Jump to content
Nobbyy

Google Picasso Direck Link Ve Metin Editörü Genişleme Sorunu

Recommended Posts

Merhaba Arkadaşlar.

Sitemdeki Konuların Resimlerini Google Picasso Web Albümlerine Yüklüyordum. Düne Kadar Google Picasso Resimleri Bize Direck Link Olarak Veriyordu.

Örnek:

https://lh3.googleusercontent.com/-iWguWA91bkM/V6DyFgFi-iI/AAAAAAAANm4/Y7LlCcg_rY02uyWNGIgEa2lr5KZXi-QhQCCo/s600/Film%2BKapak%2BPsd.png

Gördüğünüz Üzere ".png" Olarak Sitede Resimleri Koyuyorduk. Ve Metin Editörü İse Bize Bir Sorun Çıkartmıyordu.  Taki Düne Kadar.. Dün Google Web Albümleri Güncellenmiş Ve Yüklediğimiz Resimlerin Direck Linkini Yani Resmin .uzantısını  Alamıyoruz.  

Örnek:

https://lh3.googleusercontent.com/M1MvVAh7-_tJpUbNZmllMEXs_93FXgLWdxbC0Qx7Nr341X0F0knfOMo82RfdNITZp9N4T731qaOLdHif4LtIyhMte3gPPq7x-svnwgHDwYc7peX4ikSVJRYf9UuUgRNqqOJQw-tL_aMwlBn3hfLw55QCRYyRr96VBr9hBrIDIOYIG4Nj56eshop7at6Hyk0r3vccyhkTml1fCOxntG1kbP1o6FvNsU90k950k2v6Glfz9n6l__7RX_o-1kBWxLwsfmPK9Vn0H_IbNiYm-uhGzB-mCfgTppCG4q8wZVpqvMQJnQNPAAyBONH9WGyry86COgl1Wa2bhBdr8rxmFAdN8-Rf2XoHl4Nm84U8MQuUS2F7eqxXHi2MocJ4QbY3_YUEe0xFXQ4Qin3RrVrXa_udmfvV4XhMDcYzEyIgz3-A0w4NttuuH8LGt1ahqsNn-o5GIt5Dg84PPgUexZAB7nwO8fUJ0mreGDp2zoWfUZexomyFVTiCAtBGgmdI56ECInAkEAuO0oVfinOruFyYPGKCSPDVREnmg0EzPD1NwY2x9xigdo-gQgYOIZtXrGsKDrIjWuAoY5tXKiAa2z1Ij0tKPCWFjTFB9ws=w400-h600-no

Gördüğünüz Gibi Resim Linki Hem Uzun Hemde Direck Link Değil. Uzantı Olmadığı İçin  3x Kullandığım Forumun Metin Editörüne Resmi Eklediğimde İse Şu Sorunu (HATAYI) Alıyorum

"Bu forumda resim genişletmelerine izin verilmiyor"

http://i.hizliresim.com/oEPQvo.png

Bu Hatadan Ötürü Malesef Konuları Açamıyorum. İPB'de Bir Ayar Varmı? Resimleri Direck Linksiz Eklediğimde Bu Hatayı Görmeyecek?

Alternatif Çözüm İse Başka Sitelere Resimleri Yüklemek. Ama Picasso Ömürlük Zaman Veriyor Ve Resimlerimizi Silmiyor. Bu Yüzden Uzun Yıllardır Picasso Kullanıyorum.  Bu Konuda Bana Acil Yardım Ederseniz Sevinirim.

Teşekkürler.

Google da ne yapacağını şaşırıyor. ipb buna izin vermiyor diye biliyorum.

iphone4, 20 saat önce tarihinde yazdı:

Google da ne yapacağını şaşırıyor. ipb buna izin vermiyor diye biliyorum.

Elim kolum bağlı hocam Kaldık öyle. Bakalım belki Zafer Abi Alternatif Bir Yol Gösterir İzin İçin.

Hocam bizim foruma link olarak ekledim; link olarak gözüktü. (kopyala-yapıştır)

Diğer medya bölümünden (sağ alt) bağlantıya yapıştırdığımda ise sorunsuz eklendi. 

iphone4, Bir saat önce tarihinde yazdı:

Hocam bizim foruma link olarak ekledim; link olarak gözüktü. (kopyala-yapıştır)

Diğer medya bölümünden (sağ alt) bağlantıya yapıştırdığımda ise sorunsuz eklendi. 

Siz 4x kullanıyorsunuz sanırım? 4x için sıkıntı yok.

sLWgzq4fcf5sPXQt60jh1BQVX624Ao88y-dVv-ex

Resimleri kendi hostuna yüklersen ayrıca hit kazanırsın neden öyle yapıyorsun?

Google hosttan başka yere yüklenen resimlere hoş bakmıyor. 

Google'ın bunun yapmasının nedenine gelince resimlerin sunucularda oluşan yükünü CDN sunucuları aracılığıyla paylaşmak istemesi. 

Oscar, 10.08.2016 - 13:59 tarihinde yazdı:

Resimleri kendi hostuna yüklersen ayrıca hit kazanırsın neden öyle yapıyorsun?

Google hosttan başka yere yüklenen resimlere hoş bakmıyor. 

Google'ın bunun yapmasının nedenine gelince resimlerin sunucularda oluşan yükünü CDN sunucuları aracılığıyla paylaşmak istemesi. 

Abi Kendi Hostuma Yüklemek İçin Nasıl Bir Sistem Geliştirmem Lazım? Önerin Nedir?

Zaten ben Hit Aramıyorum. Vip Olduğumuz İçin Gelen Giden Sabit. Maksat İşim Görülsün İstiyorum.

Bu Genişleme Sorununu Çözemezmiyiz? Forumda Bir İnce Ayarı Varmı?

IPB 3 için resim yükleme eklentisi vardı yanlış hatırlamıyorsam yoksa yaptırırsın. Veya IPS'nin galeri uygulamasını kullanır yine yaparsın. Yöntem çok aslında.