Jump to content
Duyurular
 • IPBaccess ve bünyemizde bulunan IPB tabanlı forumlar için Sunucu değişimi yapıldı.
 • Bir kaç gün içinde mevcut siteler yeni sunucuya taşınacaktır.
 • IPBAccess Güncellendi.

Günlüğüm

Sign in to follow this  
 • entries
  22
 • comments
  13
 • views
  53,653

Uygulama (Application) ACP Ayarlar Bölümü Eklenmesi

Sign in to follow this  
Oscar

844 views

Uygulamamız için mutlaka gerekli olabilecek ayarlar bölümü yani Application Settings bölümünün eklenmesinin nasıl yapıldığına bakalım.

Uygulama/xml klasörün içinde oluşturacağımız xml uzantılı settings dosyamızın adı bu sefer (Uygulama Adı)_settings.xml olacaktır.  Örnek dosyada görüldüğü gibi uygulamayı aktif veya pasif duruma getirmek için bir bölüm ve grup yetkileri için grupları listeleyen bir bölüm yer almaktadır.

Bazı etiketler hakkında biraz açıklama yapmak gerekirse;

<conf_title_tab>IPBaccess</conf_title_tab>
= Uygulama ayarlarının ACP'de yer alacağı tab bölümü. IPBAccess uygulamaları için bu bölümü IPBAccess olarak belirliyoruz.

<conf_start_group>IPB31-STC Settings</conf_start_group>
= Bu bölüm ACP'de yer alacak ayarları grubunun ana başlığıdır.

 

   <conf_title_keyword>ipb31_stc</conf_title_keyword>
= Bu seçeneği bir çok yerde göreceksiniz. Burada yer alan etiket Türkçe ve özel karakter içermeyen modül tanımlama kodudur ve diğer ayar gruplarında da de kesinlikle aynı etiket kullanılmalıdır. 

Bu bölüm için konunun can alıcı noktası verildiğine göre ve uzmanlık gerektiren diğer ayarlar için bir başka konuda daha ayrıntılı bilgiler verileceğinden bu bölümü yeterli görerek kapatıyorum.
<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?> <settingexport> <settinggroup> <setting> <conf_is_title>1</conf_is_title> <conf_title_keyword>IPBAccessApp</conf_title_keyword> <conf_title_title>IPBAccessApp</conf_title_title> <conf_title_desc/> <conf_title_tab>IPBAccess</conf_title_tab> <conf_title_app>IPBAccessApp</conf_title_app> <conf_title_noshow>0</conf_title_noshow> </setting> <setting> <conf_title>Enable IPBAccessApp</conf_title> <conf_description>Turn on the IPBAccessApp application</conf_description> <conf_group>53</conf_group> <conf_type>yes_no</conf_type> <conf_key>IPBAccessApp-aktif</conf_key> <conf_default>1</conf_default> <conf_extra/> <conf_evalphp/> <conf_protected>0</conf_protected> <conf_position>1</conf_position> <conf_start_group>IPBAccessApp Settings</conf_start_group> <conf_end_group>0</conf_end_group> <conf_add_cache>1</conf_add_cache> <conf_keywords/> <conf_title_keyword>IPBAccessApp</conf_title_keyword> <conf_is_title>0</conf_is_title> </setting> <setting> <conf_title>Groups that can use IPBAccessApp Application</conf_title> <conf_description>Specify the groups that are able to use the IPBAccessApp Application</conf_description> <conf_group>53</conf_group> <conf_type>multi</conf_type> <conf_key>IPBAccessApp-groups</conf_key> <conf_default/> <conf_extra>#show_groups#</conf_extra> <conf_evalphp><![CDATA[$key = 'IPBAccessApp-groups'; if ( $save == 1 ) { if ( is_array( $_POST[ $key ] ) ) { $_POST[ $key ] = implode( ",", $_POST[ $key ] ); } else { $_POST[ $key ] = ""; } $key = $key; } if ( $show == 1 ) { $key = $key . '[]'; }]]></conf_evalphp> <conf_protected>1</conf_protected> <conf_position>2</conf_position> <conf_start_group/> <conf_end_group>1</conf_end_group> <conf_add_cache>1</conf_add_cache> <conf_keywords/> <conf_title_keyword>IPBAccessApp</conf_title_keyword> <conf_is_title>0</conf_is_title> </setting> </settinggroup> </settingexport>

Sign in to follow this  


0 Comments


Recommended Comments

There are no comments to display.

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Guidelines.