Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

 1. Last week
 2. Oscar

  Dil Paketini Silmek

  Dil paketlerini silmeyin kullanılmasa da dursun. Onun bazı zararları var.
 3. CanBy

  Dil Paketini Silmek

  Hocam yeni bir dil paketi ekleyip, etkin yaparsan silemediğin paket boşa çıkar ondan sonra silebilirsin.
 4. Earlier
 5. serdarwork

  IPB İlginç Redis Sorunu

  Merhabalar, Sunucu hizmetleri veriyorum. IPB yazılımını kullanan müşterimin bir sitesini NGINX web sunucusunun kurulu olduğu özel bir VPS'ye taşıdım. Klasik NGINX-phpfpm kuralları IPB ile uyum sorunu yaratmadı. Script A'dan Z'ye sorunsuz çalışıyor taşıma sonrasında. Site performansını en iyi seviyeye çıkartabilmek için ayrıca sunucuya Redis kurdum. (Php-redis modülü de dahil.) Redis'in sorunsuz bir şekilde çalıştığından da eminim. Testler yapmıştım. Sorun ise IPB panelinden Data cache kısmından Redis'i seçtiğimde constant.php isminde bir dosya oluşturup veriyor. Site root dizinine bu dosyayı attığımda ise sitede hiçbir konuya ve kategoriye girilmiyor. 404 hatası alıyoruz. İşin ilginç olan kısmı ise, yine panelden Redis'i ve cache özelliğini kapattığımda farklı bir constant.php dosyası veriyor yine, bu dosyayı site root dizinine.attığımda ise 404 sorunu gitmiyor. Yani bir kere Redis'i aktif ettiğimde site 404 vermeye başladığında geri eski haline dönmüyor, kategoriler ve konular 404 hatası vermeye devam ediyor. Ücretli olduğu için IPB kurup kendi test sunucularımda da test edemiyorum. Sizce sorunun kaynağı ve çözümü ne olabilir? Redis yerine memcached kuracağım fakat yine aynı hatayı verirse geri kurtaramayız diye çekiniyorum. Dediğim gibi ücretli bir yazılım olduğu için boş bir sunucuya kurupta test de edemiyorum.
 6. MakiLee

  Dil Paketini Silmek

  İyi günler, Aktif olan bir dil paketini nasıl silebilirim? Sadece bir rütbeye tanımla dememe rağmen değişikliği kabul etmiyor ve işlemiyor. Bu yüzden silmek istiyorum ama bir türlü beceremedim.
 7. Oscar

  fmturkiye sitesinde oluşan hatalar

  Çok fazla sorun var gibi görünüyor. Son sürümelere güncelleyip IPS'den teknik destek talep edebilirsiniz.
 8. İyi günler. fmturkiye.net sitemizde aldığımız bazı hatalar var.Bunları bir türlü düzeltmedik.Acaba bunları düzeltebilme şansınız var mı? Kullanıcı profillerinde tarih gözükmemesi var.Tarih ve saat hataları bazen bazı kısımlarda da gözüküyor. Gönderilere göndermiş olduğumuz etkileşimlerin resimleri kırık gözüküyor. Üyemizin yaşadığı hata. Ayrıca sitede konu güncellerken 404 hatası,sayfa/içerik bulunamadı,bir hata oluştu gibi farklı durumlarla karşılaşıyoruz. Siyah temamızda da bu hataları alıyoruz.Ayrıca ana sayfada yine tarih ve saatlerin bazısı gözükürken bazıları gözükmüyor. Şuan görseli elimizde mevcut değil ama iletiler kısmında yazılar birbirine karışabiliyor.Yazılar birbirinin üstünde olabiliyor. Şuanlık aklımıza gelen hatalar bunlar.
 9. Nobbyy

  Sitenin Girişini Portal Yapmak

  güncel....
 10. Donatello

  Özel Download Ekranı

  Herkese selamlar, umarım konum doğru yerdedir. Birkaç gündür araştırdığım ancak cevap bulamadığım bir konu var umarım yardımcı olursunuz. Bilhassa @Oscar hocam oldukça deneyimlisiniz ve biliyorsunuz diye düşünüyorum. Forumum için aktif bir Download ekranı yapmak istiyorum. Resmi bir oyun forumuyuz ve bu forumdaki modların nasıl indirileceğiyle alakalı çok yavan bir downoad ekranımız var şu anda. Aşağıdaki görüntüdeki forumunki gibi bir ekran istiyorum ancak o kategorileri nasıl yapmışlar bilmiyorum. Umarım yardımcı olursunuz. Admin panelinden mi ayarı var, plugin mi ayarlanıyor yoksa kodla mı tasarlamamız gerekli?
 11. Oscar

  güncelleştirme

  Silmenize gerek yok. Biraz geç oldu ama, yeni dosyaları eskilerinin üzerine kopyalaıp güncelleştirme işlemini yapacaksınız.
 12. 4.2 sürümü için iş yoğunluğundan dolayı üzerinde çok fazla çalışamadık maalesef.
 13. Yüklenen bir resimse geçici alandan yüklenen konuma taşınamıyor. PHP sürümü kaynaklı bir sorun gibi duruyor. Web kontrol panelinizden değiştirilebiliyorsa phpsrümünü değiştirin. IPB 4.x için PHP 7.1 ve 7.3 aralığı gerekli.
 14. no decode delegate for this image format `/tmp/imagickXyyUO6' @ error/constitute.c/ReadImage/544 bu hata nereden alıyorum acaba nasıl düzeltirim ve ne yapmam lazım cevaplar iseniz minettar kalırım
 15. Support kısmı ve diğerleri tam anlamıyla çevrilmemiş anasayfada navtab'daki Support'u değiştiremiyorum
 16. gelişmiş downlaod sistemi nasıl eklerim veya ismi varmı acaba resimdeki gibi
 17. 1Enjoy

  güncelleştirme

  şimdi reis anladığıma göre şuanki ftp deki dosyaları siliceğim yenisini yükleyip kurucağım ondan sonra eksi dosyaları üstüne mi atıcağız biraz açarmısın sana zahmet
 18. Oscar

  güncelleştirme

  Güncelleme işlemi basit. Önce yedek alın. Eski scripti yenisinin üzerine yükleyin ve değişecek dosyalar için onay verin. siteadresi/admin/upgrade ile güncelleme işlemini başlatın.
 19. 1Enjoy

  güncelleştirme

  merhaba @Oscar reis ben ıpb 4.4.2 kullanıyorum sitemde birçok yararlı konu var ve yetki düzeni olsun güzel ayarlamalar yaptım nasıl 4.4.3 e güncellerim dosyaları elimde fakat bilgilerin gitmesini istemiyorum konularım durucak anladın sen beni reis cevaplarsanız sevinirim bilen biri vardır illaki
 20. 1Enjoy

  Online üyeler

  ben online yim ama online göstermiyor beni İPB kendi çevrimiçi eklentisi 5dakika geçti bekliyorum sayfayı yeniliyorum sebebi nedir ?
 21. Merhaba Sitemin Uzantısı forum da siteismi.com Portal ise siteismi.com/portal/ Ben sitenin girişini portal yapmak yani siteismi.com/portal/ yapmak istiyorum.. Nasıl yapabilirim? çok eskiden yapmıştım ve aradan 6 yıl geçti unuttuk
 22. MySimS3k®

  IPB4 Geliştirme Durumu - Developer Mod

  Teşekkürler hocam sorun Türkçe dil paketindeymiş. Silince sorun çözüldü
 23. Oscar

  Editör

  Blok yönetiminden mi söz ediyorsunuz? Tarayıcınızın önvbelleiğini temizleyi veya başka bir tarayıcı ile deneyin.
 24. Sürüme uygun developer dosyalarını yüklediniz mi?
 25. Oscar

  Kurulum Hatası

  conf_global.php dosyasını bulamıyor veya oluşturamıyor. Elle boş olarak oluşturup deneyin. hostunuz safe mod olabilir.
 26. Oscar

  türkçe dilde gif yükleme sorunu

  Sunucu tabanlı sorun ama bunu IPS güncellediydi.
 27. MySimS3k®

  IPB4 Geliştirme Durumu - Developer Mod

  hocam bu işlemi yapınca şöyle bir hata alıyorum DirectoryIterator::__construct(C:\AppServ\www\ips/dev/js/library,C:\AppServ\www\ips/dev/js/library): Sistem belirtilen yolu bulamıyor. (code: 3)
 1. Load more activity
×

Important Information

By using this site, you agree to our Guidelines.