Jump to content
Oscar

Configurator Hakkında

Önerilen İletiler

Buradaki konudan yola çıkarak normal ve pro özelliklerinde iki uygulama şeklinde hazırladığım uygulamada önemli aşamalardan bazı bölümleri bitirdim. 

 

Standart uygulama da tek hesaplama şablonu kullanılabiliyor Pro uygulamada ise sınırsız sayıda hesaplama şablonu oluşturulabiliyor. Uygulamanın her ikisi de çok fazla detay içerdiğinden yapması da bir o kadar zaman alacak bir uygulamadır. Asıl zor bölümleri bitirdiğim için kalan bölümler daha çok işçilik isteyen bölümlerdir. 

 

Uygulama iki ana hatta oluşmaktadır. Admin panelinden ürün ve ürün alt kümeleri yönetimi yapılıyor forum tarafından ise ürünlerin hesaplama şablonları oluşturulmaktadır. 

 

Burada Pro sürümde görüldüğü gibi sınırsız sayıda şablon oluşturulabilmektedir.  Ana kategoriler ürün şablonu alt kategoriler ise ürün ve ürün özelliklerini içermektedir.

 

admin-panel-ürün-ekleme.png

 

 Örneğimizde bir bilgisayar toplama ve hesaplama uygulaması örneği yer alıyor. Hesaplama formu Bilgisayar Toplama. Forma bir Anakart ekleyip bu anakart için diğer detayları ekliyoruz. Örneğin CPU tipi, İşlemci tipi. Bu ayarlar ile birbirine uyumlu ürünler seçebilecek ve bilgisayar toplama ve hesaplama işlemini yapabileceğiz. Anakart tipi 1150 yapısına sahip Intel CPU destekliyor ise hesaplama yaparken sadece Intel CPU ve 1150 soket olan işlemciler hesaplamada seçilebileceğini anlıyoruz.

 

Bölümde Anakart özelliklerini seçebileceğimiz alt alan tiplerini girdiğimiz yeri görüyoruz. Örneğin Anakart için seçilebilecek CPU tiplerini girdiğimiz ekranı görüyoruz. İstediğimiz kadar özellik ekleyebiliyoruz.

 

select-cpu-type.png

 

 

Kategori - form Listesi

 

kategori-list.png

 

Bu ekranımı forum tarafından. Her ürün için açılabilir alanlar ve bu alanların alt seçenekleri gelmektedir. açılan pencerelerin durumu da özellikle kaydedilmektedir. Yapı tamamen jQuery üzerinden yürütülmektedir.  

 

hesaplama-bölümü.png

 

Çalışma bölümleri ve bitirilen bölümler nihayi olmayıp geliştirildikçe daha detaylı bir görünüme kavuşacaktır.

 

 

 

 

 

  

  • Beğen 1

İletiyi paylaş


İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

    Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

×

Önemli Bilgilendirme

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.