucu değişimi yapıldı.
 • Bir kaç gün içinde mevcut siteler yeni sunucuya taşınacaktır.
 • IPBAccess Güncellendi.

All Activity

This stream auto-updates     

 1. Last week
 2. Çalışıyor gördüğüm kadarıyla ilk mesajda istediğiniz şekilde. Direk olarak portal açılsın istiyorsan uygulamalardan forum yerine portalı default yapacaksın.
 3. Abi senin yaptığın portal var bende http://www.nostaljifilmindir.com/portal/ IPBA Portal v1.1.0
 4. Klasöre normal portal kurulumu yapacaksınız. Ne tür bir portal olacağına siz karar verin. Hemen heme bütün portal scriptleri klasöre kurulum destekliyor
 5. Veritabanı açtıysanız zaten işi bitirmişsiniz demektir o bilgileri config dosyasına girin, başka ne sorun var? Kısaca değinmek gerekirse; Veritabanı oluştur. Veritabanına bir kullanıcı ataması yap. Bu bilgileri conf_global.php dosyasına ekle. Hata olursa zaten nerde hata yaptığınızı söyle veritabanı veya kullanıcı ataması.
 6. Earlier
 7. "Bu konuda gerçekten bir bilgisi olan var ise adım adım işlemi anlatırsa herkes için faydalı olacağını düşünüyorum" arkadaşa katılıyorum bu konuda
 8. ustad zaten actım eskiden hosting de kurulu olan sitemi loacalhosta attım ondan dolayı config ayarları uayrlayamadım o konuda yardım ederseniz sevinirim
 9. Localhosta mysql kurduysanız root kullanıcısı için bir şifre belirleyin veya normal bir veritabanı kullanıcı açıp veri tabanına bağlayın. sql_socket kısmını kaldırın o sunucularda mysql'in soket üzerinden haberleşmesi için. localhost için Laragon tavsiye ederim. Sanal domain ve mysql oluşturabiliyor. IPB için PHP 7.2 desteği var. https://sourceforge.net/projects/laragon/files/releases/4.0/laragon-full.exe
 10. ipb localhost kurulum yaptım ama olmadı bu konuda yardım edermisiniz acaba <?php $INFO = array ( 'sql_host' => 'localhost', 'sql_database' => 'localdeki db adı', 'sql_user' => 'root', 'sql_pass' => '', 'sql_port' => 3306, 'sql_socket' => '/var/lib/mysql/mysql.sock', ( burası ne olacakk bilmiyorum ) 'sql_tbl_prefix' => '', 'sql_utf8mb4' => true, 'board_start' => 1558088949, 'installed' => true, 'base_url' => 'localhost/ipb/', 'guest_group' => 2, 'member_group' => 3, 'admin_group' => 4, );
 11. IPBA-PERFORMANCE-TEST-SIGNATURE 2 August 19:51 2019 Friday 5 Aug 1,497,830 17 Aug 1,035,496
 12. Ne yaptınız orunu çözebildiniz mi? PHP-FPM kullanıyorum ama sadece Apache üzerinde. Ningx bir türlü ısınamadım. O konu da yardımcı olamayacağım. Redis hiç denemedim bu aralar el atmayı düşünüyorum.
 13. Oscar

  test ticket

  test ticket example
 14. Bir de şu an sistem https://domain.com/forum/ dizininde kurulu herhangi bir foruma girdiğimde (konuya değil) bu sefer url şu şekilde oluyor https://domain.com/forum/forum/48-genel-tartışma/ bu url yapısını değiştirmenin bir yolu var mıdır ?
 15. Peki sürüm özelliklerini okuyabileceğim bir güncelleme notu var mı. Yani benim kullandığım sürümle yeni sürüm arasında ne farklar var incelemek istiyorum.
 16. 4.4 sürümü için temalar uyumlu değildir. 4.3 ve 4.4 arasında bile çok fark var. Kaldı ki sizin sürüm çok çok eski.
 17. Peki şu an 4.1.19 versiyonu için yaptığım tema en son sürüme güncellediğimde sıkıntı çıkartır mı ?
 18. Doğrudan en sürüme güncelleyebilirsiniz. Son sürüm içinde tüm ara sürümler mevcuttur.
 19. Tamam inceleyeceğim. Bir de son olarak, diyelim ki şu an 4.1.11 i kullanıyorum. Bunu direkt olarak en son versiyona upgrade etsem olur mu? yoksa sıra sıra bir üst versiyona mı upgrade edeyim ?
 20. Bir eklenti veya ona benzer bir editleme bold tag açmış sonra kapatmmaış olabilir.
 21. Bilgilendirme için teşekkür ederim. peki bir sorum daha olacak. Temiz bir 4.1.11 kurulumu yaptım. Ancak forum yazıları sürekli kalın olarak yazıyor. Bunun sebebi nedir ve nasıl düzeltirim? Önceden böyle olmamıştı. http://prntscr.com/okeg35
 22. Yedek içinden IPB sürümünü öğrenmek için; applications/core/data/versions.json dosyasının içine bakın. Son sürüm numarası (dosyanın sonunda olur) en son güncellenen sürüm bilgisini verir. Yeni kurulum içine eski yedekden verileri alamazsınız. Çok profesyonel bir çalışma gerektirir. Eski yedeği yükleyip üstüne güncelleme yaparsanız yeni kurulmuş gibi olur.
 23. Merhaba. Önceki sistemim 4.1.11 idi sanırım 4.1.19 da olabilir tam emin değilim. (Bunu öğrenmenin bir yolu varsa söyleyebilirsiniz.) Uzun zamandır sitenin full ftp yedeğini ve mysql yedeğini almıştım öyle duruyordu. Şimdi tekrardan sıfırsan temiz bir 4.1.19 kurulumu yaptım. Eski forum konu ve mesajlarımı bu temiz kuruluma nasıl aktarabilirim?
 24. IPS yeni sunucumuzda da kullanacağımız Elastiksearch 7 desteği hakkında bir duyuru yaptı. Duyuruya göre Elasticsearch 7 sürümününe güncelleme yapmayın şeklinde. IPS henüz 7. sürüme hazı değil ve bu sürümü desteklemiyor. Daha alt sürüm olan 6.8 sürümlerde kalmamızı istiyor.
 25. p30protest 5.2 mb kamyon.mov
 1. Load more activity
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Guidelines.