Jump to content
Oscar

Ajax Chat IPB Kolay Kurulum ve Entegrasyon

Önerilen İletiler

Ajax Chat kolay kurulum paketi.

Bu uygulamayı sitelerinde kullanacaklar için kolay kurulum paketi hazırladım. Bu paket içinde neler yer alıyor şimdi onlara bakalım.

Kolay Kurulum

Benim modifiye etmiş olduğum Ajax Chat uygulamasını klasörden çıkarıp  forum ana klasörüne chat isimli klasör olarak upload ediyorsunuz ve ve klasör içindeki install.php yolunu çalıştırmanız yeterlidir. 

Örnek: 

Alıntı

http://domain/chat/install.php

Uygulama domain adını ve veritabanı bağlantılarını otomatik yapabileceği bir şekle getirdim. Çalıştırın bırakın yeterlidir. Sonra bu install dosyasını silebilirsiniz.

• Uygulama yolunu Chat olarak forumun tab menüsüne ekleyebilirsiniz.
  • Uygulama siteye login olanları otomatik olarak tanır. Üye gruplarını Admin, Moderatör ve üye olarak renklendirir ve panel yetkilerini ona göre ayarlar.
  • Çıkış butonu otomatik olarak site ana alan adına yönlendirecek şekilde yaptım. Yani çıkış yapıldığında forum ana sayfasına döner.
  • Otomatik olarak ilk kurulumda Türkçe arayüz ve IPB temaya benzeyen prosilver temaya göre ayarlanmıştır. 

Kolay kurulum paketini download bölümüne ekleyeceğim.

Daha kapsamlı ve ACP kontrol panelli widget desteği olan bir sürüm üzerinde çalışıyorum. 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

ben hata aldım neden acaba ?

Warning: require(/home/dorukca1/public_html/chat/../init.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/dorukca1/public_html/chat/lib/custom.php on line 16

Warning: require(/home/dorukca1/public_html/chat/../init.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/dorukca1/public_html/chat/lib/custom.php on line 16

Fatal error: require(): Failed opening required '/home/dorukca1/public_html/chat/../init.php' (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php55/root/usr/share/pear') in /home/dorukca1/public_html/chat/lib/custom.php on line 16

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

chat klasörünü doğru yere atmadığınız görülüyor. 

forum kurulu dizin listesini ekler misiniz?

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

DP7y4y.png

ojO6rq.png

hayatımda ilk defa ipb kuruyorum görselliği hosuma gitti acemi olabilirim 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Uygulama IPB4 için uyarlanmıştır. IPB3 için bu uygulamayı uyarlamadım.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

allahım yarabbim o yüzdenmi olmuyomus :) peki zafer bey 3 versiyonu icin yapma şansınız varmıdır 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hemen yapamam ama yapılacaklar arasına aldım. Size tavsiyem IPB4 durumun e geçin. IPB3 desteği artık yok.

IPBAccess uygulamasından SM-700F ile gönderildi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Kurulum yaparken dosyasında verilen .sql dosyasını silmeyin. Onun için bu hatayı verebilir.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
    • 2 Posts
    • 522 Views
    • 2 Posts
    • 451 Views
    • 1 Posts
    • 378 Views
    • 92 Posts
    • 15108 Views

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Önemli Bilgilendirme

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.