Jump to content
Nobbyy

ipb ücretli abonelik sistemi varmıdır?

Recommended Posts

merhaba degerli IPBAccess üyeleri ve yönetim.
ipb yeni yeni öğrenmeye baslıyorum ve var olan vb sitemi ipb gecirecegim kısa zamanda. Ama ilk etapda kullanmayı öğreniyorum ve şunu fark ettim ipb panelinde ücretli abonelik kısmı yok veya benmi bulamadım?
vip site işletiyorum ve üyelere ücretli abonelikten gün/ay belirmek için ne yapmam lazım ? önce alt yapıyı öğrenip sonra gecmek istiyorumda..

saygılar..

Eklenti ile bunu sağlayabilirsiniz.normalde yok evet

Cevabınız için teşekkür ederim..
eklentinin ismini öğrenebilirmiyim.. acaba sitede varmı

Ücretli aboneli eklentisine gerek yok IPS'nin sunduğu IP.Subscriptions uygulaması ile ücretli üyelik ve abonelik yapabiliyorsunuz. Ugulama ücretsiz ve lisanslı kullanıcılar indirebiliyor.

http://community.invisionpower.com/files/file/4329-subscriptions-manager/

teşekkür ederim. lisans aldım en sonunda Allahın izni ile ipb ile kaldıgım yerden devam edecegim ve bu sistemi en iyi şekilde değerlendireceğim..

delirmek üzereyim.

ilk önce merhabalar. ipb lisans sürem doldu. tekrardan uzatmak istiyorum ama ilk önce aklımızda bir şey var onu local hostta hayata geçirebilirsek lisansı uzatacağız. elimde ipb 4.2.4 sürümü var. localde kurulu. üyeler bölümüne tıkladığımda abonelikler gözükmüyor. yani ücretli abonelik açamıyorum. lisans anahtarım da spam izleme servisi hariç hepsi aktif. lütfen yardım ediniz. Subscriptions Manager da sorun varsa nasıl yapmam gerekiyor. ilginiz için teşekkürler

4.x sürümlerinde Subscriptions Manager uygulaması yok.

Nexus(Commerce) uygulamasını satın alırsanız onunla yapabilirsiniz.

e zaten commerce yüklü buyrun resim atayım. yalnışım nerde acaba. commerce adını e-ticaret olarak değiştirdim hepsi o

Adsız.jpg

bu kadar hızlı reaksiyon verip cevapladığınız için ayrıca tşk ederim.

Tamam yanlışınız yok uygulama o zaten.

Ücretli üyelik için bir paket oluşturun ve ona bir bir fiyat verin. Paket ayarlarından onu satın alanların üyeliklerini otomatik olarak ücretli üyelik için tanımladığınız gruba atama yapacak.  Paypal kullanılamadığı için işlemleri sizin elle onaylamanız gerekiyor.

Elle onay olduğu için bu paketi kullanmaya da gerek yok aslında.

Parayı hesabınıza gönderenleri siz elle ücretli gruba atayabilirsiniz.

Subscriptions Manager uygulaması da paypal üzerinden çalıştığı için paypal ile ödeme yapıldığında otomatik grup değiştirebiliyordu.

sayın oscar. size yük olduğumu düşünüyorum ama sanırım el atmazsanız olmayacak. bu paketi nereden oluşturacağım bana bi resim atabilirmisiniz ? :(

Bir resimle olmaz Commerce admin panelde yazıyor paket oluştur diye. Ama sadece o değil bir sürü ayar yapman gerekecek grup ayarları vs sen biraz ugraş öğrenmeye çalış arada el atarım tabi.